Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus przywrócenie systemu z partycji recovery

30 Cze 2012 19:56 123161 10
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich!!!

Posiadam laptopa Asus od ponad 1,5 roku. Mam zainstalowany Windows 7. Ostatnio zaczął mi bardzo zwalniać i dlatego chciałabym zrobić przywrócenie systemu z partycji ukrytej. Wyczytałam na stronie Asusa, że mam wcisnąć F9 i tak zrobiłam. Niestety pojawiło się okienko Menadżer rozruchu i tam opcje jaki system chce uruchomić lub na dole diagnostyka systemu pamięci. Dlaczego nie uruchamia mi się przywracanie systemu? Ponoć w Biosie mam wyłączyć opcje BOOT BOSTER ale ja jej tam nie mam...Bardzo proszę o pomoc.
  • Spec od komputerów
    DVD recovery zrób najpierw jak nie zrobiłaś po zakupie laptopa. W instrukcji laptopa jest napisane jak to zrobić.
    http://www.asus-polska.pl/serwis/faq/nb
    http://www.asus-polska.pl/serwis/docs/asus_vista_recovery.pdf

* Laptopy ASUS wyprodukowane przed 01.02.2010 dostarczane są z kompletem płyt do instalacji systemu operacyjnego. Oznaczone są one jako "Recovery DVD/CD" oraz "Driver and Utility CD". Należy uruchomić Komputer i podczas uruchamiania trzymać klawisz Esc. Gdy pojawi się menu wyboru napędu, proszę włożyć Recovery DVD/CD do napędu optycznego, zamknąć napęd i z menu wybrać napęd optyczny. Następnie należy nacisnąć klawisz Enter aby uruchomić instalator.
    * Laptopy ASUS wyprodukowane po 01.02.2010 nie zawierają płyty "Recovery DVD/CD". Proszę użyć dołączonego do notebooka programu AI Burner do wypalenia płyty "Recovery DVD/CD i zastosować się do wskazówek w punkcie powyżej.
  • Poziom 7  
    Ja chciałam zrobić przywrócenie systemu z partycji ukrytej bez wkładania jakichkolwiek płyt. Na stronie Asusa jest tak pokazane. Nie da się tego zrobić w ten sposób?
  • Spec od komputerów
    Da się tylko najpierw zrób DVD recovery dla bezpieczeństwa.W przypadku błędu przy przywracaniu zostaniesz bez systemu. Układ partycji nie był zmieniany ?
  • Poziom 7  
    Nigdy nic nie było ruszane i zmieniane. Jakby coś się stało przy przywracaniu to mam oryginalną płytę Windowsa 7, ale poprostu chciałam przywrócić bez wkładania płyt. Niestety jak wciskam F9 to nie działa.
  • Spec od komputerów
    Oryginalna płyta windowsa 7 to co innego niż DVD recovery z oryginalnym system laptopa. W instrukcji masz napisane jak zrobić takie DVD recovery. Bez tego za duże ryzyko przywracania.
  • Poziom 7  
    Teraz to napewno tego nie zrobię bo nie mam 3 czystych płyt DVD. Zastanawia mnie to czemu u mnie nie wywołuje się to przywrócenie skoro w instrukcji piszę, że wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz, żeby w ogóle wywołać recovery. Jak wciskam F9 przed uruchomieniem to nic nie mam.
  • Poziom 9  
    Czy wciskasz F9 w chwili gdy pokazuje się logo Asus?
  • Spec od komputerów
    System jest oryginalny ? Nie był nigdy instalowany system z CD ? Pliki obrazu na partycji recovery są ?
  • Poziom 20  
    Ja to bym się z tym nie bawił tylko zainstalował system z płytki i po krzyku
  • Poziom 7  
    System był oryginalny, jak kupiłam laptopa to już był zainstalowany. Przy zakupie dostałam oryginalną płytkę. Wciskałam F9 zaraz po włączeniu i pojawiło mi się okienko Menadżer rozruchu i opcje jakie system chce uruchomić. Może już za późno wciskałam? Czy są pliki obrazu na partycji recovery....nie wiem. Jak to sprawdzić?