Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stycznik do agregatu prądowego 10kW

01 Lip 2012 11:17 2079 6
 • Poziom 13  
  Witam jak w temacie potrzebuję stycznik do agregatu prądowego 10kW. Niestety nie podam wam typu agregatu ponieważ go nie posiadam po prostu poproszono mnie w pracy abym sprawdził czy jest taki stycznik który posiada 9 styków napięcie znamionowe 400V i prąd 40A. Przy agregacie jest ATS ale jest on za słaby do silników które pracują w firmie.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 35  
  Zastosuj zamiast stycznika przełącznik podwójnego zasilania o prądzie pracy 63A gdzie ręcznie możesz zrealizować przełączenie sieć - agregat. Stosujemy te przełączniki producenta APATOR i nie mamy z nimi kłopotu.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 13  
  Dobrze tylko problem polega na tym że szef firmy w której pracuje chce żeby to był stycznik chodzi o automatyczne załączanie agragatu
 • Poziom 15  
  A dlaczego ma być to jeden stycznik? Nie można zastosować 2 albo 3 osobnych? Najlepiej jakbyś podał model tego agregatu.
 • Poziom 43  
  Musisz mieć dwa styczniki jeden do odseparowani sieći drugi do połączenia generatora do odbiorników. Generator ma układ automatycznego startu, czy z tego przekaźnika masz to zamiar dopiero rzeźbić? Spytam czy masz też odpowiednie kwalifikację, aby dokonać takiego podłączania i zgodę lokalnego dostawcy energii, bo coś mi się wydaje po twoim pytaniu że nie.
 • Poziom 20  
  mekoy napisał:
  Przy agregacie jest ATS ale jest on za słaby do silników które pracują w firmie.

  Tak mi coś nie pasowało do końca ;) Jeśli ten ATS jest za słaby do tych silników - to używanie większych styczników raczej nie rozwiąże Ci problemu.
  Moc agregatu już znamy 10kW teraz podaj nam liczbę silników i ich prąd rozruchowy !