Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa, Marvell Yukon, Windows XP nie wykrywa karty

01 Lip 2012 14:50 3375 13
  • Poziom 8  
    Witam, odrazu zaznaczam że przeszukałem forum jednak jeżeli jest już ten sam problem na forum to proszę mi dać tylko link.

Tutaj zapytuję o pomoc bo zauważyłem że tutaj można liczyć na waszą pomoc.

Ok problem jest następujący, kupiłem komputer, który działał sprawnie jednak po pewnym czesie okazało się że Windows xp Profesional był spiracony. Kupiłem i zainstalowałem Windows XP Home Edition, który nie czyta mi karty sieciowej
    Marvell Yukon Gigabit Ethernet Base-T Copper RJ-45 podczas gdy włączam jeszcze nie odinstalowanego pirata normalnie w menadżerze urządzeń mi się ona pokazuje.
    Potrzebuje jej ponieważ jest mi niezbędna do połączenia się z internetem.

Zainstalowane sterowniki mam na obydwu windowsach, na tym legalnym karta nie pokazuje się nawet gdy klikne ''pokaż ukryte urządzenia'' ani gdy ''skanuje w poszukiwaniu zmian sprzętu''. Nie mam pojęcia jak sprawdzić to w BIOSie bo mój BIOS jest troche inny niż opisywali to w tamtych poradach.

Wie ktoś może jak na tym legalnym (Home Edition) XPku uruchomić tą kartę? Będę bardzo wdzięczny:)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Podaj konfigurację sprzętową komputera.
  • Poziom 8  
    AMD Athlon XP 2600+ 1.91GHz (ACPI), 1,5GB RAM, NVIDIA GeForce FX 5900XT, nie mam pojęcia o płycie głównej nawet w menadżerze nie chce mi się wyświetlić, a nie sądzisz że to problem bardziej w windowsie niż sprzęcie?
  • Poziom 39  
    Windows może po prostu nie mieć do niej sterowników.
    Dlatego podaj co to za płyta główna. I nie, jej model nie wyświetli ci się w managerze urządzeń windows ;)
    Jak już program typu Everest/AIDA albo CPU-z (zakładka motherboard).
  • Poziom 8  
    Ale jak zauważyłeś napisałem wcześniej że sterowniki są ale on jej wgl. nie widzi. Jedyną sieciówkę którą widzi to ta podstawowa 1394 :/ A płytę zaraz dodam do tego postu tylko sprawdze:) Płyta to: ASUS A7N8X-E.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    lobendzovsky napisał:

Zainstalowane sterowniki mam na obydwu windowsach, na tym legalnym karta nie pokazuje się nawet gdy klikne ''pokaż ukryte urządzenia'' ani gdy ''skanuje w poszukiwaniu zmian sprzętu''.

Wersja Home Edition jest okrojona, więc na początek warto moim zdaniem zainstalować wszystkie sterowniki do płyty głównej, to ułatwia wykrywanie sprzętu
    ( jeśli przy pomocy software'u nie można odczytać typu płyty - Aida; Everest- jest on nadrukowany. Wystarczy zdjąć pokrywę komputera i wtedy wszystko wiadomo :D )

Może też zainstalowane sterowniki nie są kompatybilne ze sprzętem. Czy kolega instalował je z płyty dołączonej do karty, czy pobierał sterowniki z sieci?
  • Poziom 27  
    Czekaj... Rozumiem że na komputerze masz zainstalowane 2 Windowsy HE, tak?
  • Poziom 17  
    Podejrzewam że kolega lobendzovsky podczas instalacji XP pominął instalacje sterowników, które nie przeszły "próby zgodności". Miast kliknąć "instaluj mimo to", kliknął "pomiń" i stąd te kłopoty z wykrywaniem sprzętu

Spotkałem się już z systemem nierozpoznającym np. pamięci USB, przyczyna tkwiła właśnie w pominięciu instalacji sterowników podczas instalacji Windows'a
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A widzi jakieś nieznane urządzenia?
    Bo bez sterowników on nie wie że to karta sieciowa...

Płyta oparta o chipset nForce2, wymagana jest dodatkowa paczka sterowników nVidii.
  • Poziom 8  
    Tak, przy włączaniu komputera wybieram, teraz siedzę na tym Profesional bo Home Edition nie wykrywa mi karty sieciowej co jest jednoznaczne z brakiem internetu (mam kabel i tylko tym dam radę się połączyć) Do karty sterowniki z sieci, płytki bida ni ma. Wszędzie jest to samo tyle że Profesional wykrywa a Home Edition nie, i w tym problem :/ Czyli jak zainstaluje sterowniki do płyty głównej powinno działać? Pobiorę instalnę i dam znać jak to wyszło...
  • Poziom 27  
    Ujmę to tak: kolejność instalacji sterowników jest bardzo ważna. Najpierw idzie chipset, potem pozostałe urządzenia. Nie zdziwiłbym się , gdyby instalacja sterów teraz nie przyniosła poprawy.
  • Poziom 17  
    lobendzovsky napisał:
    Czyli jak zainstaluje sterowniki do płyty głównej powinno działać? Pobiorę instalnę i dam znać jak to wyszło...

Tak. Powinno wykryć sprzęt i zainstalować stery automatycznie (pisał kolega że są na pokładzie), ewentualnie system zaproponuje wybranie lokalizacji sterowników "ręcznie". Wtedy należy odszukać ścieżkę dostępu, wskazać gdzie owe sterowniki znajdują się

Ad. "Pobiorę instalnę i dam znać jak to wyszło..." Powodzenia życzę, sam jestem ciekaw czy kolega podczas instalacji XP HE nie pominął instalacji "kluczowych" driverów :)
  • Poziom 39  
    Nie strasz kolegi, będzie dobrze jak doinstaluje tą paczkę nVidii do NForce2.
    Bo Windows w swoich zbiorach nie posiada kompletu sterowników do tej platformy.
  • Poziom 8  
    No panowie dzięki wam, jesteście wręcz zaj**iści... na stronie asusa ładnie wykryło sterowniki do mojej karty sieciowej i hasa, jeszcze raz wielkie dzięki :)