Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jakość produktów BOSCH nadal jest dobra?

loky 01 Lip 2012 14:49 3005 12
  • #1 01 Lip 2012 14:49
    loky
    Poziom 17  

Witam,
    czy BOSCH to nadal ponadprzeciętna jakość a przede wszystkim trwałość? Nie wiem, czy jak wszyscy BOSCH poszedł w Chińszczyznę, czy jednak trzymają nadal klasę?
    Padła nam wczoraj pralka i jutro trzeba kupić nową tak za 1000-1300zł.

pozdrawiam

• #2 01 Lip 2012 21:47
    popey111
    Poziom 21  

Unikaj tylko serii waa.... i bosch będzie ok :)

• #3 01 Lip 2012 22:54
    loky
    Poziom 17  

Dzięki, zwrócę uwagę.
    Wstępnie wybraliśmy WAE 2049 KPL.

• #4 02 Lip 2012 23:00
    Limonka78
    Poziom 10  

loky napisał:
    Padła nam wczoraj pralka i jutro trzeba kupić nową

A może by tak starą oddać do naprawy? ;-) Żartuję... :) WAE jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ jest produkowana w Polsce, WAA- Turcja, WLM- Chiny, WAS-Niemcy. Tyle już nauczyłam się z tego forum, za co bardzo serdecznie dziękuję :)

• #5 03 Lip 2012 12:42
    zwykły człek
    Poziom 20  

Jedno pozostało jednak bez zmian - stosunkowo drogie części i serwis...
    A może tak np. PFD-1027 lub PFD-1237 + dokupić 5 lat gwarancji na stronie producenta? Dobra konstrukcja, jakość i parametry. Do tego cena zakupu i spokój przez 5 lat. Moim zdaniem dużo lepszy wybór.

• #6 03 Lip 2012 20:25
    popey111
    Poziom 21  

zwykły człek napisał:
    Jedno pozostało jednak bez zmian - stosunkowo drogie części i serwis...
    A może tak np. PFD-1027 lub PFD-1237 + dokupić 5 lat gwarancji na stronie producenta? Dobra konstrukcja, jakość i parametry. Do tego cena zakupu i spokój przez 5 lat. Moim zdaniem dużo lepszy wybór.

A moim nie :P
    Kopę lat :)

• #7 05 Lip 2012 20:51
    zwykły człek
    Poziom 20  

No trochę czasu minęło. A podaj 3 powody że nie :-), tylko bez ogolnikow . Konkrety.

• #8 05 Lip 2012 21:09
    cirrostrato
    Poziom 36  

Koszt, na dziś nie wiem ile ale dwa lata temu chciałem,,dobezpieczyc'' na pięć lat to sprzedawca wyliczył mi koszt, prawie podwajający koszt zakupu pralki.

• #9 05 Lip 2012 22:03
    zwykły człek
    Poziom 20  

Ty mówisz o ubezpieczeniu w sklepie, a ja o gwarancji producenta. To 2 różne planety.

• #10 06 Lip 2012 06:39
    popey111
    Poziom 21  

pierwsze variospeed/ecoperfect- czyli większość programów możemy sobie bardzo fajnie pozmieniać
    system zraszania :) dzięki temu wody mniej a efekt prania w porządku (płukania też)
    sprawdzony model, produkowane od wielu lat z raczej kosmetycznymi zmianami :)
    co do gwarancji za 1300 można kupić co prawda z ubezpieczeniem ale zawsze:)

• #11 06 Lip 2012 10:13
    cirrostrato
    Poziom 36  

zwykły człek napisał:
    Ty mówisz o ubezpieczeniu w sklepie, a ja o gwarancji producenta. To 2 różne planety.
    Reklamacja ma być w najbliższym sklepie/serwisie a nie u ,,jakiegoś'' producenta, reklama doubezpieczenia brzmi cudownie ale jak coś padnie zaczynają się schody....

• #12 06 Lip 2012 15:21
    zwykły człek
    Poziom 20  

Kolego trochę się z Tobą nie zgodzę - reklamację/usterkę zgłaszasz w serwisie danego produjenta a nie "jakiegoś". Oczywiście że doubezpieczenie to nie to samo co dłuższa gwarancja producenta, bo ubezpieczalnia może Ci przysłać zamiast wykwalifikowanego serwisanta miejscowego kowala, który będzie Ci usuwał kamień z pralki młotkiem i przecinakiem i wymieni Ci silnik na korbę, ale za to z przyrzutkami. :)

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

popey111 napisał:
    pierwsze variospeed/ecoperfect- czyli większość programów możemy sobie bardzo fajnie pozmieniać
    system zraszania dzięki temu wody mniej a efekt prania w porządku (płukania też)
    sprawdzony model, produkowane od wielu lat z raczej kosmetycznymi zmianami

W masterze masz pełnego time menadżera i też możesz pozmieniać większość programów i to w 2 zakresach. Ma 2 klasy niższe zużycie energii bo jest w A++. Ma też fajny program OptiA45, który pierze w klasie A prania w 45 minut. Za 1300 zł będziesz miał pralkę, 5 lat gwarancji i 100 zł w kieszeni (na proszek albo browar, bo każdemu coś sie należy) :).

• #13 06 Lip 2012 17:24
    2026546
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME