Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jakość produktów BOSCH nadal jest dobra?

01 Jul 2012 14:49 3347 12
  • Level 17  
    Witam,
    czy BOSCH to nadal ponadprzeciętna jakość a przede wszystkim trwałość? Nie wiem, czy jak wszyscy BOSCH poszedł w Chińszczyznę, czy jednak trzymają nadal klasę?
    Padła nam wczoraj pralka i jutro trzeba kupić nową tak za 1000-1300zł.

pozdrawiam
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    Unikaj tylko serii waa.... i bosch będzie ok :)
  • Level 17  
    Dzięki, zwrócę uwagę.
    Wstępnie wybraliśmy WAE 2049 KPL.
  • Level 11  
    loky wrote:
    Padła nam wczoraj pralka i jutro trzeba kupić nową

A może by tak starą oddać do naprawy? ;-) Żartuję... :) WAE jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ jest produkowana w Polsce, WAA- Turcja, WLM- Chiny, WAS-Niemcy. Tyle już nauczyłam się z tego forum, za co bardzo serdecznie dziękuję :)
  • Level 20  
    Jedno pozostało jednak bez zmian - stosunkowo drogie części i serwis...
    A może tak np. PFD-1027 lub PFD-1237 + dokupić 5 lat gwarancji na stronie producenta? Dobra konstrukcja, jakość i parametry. Do tego cena zakupu i spokój przez 5 lat. Moim zdaniem dużo lepszy wybór.
  • Level 21  
    zwykły człek wrote:
    Jedno pozostało jednak bez zmian - stosunkowo drogie części i serwis...
    A może tak np. PFD-1027 lub PFD-1237 + dokupić 5 lat gwarancji na stronie producenta? Dobra konstrukcja, jakość i parametry. Do tego cena zakupu i spokój przez 5 lat. Moim zdaniem dużo lepszy wybór.

A moim nie :P
    Kopę lat :)
  • Level 20  
    No trochę czasu minęło. A podaj 3 powody że nie :-), tylko bez ogolnikow . Konkrety.
  • Level 37  
    Koszt, na dziś nie wiem ile ale dwa lata temu chciałem,,dobezpieczyc'' na pięć lat to sprzedawca wyliczył mi koszt, prawie podwajający koszt zakupu pralki.
  • Level 20  
    Ty mówisz o ubezpieczeniu w sklepie, a ja o gwarancji producenta. To 2 różne planety.
  • Level 21  
    pierwsze variospeed/ecoperfect- czyli większość programów możemy sobie bardzo fajnie pozmieniać
    system zraszania :) dzięki temu wody mniej a efekt prania w porządku (płukania też)
    sprawdzony model, produkowane od wielu lat z raczej kosmetycznymi zmianami :)
    co do gwarancji za 1300 można kupić co prawda z ubezpieczeniem ale zawsze:)
  • Level 37  
    zwykły człek wrote:
    Ty mówisz o ubezpieczeniu w sklepie, a ja o gwarancji producenta. To 2 różne planety.
    Reklamacja ma być w najbliższym sklepie/serwisie a nie u ,,jakiegoś'' producenta, reklama doubezpieczenia brzmi cudownie ale jak coś padnie zaczynają się schody....
  • Level 20  
    Kolego trochę się z Tobą nie zgodzę - reklamację/usterkę zgłaszasz w serwisie danego produjenta a nie "jakiegoś". Oczywiście że doubezpieczenie to nie to samo co dłuższa gwarancja producenta, bo ubezpieczalnia może Ci przysłać zamiast wykwalifikowanego serwisanta miejscowego kowala, który będzie Ci usuwał kamień z pralki młotkiem i przecinakiem i wymieni Ci silnik na korbę, ale za to z przyrzutkami. :)

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

popey111 wrote:
    pierwsze variospeed/ecoperfect- czyli większość programów możemy sobie bardzo fajnie pozmieniać
    system zraszania dzięki temu wody mniej a efekt prania w porządku (płukania też)
    sprawdzony model, produkowane od wielu lat z raczej kosmetycznymi zmianami

W masterze masz pełnego time menadżera i też możesz pozmieniać większość programów i to w 2 zakresach. Ma 2 klasy niższe zużycie energii bo jest w A++. Ma też fajny program OptiA45, który pierze w klasie A prania w 45 minut. Za 1300 zł będziesz miał pralkę, 5 lat gwarancji i 100 zł w kieszeni (na proszek albo browar, bo każdemu coś sie należy) :).
  • User removed account