Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE55ES6340 warto?

norba 01 Jul 2012 17:51 4431 11
    norba
    Level 10  
    Witam, co sądzicie o tym TV, wart polecenia czy lepiej nie zawracać sobie tyłka;>
    Dedexus
    Level 13  
    Sam posiadam telewizor LED Samsunga z serii 6 (UE46D6500). Powiem tak, o ile wersje do 50 cali są świetne, to słyszałem bardzo różne opinie o wersjach większych. Pierwsze co, to podświetlenie. Na moim jest równiutkie jak stół, ale w większych wersjach, może być dziurawe jak ser szwajcarski (niestety, producenci uparli się, że telewizor musi być niezwykle cienki, co przy dużym LCD może być zgubne z powodu osadzenia lamp). Druga sprawa, to kąty boczne. LCD jak to LCD, pod tym względem wygrywa Plazma. Pod jakim kątem będziesz oglądał telewizor? Trzecia sprawa, to afera z produkcją matryc (tutaj aczkolwiek nie jestem pewien, więc jeśli się mylę, to bardzo proszę mnie poprawić). Samsung (tak samo jak wiele innych firm) chyba nie produkuje matryc powyżej 40 cali (a zleca ich produkcję innym firmom). Dlatego też, radzę się przyjrzeć telewizorowi podczas jego zakupu. Pozornie podobne modele, mogą mieć zupełnie inne matryce, co będzie skutkowało np. fatalnymi kątami bocznymi u jednej, i doskonałymi u drugiej. Co najważniejsze jednak, musisz napisać do czego potrzebujesz telewizor (oraz jakie masz na niego fundusze i w jakim miejscu zamierzasz go postawić). Bez tego, ani rusz.
    User removed account
    Level 1  
    Dedexus
    Level 13  
    @UP: Nieprawda, w modelach Samsunga można znaleźć się matryce Samsunga, AUO oraz Chi Mei. Samsung wykonuje również matrycę dla Sony (oni również stosują matryce wyprodukowane przez AUO). Samsung produkuje zdecydowanie najwięcej matryc, jednak, trzeba uważać przy kupnie. Nie specjalnie ręczyłbym za matrycę wykonaną przez Chi Mei (AUO jeszcze ujdzie jakoś). Jedyną firmą, która używa tylko "swoich" matryc jest chyba Sharp, ale głowy za to nie dam. Tyle tylko, że matryca w dzisiejszych czasach wiele nie znaczy, więc jeśli nie trafi się naprawdę coś felernego, to nie zobaczysz żadnej różnicy między matrycą Samsunga czy AUO.
    User removed account
    Level 1  
    Dedexus
    Level 13  
    @UP: Racja, źle to sformułowałem. Samsung robi własne matryce, ale w ich telewizorach to jest loteria. Nie, to nie prawda, że w najlepszych modelach zawsze są matryce Samsunga. Widziałem modele z serii powyżej 7 z matrycami AUO i Chi Mei. To jest loteria, jeśli chodzi o Samsunga. W każdym modelu z każdej serii mogą ci się trafić matryce Samsunga, AUO i Chi Mei.
    norba
    Level 10  
    tv do około 6000
    odległość to czasami 4 a czasami 6 metrów, warunki słoneczne nie ważne,
    warto żeby miał 3d i był multimedialny, a reszta mniej ważna
    Dedexus
    Level 13  
    Problem tylko w tym, że 55ES7000 to naprawdę drogi model. Poniżej 9 tysięcy go nie kupisz. Problem w tym, że dopiero od serii 7 u Samsunga zaczynają się sensowne telewizory z przekątną 55 cali (lub więcej). O ile, jeśli kupuje się telewizor (do) 50 calowy, to serią 7 w ogóle się nie powinno interesować (obraz taki sam, dopłacamy 4 tysiące za nową ramkę, rozpoznawanie twarzy i FullHD 3D), to o tyle, jeśli szukamy dużych modeli to Samsung pod względem LED ma coś sensownego dopiero właśnie od serii 7.

http://www.ceneo.pl/15773163

Co powiesz na takie coś? Spełnia wszystkie twoje wymagania i nie przepłaca się za bajery pokroju rozpoznawanie twarzy czy tańczenie przed ekranem, aby zmienić z programu numer "1" na program numer "2".
    Dedexus
    Level 13  
    Przyznam się szczerze, że o wadach multimedialnych nie wiedziałem, może dlatego, że mało obchodzą mnie takie rzeczy. Owszem przyznaję, fajny dodatek. Jednak mam wrażenie, że dzisiejsze telewizory cierpią na jego nadmierną eksploatacje. "Hej, zrobiliśmy telewizor, który może zastąpić twoich przyjaciół. Już nie musisz rozmawiać z nimi, możesz z telewizorem".

Z innych pomysłów to mam jeszcze LG 55LM670S, nie jestem jednak pewien, czy ma 3D.