Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dostawca internetu może uszkodzić modem?

30 Cze 2012 22:53 1464 3
  • Poziom 9  
    Czy jest możliwe, żeby na linii pojawił się sygnał, który jest w stanie zepsuć podłączone urządzenia?

Tydzień temu straciłem dostęp do internetu (Netia). Podłączyłem modem USB zamiast routera i efekt był taki sam, więc zadzwoniłem na obsługę klienta. Powiedzieli, że jest jakaś duża awaria i wkrótce wszystko powinno być ok. I tak przez kilka dni, w końcu w czwartek przyjechali technicy i stwierdzili, że wszystko jest ok, wina na pewno jest po stronie urządzeń. Pożyczyłem modem od kuzynki i rzeczywiście internet działał. Teraz mam już zamówiony nowy router (stary działa, oprócz modemu ADSL), ale nie wierzę w taki zbieg okoliczności, żeby obydwa moje urządzenia zepsuły się jednocześnie i to dokładnie wtedy kiedy Netia miała awarię.

Nie było burzy, przed awarią router trzymał połączenie przez ponad 3 tygodnie, po mojej stronie raczej wszystko ok.
  • Poziom 28  
    Cytat:
    Teraz mam już zamówiony nowy router (stary działa, oprócz modemu ADSL), ale nie wierzę w taki zbieg okoliczności, żeby obydwa moje urządzenia zepsuły się jednocześnie i to dokładnie wtedy kiedy Netia miała awarię.

Sugerujesz, że awaria w Netii uszkodziła twój modem USB ??? Nie sądzę, skoro wcześniej podłączony był router, i po usunięciu awarii stary router dalej działa. A może czegoś nie zrozumiałem lub coś źle zrozumiałem. Czas na wyjaśnienia.
  • Poziom 9  
    Router ma wbudowany modem ADSL i ta funkcja padła, działa tylko sieć lokalna (przez WiFi i Ethernet), bez połączenia z internetem.

Czyli padły dwa modemy - USB i ten w routerze.
  • Poziom 28  
    Cytat:
    Czyli padły dwa modemy - USB i ten w routerze.

Nie rozumiem dlaczego sugerujesz, uszkodzenie modemu USB, skoro nie był podłączony w tym czasie kiedy padł router. Na dodatek nie zamieściłeś wielu ważnych informacji na temat modemu, systemu operacyjnego, zamówionej usługi oraz zrzutu parametrów.