Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania.

02 Lip 2012 11:08 6425 1
  • Poziom 1  
    Witam mam pytanie, mam komin 11metrów wysoki o przekroju 100mm i stary piec gazowy dwu funkcyjny ze starą instalacją. Piec się wysłużył i muszę go wymienic, i tu pojawia się problem bo nie wiem jaki był by najlepszy. Wiem na pewno że nie mogę miec pieca kondensacyjnego z uwagi na zbyt mały przekrój komina i małą ilośc grzejników. Dlatego mam pytanie jaki piec gazowy był by dla mnie najlepszy czy z otwartą czy zamkniętą komorą spalania, jakiej firmy, dysponuję kwotą około 10 tys złotych na całe przedsięwzięcie.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Brook31 napisał:
    Wiem na pewno że nie mogę miec pieca kondensacyjnego z uwagi na zbyt mały przekrój komina i małą ilośc grzejników.

W jaki sposób komin eliminuje możliwość zamontowania kotła kondensacyjnego?
    Powietrze można zassać z za ściany lub z pomieszczenia a 100mm średnicy na spaliny to nawet za dużo.
    Jeżeli chodzi o grzejniki to nawet przy małej ich ilości kocioł kondensacyjny będzie pracował z wyższą sprawnością niż zwykły a tym bardziej zwykły z zamkniętą komorą spalania.

Jeżeli masz małe mieszkanie to potrzebujesz niewielkiej mocy kotła.
    Kocioł z zamkniętą komorą spalania z uwagi na stałe obroty wentylatora ma najniższą sprawność przy mocy minimalnej, a u ciebie właśnie przez większość czasu kocioł będzie pracował na minimum.
    Kocioł kondensacyjny zaś najlepsze parametry osiąga przy mocy minimalnej.

Jeżeli chodzi o kondensację, to zastanów się ile dni w roku tak naprawdę potrzebujesz wyższej temperatury na grzejniki niż 55 - 60*C
    Przy tych temperaturach na zasilaniu temperatura powrotu jeszcze jest na tyle niska, że kocioł będzie kondensował.