Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna I-brak świateł, nawiewu nie działa szyba

natrix141 30 Jun 2012 12:04 4162 9
 • #1
  natrix141
  Level 11  
  Witam;)
  Niedawno kupiłem Renault Laguna z 95r, już wtedy nie działały światła drogowe. Mijania i wszystkie inne są, bezpieczniki sprawdzone. Po doprowadzeniu prądu pod bezpieczniki od długich działają. Około tygodnia temu przestało działać opuszczanie szyby pasażera, potem zaczęło działać i znów przestało, przy próbie podnoszenia jej przełącznikiem w drzwiach pasażera słychać że się domyka, a przełącznikiem w drzwiach kierowcy nie słychać żadnej reakcji. Szyba kierowcy działa w obie strony. Ostatnio przestała działać też dmuchawa nawiewu.
  Oczywiście bezpieczniki posprawdzane i są dobre.
  Jakie są typowe problemy że tak się dzieje?
  Czy może być jakaś wspólna przyczyna tych awarii?
  Proszę o pomoc;)
 • #2
  LoLek85
  Level 28  
  Co do świateł, to możliwe że uszkodzona jest manetka albo gdzieś jest przerwa, zły styk, co do szyby, to prawdopodobnie wina leży w przełączniku w drzwiach kierowcy, a co do dmuchawy, to trzeba by uderzyć w deskę czy się nie uruchomi, jeżeli tak to szczotki się kończą, a jeżeli nie to trzeba się do niej dostać i zmierzyć żarówką (dużej mocy) czy dochodzi prąd do dmuchawy i wtedy szukać albo dmuchawy, albo przed dmuchawą.
 • #3
  koleś kit
  Level 39  
  Ale kolego silnik ten z tego co wiem nie ma szczotek.Mogą być przegrzane i wypalone złącza.Jedno przy samym silniku,drugie trochę wyżej koło przekaźnika jak i w skrzynce bezpieczników.Co do świateł to przełącznik albo albo też złącze w skrzynce.
 • #4
  natrix141
  Level 11  
  Nawiew naprawiony, były zabrudzone styki w które wchodzi bezpiecznik.
  Szyba nie działa,tzn nie da się jej opuścić żadnym z wyłączników a przy próbie podnoszenia wyłącznikiem w prawych drzwiach słychać domykanie, a w lewych bez reakcji.
  wyłącznik świateł jest dobry, sprawdzony w innym samochodzie. Jeśli poda się na krótko + do bezpieczników świateł to działają. Myślę że problem leży w drodze wyłącznik-bezpiecznik, orientuje się ktoś czy ten kabel idzie bezpośrednio z wyłącznika do skrzynki bezpieczników, czy jeszcze gdzieś krąży?
  Ma ktoś pomysł jaka może być tego przyczyna?
 • #5
  natrix141
  Level 11  
  pomoże ktoś?:(
 • #6
  koleś kit
  Level 39  
  Przecież nikt nie na odległość ci nie pomierzy instalacji .Sam musisz posprawdzać gdzie nie ma napięcia.Schemat chcesz?
 • #7
  natrix141
  Level 11  
  No rozumiem że na odległość nikt nic nie zrobi. Schemat mam. Chodzi mi tylko o to czy kabel z wyłącznika idzie prosto do skrzynki bezpieczników, czy gdzieś między nimi jest jeszcze jakaś kostka, albo coś innego? Bo od kierownicy ani od strony bezpieczników nie da się zobaczyć jak przebiega ten przewód... I jeszcze chciałbym wiedzieć jakiego koloru jest kostka, którą tan kabel dochodzi do skrzynki bezpieczników
 • #8
  natrix141
  Level 11  
  Ciągle nie mogę sobie poradzić z tymi światłami :(. Prąd z wyłącznika nie dociera do bezpieczników. Ma ktoś jakiś patent na doprowadzenie prądu bezpośrednio pod bezpiecznik nowym kablem prosto od wyłącznika? Z wpięciem pod wyłącznik nie mam problemu, jedynie nie wiem jak to do bezpiecznika przymocować, nie wyjmując skrzynki bezpieczników.
  Myśle że przylutowanie przewodu do bezpiecznika będzie złym rozwiązaniem. Proponujecie inny sposób?
 • #9
  cali81
  Level 11  
  Prąd z wyłącznika do bezpieczników dochodzić nie musi. Sprawdż czy dochodzi napięcie z manetki na przekaźnik od świateł drogowych.
 • #10
  natrix141
  Level 11  
  Właśnie wiem że musi a nie dochodzi i nie wiem co jest przyczyną, pewnie przepalone ścieżki w skrzynce bezpieczników, a wolę jej nie wyjmować, bo nie wiadomo czy jak się ją ruszy to coś innego się nie popsuje przypadkiem. Z tego co wiem tam jest bez przekaźnika.