Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik do agregatu prądowego 10kW

01 Lip 2012 11:17 2079 6
  • Poziom 13  
    Witam jak w temacie potrzebuję stycznik do agregatu prądowego 10kW. Niestety nie podam wam typu agregatu ponieważ go nie posiadam po prostu poproszono mnie w pracy abym sprawdził czy jest taki stycznik który posiada 9 styków napięcie znamionowe 400V i prąd 40A. Przy agregacie jest ATS ale jest on za słaby do silników które pracują w firmie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Zastosuj zamiast stycznika przełącznik podwójnego zasilania o prądzie pracy 63A gdzie ręcznie możesz zrealizować przełączenie sieć - agregat. Stosujemy te przełączniki producenta APATOR i nie mamy z nimi kłopotu.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    Dobrze tylko problem polega na tym że szef firmy w której pracuje chce żeby to był stycznik chodzi o automatyczne załączanie agragatu
  • Poziom 15  
    A dlaczego ma być to jeden stycznik? Nie można zastosować 2 albo 3 osobnych? Najlepiej jakbyś podał model tego agregatu.
  • Poziom 43  
    Musisz mieć dwa styczniki jeden do odseparowani sieći drugi do połączenia generatora do odbiorników. Generator ma układ automatycznego startu, czy z tego przekaźnika masz to zamiar dopiero rzeźbić? Spytam czy masz też odpowiednie kwalifikację, aby dokonać takiego podłączania i zgodę lokalnego dostawcy energii, bo coś mi się wydaje po twoim pytaniu że nie.
  • Poziom 20  
    mekoy napisał:
    Przy agregacie jest ATS ale jest on za słaby do silników które pracują w firmie.

Tak mi coś nie pasowało do końca ;) Jeśli ten ATS jest za słaby do tych silników - to używanie większych styczników raczej nie rozwiąże Ci problemu.
    Moc agregatu już znamy 10kW teraz podaj nam liczbę silników i ich prąd rozruchowy !