Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brama przesuwna z furtką - jaki mechanizm zamka i napędu?

mariusz-km 01 Jul 2012 19:52 12546 10
 • #1
  mariusz-km
  Level 2  
  Witam, chcę zamontować bramę przesuwną o świetle 4m. W części końcowej zaś furtkę szerokości 90cm ruchomą z bramą. Do zamka przy przeciwległej stronie muru przylegać będzie furtka. Zależy mi na tym by furtka nie posiadała stopnia po otwarciu. Czy jest możliwe zamontowanie tak tej konstrukcji by element 1 z rysunku kotwiczył się w słupku i by w słupku był zamek domofonowy?
  Widzę problem w tym, że można by to zrobić tyle że mechanizm zamka musiał by być w elemencie 1 i kabel połączeniowy do zamka musiał by być ruchomy razem z bramą. Takie rozwiązanie wydaje mi się awaryjne ze względu na kabel. Jest możliwe rozwiązanie bez elementu 1. Tyle, że nie wiem jak zamontować wtedy furtkę by pewnie była przedłużeniem bramy i rozwiązanie było bezpieczne dla użytkowników i dało się skutecznie zamknąć?
  Proszę o ewentualne sugestie. Bramę wykonam sam. Wykonanie mechanizmu mogę zlecić. Rejon Kraków - Krzeszowice.
  Pozdrawiam Forumowiczów.
  Mariusz brama przesuwna z furtką - jaki mechanizm zamka i napędu?
 • #2
  pafciowaw
  Automation specialist
  Po co tak utrudniać konstrukcję?,
  czy nie lepiej jedno pełne skrzydło przesuwne i funkcja "furtka" w sterowaniu bramy?
  Jeżeli koniecznie furtka ma być oddzielna, to druga opcja: zawiasy furtki na lewym słupku i dodatkowy siłownik bramy skrzydłowej (furtki), a prawa część przesuwna. Przy otwarciu na "pełne światło" furtka uchyla się a reszta bramy przesuwa...;)
 • #3
  mariusz-km
  Level 2  
  Dziękuję. Brzmi sensownie. Tylko czy wtedy nie potrzebuję dwóch oddzielnych mechanizmów napędowych? Drugie pytanie, czy da się tak wysterować ruchem bramy przesuwnej by stała się zamkiem dla furtki? Chciałbym by furtka była możliwa do otwierania w zwykły sposób a nie tylko siłownikiem.
 • #4
  Samuraj
  Level 35  
  Trochę to udziwnione. Osobiście założył bym zwykłą bramę przesuwną i mechanizm dobrał taki który ma funkcję furtki (częściowe odsunięcie).
 • #6
  mariusz-km
  Level 2  
  Takie rozwiązanie jak proponujecie jest ok. Tyle, że zawsze trzeba mieć przy sobie pilota (chyba, że się mylę). Czy jest możliwość połączenie tego z domofonem tak by można otworzyć bez pilota (powiedzmy za pomocą kodu lub kluczyka) oraz mieć możliwość otworzenia bramy z videodomofonu w domu poprzez przycisk po identyfikacji gościa?
  Zakładałem, że brama będzie się przesuwać gdy będzie wjeżdżał samochód - poprzez pilota. Natomiast furtka będzie działała klasycznie poprzez domofon lub kluczyk.
  Dlaczego tak? W domu jest kilka osób, nie wszystkie jeżdżą samochodami. Będąc na polu mogę otworzyć furtkę gościowi z wewnątrz bez konieczności gonienia za pilotem, który leży w torebce bądź samochodzie.
  Wiem, że udziwnione - ale jak by się udało to razem spiąć to było by bardzo funkcjonalne.
 • Helpful post
  #7
  pafciowaw
  Automation specialist
  Do jednej "elektroniki" napędu bramy można zastosować dowolną ilość przełączników typu dzwonkowego, chwilowych z kluczykiem lub kasety kodowe - rozmieszczone w różnych punktach działki czy domu, które będą równorzędnie działać na bramę - tak jak z pilota.
 • Helpful post
  #8
  Samuraj
  Level 35  
  mariusz-km wrote:
  Takie rozwiązanie jak proponujecie jest ok. Tyle, że zawsze trzeba mieć przy sobie pilota (chyba, że się mylę). Czy jest możliwość połączenie tego z domofonem tak by można otworzyć bez pilota (powiedzmy za pomocą kodu lub kluczyka) oraz mieć możliwość otworzenia bramy z videodomofonu w domu poprzez przycisk po identyfikacji gościa?

  Od zewnątrz można zamontować włącznik na klucz np.: brama przesuwna z furtką - jaki mechanizm zamka i napędu?
  Od strony posesji zwykły włącznik dzwonkowy.
  W mieszkaniu można podłączyć domofon lub wideodomofon z bramą aby aktywował funkcje furtki.
  Widziałem ostatnio wideodomofony z dwoma włącznikami jednym do furtki drugi do bramy.
 • #9
  molek93
  Level 10  
  Czy ktos w ogole z Was realizowal taka brame ?moj ojciec stoi przed takim dylematem . Brama ma swiatlo 5 metrow plus i przeciw wagi 2.5 metra . Niestety jesli chcialbym nie robic tej bramki to pozostaje mi dospawac 1 metr szyny na ktorej sa rolki by to sie wszystko razem chowalo.
 • #10
  Zbigniew 400
  Level 38  
  Czy zdajesz sobie sprawę z dokładności dojazdu furtki do zamka ?
  Najlepszym rozwiązaniem jest furtka przy przeciwległym słupku blokowana do podłoża elektrozaczepem / problemy z zabrudzeniem/.
 • #11
  molek93
  Level 10  
  Ja zdaje ale niektorych poniosla fantazja. Chyba lepiej przedluze ta szyne najazdowa.