Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka grafika do laptopa? Najlepsza grafika do gier.

30 Cze 2012 15:56 8200 39
  • Poziom 11  
    Witam Chciałbym odnowić temat ponieważ mam dylemat bo nie wiem jaka najlepsza grafika do laptopa na ten rok i kilka lat w przód , bo GeForc'y słyszałem są felerne bo się psują I proponowali radeony , ja chce kupić http://www.komputronik.pl/product/162390/Komp..._-_i7_3610QM_-_GT650M_-_8GB_-_1TB_-_W7HP.html , ponieważ proponowali mi i kumple i na elektroda.pl właśnie Della , Tylko teraz mi chodzi czy ta grafika w nim Ten GF GT650m 2GB będzie dobra i posłuży mi na ten rok i kilka lat do przodu ?? . Jeśli nie to proszę mi podać Model Grafiki jaka by była najlepsza do gier na okres kilku lat do przodu

PS: Oczywiście wiem o tym że wszystko się co roku zmienia no ale wiadomo że wymagania sprzetowe gier nie zawsze się zmieniają tak szybko więc proszę o pomoc . Laptop Będzie na procku i7 4 rdzeniowym i 8GB ram .
  • Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedź :) , ktoś jeszcze zda relacje na temat tego sprzętu ?;>
  • Poziom 40  
    Nie są felerne ale 650M ma tdp około 50W a ciepło trzeba odprowadzić :-( i śa duże szanse na przegrzanie .
    A opinia że starczą na parę lat są mocno przesadzone .
    Blaszak za 4k może wystarczy na parę lat a nie lapek w tej samej cenie .
  • Poziom 11  
    Cóż wiadomo że nie pogram sobie w GTA 5 może na tym sprzęcie chodź na średnich myślę , że pójdzie ; ) . Przyuważyłem też to że GeForce GT555m jest z półki niższej , zobaczcie sami > http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html i na podobnym sprzęcie gościu gra w BF3 na ultra :) , zaś GT650m jest na tej najwyższej półce :) , i myślę że a zarazem to prawda że grafika to nie wszystko :) mogę mieć Kartę za ponad 10k i mieć np intela i3 i ramu 4GB i będą gry gorzej chodziły niż np na i7 i 8-16Gb pamięci ram :) . Także myślę że ta karta na tym procku i tą pamięcią posłuży mi troszkę :) , najwyżej dokopię sobie ramu więcej , a jak nie będzie wolnych kości to po prostu wymienię na 2x8Gb , fakt kosztowna sprawa no ale cóż :), a jak każdy mówi Pamięci nigdy za wiele heh :)
  • Poziom 40  
    Przy grach ten tekst o ilości pamięci się nie sprawdza :-)
    Więcej niż 4GB ramu przy grach to tylko dla pochwalenia się kolegom :D
    Ja na i5-2500 i 6850 w BF3 na ultra nie gram a to trochę lepsza konfiguracja (blaszak )
  • Poziom 11  
    Pamięć Ram się sprawdza przy stawianiu serwera ; ) (Chyba) ;D MOże to tylko ja odczuwam bo mam AMD Sempron 1.6 podgręcony do 1.8 , Ram1GB i grafike Ati Radeon 128 ; ), więc odczułem poprawę jak stawiałem serwer jak miałem 1.5GB ram i jak miałem 1GB ;D odczuwalność była widoczna w 100% , ale ten sprzęt ma około 7 lat więc o czym tu mowa ;D , takie rzeczy już nie są odczuwalne przy 4GB , chyba że na prawdę powłączamy nie wiadomo ile wszystkiego no to odczujemy przymulenie : ) , i widoczne zużycie pamięci w % :)

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

A jeszcze chciałem zapytać , wiem że to nie w tym temacie , ale już mi się nie chce szukać ani robić nowego tematu : ) . Chodzi o FPS czy lepiej jak jest więcej ich czy mniej : ) bo np GT650 przy BT3 na ustawieniach (ulstra) ma 14 FPS i nie wiem czy lepiej bezie chodzić gra czy gorzej?.
  • Poziom 40  
    Poniżej 30 -25 fps to masz pokaz slajdów :D
  • Poziom 43  
    Nawet na GT650M w BF3 pograsz najwyżej na średnich detalach płynnie. Im więcej detali tym spadek klatek.
    Poza tym więcej ramu kompletnie nie doda skrzydeł i gry nie będą chodziły szybciej. W grach liczy się przede wszystkim grafika i możesz mieć mocną grafikę + Core i3 + 4GB i będzie wydajniej niż na sprzęcie z i7 + 8GB Ram i średnią grafiką.

