Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 b8 8K0 na liczniku świeci się filtr cząstek stałych i świece.

01 Lip 2012 22:29 14627 8
  • Poziom 21  
    Witam tak jak już napisałem mam problem z audi a4 b8 8k0 odpala wchodzi na obroty
    ale na liczniku pali się filtr cząstek stałych i świece żarowe migają.
    Robiłem wypalanie i nic wymieniłem też czujnik ciśnienia spalin i nadal jest tak jak było.Połączyłem się vcds i pokazuje mi taki błąd 5188 dieslowski filtr cząstki,nadmierna ilość sadzy,a wypalanie było robione i powinno być ok i filtr cząstek stałych na liczniku powinien zgasnąć i świece też a tak się nie stało.
    Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Musisz też wyczyścić kompa z błędu, ale musisz mieć dobry sprzęt, bo nie każdy to robi.
  • Poziom 32  
    Jaki masz poziom nasycenia, jaki silnik? Czy proces wypalania przeszedł do końca?
  • Poziom 21  
    silnik to 2.0 TDI 143 km.
    Tak proces wypalania przeszedł do końca.
    Gdy wchodzę w silnik vcds i czytam błędy to wyskakuje mi błąd 5188, nie idzie go skasować
    po chwili wyskakuje.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    W blokach ile masz % nasycenia?
  • Poziom 21  
    nie pamiętam ale było 48 gram a po wypaleniu jest 7 gram.
  • Poziom 35  
    Zdarza sie , że vcds-em nie pójdzie. Mialem taki przypadek w A5 kilka razy wypalał ,a błąd zostawał dopiero VAS zrobił . Sprawdż jeszcze w serwisie czy nie należy sie twojemu audi aktualizacja oprogramowania
  • Poziom 29  
    misiek-888 napisał:
    Zdarza sie , że vcds-em nie pójdzie. Mialem taki przypadek w A5 kilka razy wypalał ,a błąd zostawał dopiero WAS zrobił
    A nie pisałem, to jest trochę skomplikowana sprawa
  • Poziom 21  
    Dzięki wszystkim za miłą pomoc samochód naprawiłem.Mechanik naprawiał i w układzie dolotowym była szmatka wciągnięta.I dlatego vcds pokazywał że jest zapchany dpf.Pozdrawiam