Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 4512, nowy bęben i wydruki od połowy nasycone. Toner? Bęben?

01 Lip 2012 17:17 982 2
  • Poziom 27  
    Witam,

Mam taki stary traktor z wymienionym około dwa lata temu (nie używane przez ten czas) bębnem na nowy, oryginalny, Xeroxa. Wcześniej z poprzednim drumem działy się różne rzeczy. Tutaj mam nie dużo - maks 1000-1500 wydruków na oryginalnym tonerze zrobione i praktycznie nowy bęben.
    Ostatnio sprzątam troszkę i tak zacząłem się zastanawiać, czy 'zajechać' ją do końca, czy wyrzucić od razu - a przecież szkoda...

Może ktoś bedzie wiedził z jakiego powodu na wydrukach wychodzi coś takiego:

Xerox 4512, nowy bęben i wydruki od połowy nasycone. Toner? Bęben? Xerox 4512, nowy bęben i wydruki od połowy nasycone. Toner? Bęben?

tutaj nawet za dobrze tego nie widać - chodzi mi o to, że od mniej więcej połowy strony czerń jest stopniowo niedosycana i nieostra.

Nie wiem czy to ma znaczenie, drukarka stoi na parapecie i jest skierowana tamtym bokiem w stronę słońca cały czas.
  • Poziom 14  
    Bęben (drum) należy chronić przed ciągłym naświetlaniem, a skoro drukarka stoi na parapecie i świeci na nią słońce, to pewnie trochę światła musiało padać na bęben i teraz są takie skutki.
  • Poziom 27  
    tzn pomiędzy słońcem a obudową drukarki jest jeszce roleta.

Czy to za mało?

Czy na pewno to może być tym spowodowane? Z tego co pamiętam, po samej wymianie bębna było podobnie.

Czy to może byuć jakieś ustawienie w menu serwisowym drukarki za to odpowiedzialne?

pozdr