Nie wiem czy w cenie tego Della nie będzie czegoś innego z lepszą grafiką np GTX660M - może MSI/Asus.
  • Poziom 11  
    Aha no bo tutaj gościu gra na max detalach http://www.youtube.com/watch?v=CjdQPMMC7Kc sprzęt taki sam tylko grafikę ma GT 555m 3GB . a na innym temacie napisali mi żebym jak mam wybrać między GT 555m 3GB i GT650m 2GB to żebym wybrał GT650m . GT555m jest gorsze od GT650 :) Bynajmniej tak pisało na http://www.notebookcheck.pl , Laptopa kupuje w tym sklepie > http://www.komputronik.pl/ , kasy mam max 4400zł , jak by miał ktoś czas i ochotę to proszę o przepatrzenie sprzętu na tej stronie i pomógł mi wybrać coś lepszego od tego della w tych cenach , chodzi mi tu o lepszą grafikę :)
  • Poziom 36  
    Szkoda kasy na Laptopa do grania za 4400, bo PC za 2500 byłby pod tym względem bardziej wydajny. No ale Twoja wola i lans, bo nic innego.
    Laptop nawet za 5 tys. nie pozwoli Ci grać na max detalach, a nawet średnich detalach i to prawe pewne. W Blaszaku podkręcisz grafikę, procka i już masz.
    Dodatkowy problem w Laptopie to chłodzenie - Karty z najwyższej pułki do laptopów ( odpowiednik wydajnościowy średniej *(a czasem nawet to nie) półki do PC) pobierają sporo mocy i grzeją się. to się przekłada na krótki czas pracy na baterii pod obciążeniem, a dodatkowo problemy z odprowadzaniem ciepła, co się równa konieczności praktycznie grania na ładowarce i stosowania podstawek chłodzących, oraz częstemu ( raz na 2 -3 mies.) czyszczeniu laptopa, celem uniknięcia kosztownej awarii).
    Wg mnie szkoda czasu, kasy i zachodu.
  • Poziom 13  
    Ten MSI ma wydajniejszą grafikę,tylko cena ciut większaLink.
  • Poziom 11  
    No ten jest zajebisty , myślałem o nim tzn o lapku z grafiką 1,5GB DDR5 , tylko nie wiem czy nie ma za mało ram czy 4 wystarczy , Bo chce mieć już go na kilka lat do przodu :) do rozrywki ;). A Co inni sądzą o nim ?: ) , wiecie nie bardzo się znam na lapkach jak widać także marudzę heh ; ) ale chciałbym wiedzieć wszystko ;D wiadomo teraz się nauczę to później innym mogę coś doradzać i pomagać ; ).
  • Poziom 36  
    Nie masz szans kupic laptopa do grania na kilka lat. No chyba że w dzisiejsze gry, to za kilka lat też wnie pograsz na srednich detalach.
  • Poziom 11  
    yang32 tylko że PC prądu ciągną też , wiadomo jak lapek będzie na ładowarce i podstawce chłodzącej to możliwe ze pociągnie tyle samo prądu , ale cóż mam młodszego brata i jak bym miał mieć 2 PC'ki no to zabule za prąd bo włączone by były praktycznie od 9-23 albo i dalej bynajmniej mój . to jedno , druga rzecz to to , że też teraz idę do 3 technikum no i wiadomo matura się zbliża , studia , w domku mogę już nie być , także komputera nie będę targał ze sobą :) , ( Czemu nie wybiorę laptopa do normalnej pracy i tańszego ?) , Jestem osobą niepełnosprawną , mam stopień umiarkowany , i mogę się starać o dofinansowanie do takiego o to sprzętu , złożyłem podanie i na cenę około 4400zł , od tego odjąć 20% które muszę sam zapłacić , i dlatego szukam laptopa do rozrywki ponieważ przyda mi się do wszystkiego i do grania (bo lubię pograć sobie) i w ogóle do projektów różnych ( Technik Architektury Krajobrazu). I dlatego szukam lapka c w tych cenach co mi posłuży na kilka lat w przód :) .

