Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PFL-800 Pralka nie płucze

Balotelli 30 Cze 2012 17:17 4164 8
  • #1 30 Cze 2012 17:17
    Balotelli
    Poziom 2  

Witam. Przejrzałem wiele tematów, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Otóż jestem posiadaczem pralki Polar PFL-800 "Kazdego dnia". Włączam pralke niby wszystko jest ok, ale gdy nadchodzi moment kiedy pralka powinna płukać zaczyna swiecic dioda "Wyczyść filter". Byłem w punkcie ktorym zostal zakupiony sprzet, tam poradzono mi aby kupic odkamieniacz i właczyc tzw. puste pranie z tymże srodkiem. Zrobiłem tak i pralka działała normalnie. Wszystko zakonczylo sie pomyslnie. Natomiast drugi dzien potem włączylem pranie i znow pralka nie płucze. Znow swieci sie dioda "Wyczysc filter". Filter był kilka razy dokładnie czyszczony i nic nie pomaga. Bardzo prosze o pomoc. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

0 8
  • #2 30 Cze 2012 22:50
    krzysiekl
    Poziom 22  

Sprawdź układ hydrostatu, prawdopodobnie jest zatkany .

0
  • #3 01 Lip 2012 00:34
    zhudomel
    Specjalista AGD

A wodę z prania wyleje czy nie?

0
  • #4 01 Lip 2012 08:33
    Balotelli
    Poziom 2  

Wody z prania nie wylewa, zostaje w bebnie. Gdzie moze byc ten uklad hydrostatu?

0
  • #5 01 Lip 2012 10:30
    wjania
    Poziom 9  

Mam podobny problem - czyszczenie pompy i filtra oraz wszystkich przewodów wylotowych z syfonem włacznie nie rozwiązało problemu. Będę więc wdzięczny za podpowiedź. A jutro spróbuję z hydrostatem.

0
  • #6 02 Lip 2012 10:59
    zhudomel
    Specjalista AGD

Balotelli napisał:
    Gdzie moze byc ten uklad hydrostatu?
    Z przodu po zdjęciu przedniej ściany (3 wkręty na dole za plastikową maskownicą). Wcześniej trzeba zdjąć z niej fartuch (opaska z drutu ze sprężyną), wepchnąć do środka i odkręcić blokadę drzwi (2 wkręty).

0
  • #7 02 Lip 2012 14:45
    egon42
    Poziom 37  

Jeżeli nie wylewa wody to pompa wodna do sprawdzenia.

0
  • #8 02 Lip 2012 22:41
    zhudomel
    Specjalista AGD

egon42 napisał:
    pompa wodna do sprawdzenia.
    Oczywiście, i to w pierwszej kolejności (zapomniałem, że po to zadałem pytanie powyżej)

0
  • #9 07 Kwi 2016 18:32
    czołgg1234
    Poziom 1  

co to jest ten układ hydrostartu,gdzie się znajduje po zdjęciu przedniej blachy

2