Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PMS 865 -nie płucze,nie wypompowuje. Programator nie zatrzymuje się

fiddler 30 Cze 2012 15:10 2699 1
  • #1 30 Cze 2012 15:10
    fiddler
    Poziom 8  

Pralka Polar PMS 865 .

Przestała płukać - wirować - wypompowywać wodę.
    Wyczyściłem filtr, sprawdziłem wężyki od pompki za nim. W samej pompce znalazłem monetę 5gr (na wylocie) i pęsetę (!!! na wlocie). Pierwsza myśl: pęsetka zablokowała wirniczek i pompkę szlag trafił. Jednak po podłączeniu "na sucho" pod 230V pompka kręci i dmucha jak trzeba. To nie to.

Drugi problem - od pewnego czasu na początku każdego prania pojawiała się na podłodze mała kałuża. Niestety ignorowałem to, a trzeba było działać od razu. Grzebiąc teraz przy pralce dobrałem się do pompy pobierającej wodę i sprawdziłem skąd i gdzie się leje. Popękały plastykowe zaciski na dwóch wężykach i chodź w niewielkiej ilości to pod ciśnieniem woda tryskała wszędzie dookoła (w tym na elektrykę). Obejmy wymieniłem na metalowe.

Po zmontowaniu wszystkiego do kupy ustawiłem programator na "2" i puściłem pranie. Zalewa, grzeje, kręci. I to wszystko. Wciąż nie płucze/wiruje/wypompowuje. Na tym etapie słychać jak pralka pracuje, coś tam "cyka" cichutko, programator powoli idzie dalej. Natomiast gdy dochodzi do "S" nie zatrzymuje się! Kręci się dalej do kolejnych cyferek, rozpoczynając kolejny cykl prania. Dotyczy to wszystkich "S".

Proszę o wszelkie sugestie. Jestem totalnym laikiem w tym temacie. Nie wiem czy lecieć już do fachowca czy domowymi sposobami jestem jeszcze w stanie sam coś wykombinować...
    Z góry dziękuję.

0 1
  • #2 15 Paź 2012 01:37
    fiddler
    Poziom 8  

Kilka miesięcy po naprawie...
    Woda zalanym kablom nie zaszkodziła.
    Wystarczyło wymienić programator (przepalone styki).
    Pralka nadal pierze.

0