PS: Wiadomo Laptop nie wystarczy mi np na 5 lat do przodu bo zmienia się wszystko , ale zawsze coś :) , chodź bym miał pograć na średnich detalach w gry które będą w przyszłości to i tak nie będę narzekał : ) bo wiem co będzie za kilka lat heh ; ) . Za kilka lat podobno mogę się starać o kolejne dofinansowanie , też zależy jak tam z przepisami , także pomyśli się co później :)
  • Poziom 43  
    Laptopy starzeją się jeszcze szybciej niż stacjonarki. Już ktoś wspominał że lepiej wziąć PC do gier a ja bym proponował jeszcze inaczej, jeśli potrzebna jest ci mobilność to kup laptopa za 1300zł a resztę na PC stacjonarny do gier.
    Wydajność tego Della za ponad 4000pln to jednostka warta około 2500pln. PC za 4000pln byłby już potwornie potężny i starczyłby na 3x dłużej niż laptop za te same pieniądze.
  • Poziom 36  
    Za te pieniadze mialbyś PC o wydajności w grach i nie tylko 5 takich laptopów razem wziętych. Taki laptop nie jest wcale mobilny, bo co to za mobilność dwie godziny pracy na baterii przy przegladaniu internetu, a przy graniu 20 min ?
    Co do prądu PC wiecej go ciągnie, ale jest duzo wydajniejszy i ma nieporównywalnie wieksze możliwości rozbudowy czy podkrecenia.
    Na twoim miejscu kupiłbym porządny PC z monitorem 27 cali, a do mobilności palmtop a, lub latopa z integowką i z dobrą baterią trzymającą 4 -5 godzin.
  • Poziom 11  
    Jak bym miał swoje własne 4000zł to bym tak zrobił :( . Ale jeśli biorę przez "Pefron" to wybieram tylko 1 sprzęt i nawet mogę dostać połowę z tych 3,6tys bo 4400zł mam ze swoimi 20% . Bo nie zawsze dają tyle ile się napisze wiec jak dostanę mniej niż 3600zł to będę musiał kupić PS'ka jakiegoś bo w tedy to lapek za mniejszą kase to już tylko do pracy ewentualnie Asusa jakiegoś , no ale mniejsza , no i tak to wygląda. Cóż pomyślę nad tym , idę do pracy więc wiecie Lapka z dofinansowania mogę mieć tego Della co pokazywałem wyżej , a kasę którą zarobie to przeznaczę na stacjonarkę :) . I też wiem o tym że nie pogram sobie na lapku 5h albo więcej bo się przegrzeje także to wyjdzie mi na dobre bo nie uzależnię się od gier ;D;D;D , Więc tak to zrobię :) .

Dodano po 6 [minuty]:

A jeśli chodzi o tego MSi http://www.komputronik.pl/product/159545/Komp...XPL_Mysz_Logitech_G300_Drukarka_laserowa.html i tego Della http://www.komputronik.pl/product/162390/Komp..._-_i7_3610QM_-_GT650M_-_8GB_-_1TB_-_W7HP.html to który mi dłużej posłuży ? oczywiście w dziele rozrywki ;)
  • Poziom 13  
    Fakt że za tą kwotę byłaby o wiele wydajniejsza jednostka stacjonarna,ale skoro autorowi tematu bardziej zależy na laptopie to już jego decyzja :D.Sam posiadam laptopa z matrycą 17 cali i muszę przyznać że przenoszenie go nie należy do przyjemności,za to jest przyzwoicie wydajny jak dla mnie i w stresie pobiera tylko 60W z gniazdka :D .Myślę że 4GB pamięci RAM spokojnie wystarczy,zresztą zawsze można zwiększyć jej ilość.
  • Poziom 11  
    Wiadomo nie pogram długo na lapku po pierwsze się przegrzeje a po drugie może się spalić grafa , wiem o tym :) , Bynajmniej nie uzależnię się a do świadczy o zdrowi ; ) . to MSI czy Dell ; ) który posłuży dłużej ?; )
  • Poziom 43  
    MSI ma starszą grafikę w starszym procesie technologicznym to temperatury będą potwornie wysokie. Ja bym brał już tego Della.
    Tylko że ten 17" to w zasadzie taki stacjonarny laptop więc na jedno wyjdzie bo nie wyobrażam sobie taszczyć takiej krowy z miejsca na miejsce.
  • Poziom 10  
    Kontrolowany Zakup Kosztem Podatników :)

