Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens C1320 - niekompatybilna matryca?

02 Lip 2012 12:05 1190 8
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam 2 sztuki laptopów Fujitsu-Siemens C1320, w jednym z nich jest matryca ale jest już częściowo uszkodzona (na stałe świeci kilka pionowych pasków) i nadaje się do wymiany, druga sztuka nie ma matrycy w ogóle.
    Matryca to zwykła 15" XGA 1024x768 z 30-pinowym złączem.

Problem polega na tym, że nie mogę dopasować żadnej matrycy która chciała by z nimi współprawcować, sprawdziłem już kilkadziesiąt różnych sprawnych matryc zarówno 15" jak i 15,4" i za każdym razem efekt jest taki, że po włączeniu laptopa delikatnie tylko błyśnie podświetlanie matrycy i dalej jest kompletna ciemność, nie ma ani obrazu ani nawet samego podświetlania matrycy, laptop uruchamia się po prawnie i na monitorze zewnętrznym obraz jest w porządku.
    Przełączani między ekranami nic nie daje.
    Myślałem że to może za sprawą wadliwej taśmy ale sprawdzałem na 3 różnych sztukach na tych dwóch laptopach i jest bez zmian.
    Najdziwniejszy jest fakt, że ta jedna matryca częściowo uszkodzona działa z obiema sztukami laptopa a żadna inna nie.

Nie mam już pomysłu co to może być, przypuszczam, że jakiś problem na płycie głównej ale nic mi nie przychodzi do głowy.
    Laptopy z zainstalowanym systemem zachowują się stabilnie i nie ma żadnego problemu z obrazem.
  • Spec od komputerów
    Jakie jest oznaczenie tej częściowo uszkodzonej matrycy?
  • Poziom 10  
    Ta działająca matryca ma oznaczenia jak poniżej:
    LP150X08
    (A3) (K3)
    LG.Philips

Porozumiałem się też z osobą która sprzedawała niedawno na allegro całą klapę z matrycą od takiego laptopa i tam były następujące oznaczenia:
    N150X3 -L07 Rev.C2
    N150X3-L01-X
    CHI-MEI
  • Spec od komputerów
    A jakie modele matryc podłączałeś?
    Wrzuć fotkę z tą uszkodzoną matrycą.
  • Poziom 10  
    Tak jak pisałem w pierwszym poście sprawdziłem kilkadziesiąt różnych matryc - były to różne modele różnych producentów o rozmiarach 15" i 15,4", wszystkie sprawne bo sprawdzane wcześniej na innych laptopach.

Fotki mogę wrzucić za kilka godz, z której strony mają być zrobione? -przód w trakcie działania czy tył z oznaczeniami?
  • Spec od komputerów
    Tą uszkodzoną matrycę z paskami w trakcie pracy.
    Nie wiem jak w tym modelu ale w innych FS nie miałem problemów z podmianą matryc.
    Ewentualnie pozostaje jeszcze EEPROM.
  • Poziom 10  
    Też nigdy nie miałem problemu z działaniem wymienianych matryc w różnych laptopach, pierwszy raz trafiam na tak dziwny problem

Zdjęcie matrycy w trakcie pracy
    Fujitsu-Siemens C1320 - niekompatybilna matryca?
  • Poziom 9  
    To nie wina matryc, tylko padającej grafiki?
  • Poziom 10  
    1029 napisał:
    To nie wina matryc, tylko padającej grafiki?

Linie które widać na matrycy na tym zdjęciu nie są objawem padającej grafiki tylko padniętej matrycy. To nie są artefakty tylko padnięte piony.