Koledzy pietra-wyżej piszą Ci ze nie warte jest wydanie takiej ilości kasy za coś co masz w tańszej wersji. Do zabawy z grami tylko PC, a jeśli podnieca cię koszt wydanych pieniążków podatnika to polecam DELL-a.

pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie , sorki że w tym temacie pisze o tym no ale nie chce mi się szukać już innego tematu , sprawa dotyczy komputera ,dostałem wiadomość że nie przyznają mi na laptopa , lecz mam fundusz 2000zł :) i chce tą kasę przeznaczyć na komputer jednak ;) do gier :) Cóż szukałem kiedyś kompów > http://allegro.pl/komputery-stacjonarne-klasy-amd-fx-111379 na procku AMD BULLDOZER FX-6100 6x3,9Ghz AM3+ . Nie wiem czy one są dobre , ale jak widać na allegro są super sprzęty do 2000zł :) i prosił bym o zaproponowanie jakiegoś z dobrą grafiką :) oczywiście wiadomo pod co chce ; )

Poszukałem sam i to mnie zaciekawiło http://allegro.pl/amd-6-rdzeni-fx-6100-8gb-gtx550ti-1gb-ddr5-1500gb-i2438610932.html , będzie coś lepszego od tegomodelu w tej cenie ?:), godny wybór ?:)
  • Poziom 40  
    Tragedia
    FX to niewypał AMD
    Grafika pokroju 6770 srednia na dziś :-(
    Powiedz mi jaka mobo ram pamięć dysk oprócz tego że markowe :D
    Zasilacz tylko z nazwy :-)
    Poczytaj dlaczego się nie kupuje na allegro zestawów :cry:
  • Poziom 11  
    Tzn tak nie chce kupować na allegro :) , chce tylko aby mi ktoś pomógł wybrać sprzęt do 2000zł troszkę może przekraczać :) z dobrą wydajną grafiką ogólnie do grania , jaki chciałem laptop taki chce komputer heh ;) , nie znam się za bardzo na markach co wypał a co nie ;) . Chcę po prostu składaka do gier bo myślę że taniej składak wyjdzie :)
  • Poziom 11  
    I nie wiem kurcze z jaką grafiką brać : ) , czy Nvidia GeForce czy Ati Radeon : ) .

1.http://allegro.pl/gigabyte-ge-force-gtx-550ti-1gb-ddr5-hdmi-970-4200-i2451547034.html
    2.http://allegro.pl/amd-asus-radeon-hd7770-1gb-ddr5-1020mhz-4600mhz-i2440188759.html
    3.http://allegro.pl/vertex-ati-radeon-hd6870-1024mb-ddr5-256-gwarancja-i2450988516.html

czy coś z tych by się nadawało do sprzętu za 2000 tys ?; )
  • Poziom 43  
    Najwydajniejsza z nich to HD6870, później HD7770 i na końcu 550Ti.
  • Poziom 11  
    aha :) , a pomógł byś mi złożyć kompa do tej ceny z tą grafiką HD6870 ? :) . napisać mniej więcej części jakieś , nie wiem czy na AMD czy na Intelu brać ;/.
  • Poziom 11  
    2500zł:
    Procesor Core i5-2500k (810-830zł)
    Płyta główna Asrock P67 PRO 3 (310-330zł)
    4GB RAM DDR3 1600-CL9 (90zł)
    Radeon HD 6850 (500zł) lub HD 6870 (620zł+)
    Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 500GB AAKS/AAKX (250-280zł)
    Obudowa Zalman Z9, NZXT Source 210 lub Aerocool (150-200zł)
    Zasilacz OCZ StealthxStream 2 500w lub ZS 550, XFX 450/550 (190-260zł)
    Opcjonalnie chłodzenie SilentiumPC Spartan HE923/Fortis (70-125zł)

Czyli już konkretny sprzęt : Starczy można powiedzieć na zawsze ( Dokupując nowsze grafiki czy Pamieć ram lub procek :) ). Tak myślę sądząc po częściach : )