Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom i Twardy dysk. Funkcja nagrywania i timeshiftingu...

02 Lip 2012 14:22 8262 14
  • Poziom 1  
    Wiec tak: mam dekoder w cyfrze sagemcom dsi87. mozna do niego podlaczyc twardy dysk aby korzystac z funkcji nagrywania i timeshiftingu. Mam juz sporo nagrane i chcialbym to przerzucic na komputer. Komputer jednak jakby nie wyswietla twardego dysku... Jak to zrobic poprawnie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nośnik USB jest formatowany, tworzona jest partycje z systemem plików EXT2 oraz druga partycja ukryta.
    'Szyfrowanie' to Nagra Media PRM Content Protection.
    Informacja pochodzi stąd : Źródło

Zawsze można zmienić dekoder...
    Aha dekoder to DS187 HD
  • Poziom 9  
    witam Podepnę sie pod temat
    mam taki problem

dostałem z cyfry+ dekoder sagemcom DSI 83, problem polega na tym ze filmy uruchamiane za pomocą przenośnej pamięci (np.pendrive) nie mają dźwięku !!
    proszę o jakieś rady i pozdrawiam

Jak rozpoczynamy i kończymy zdania?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
  • Poziom 9  
    Wymień dekoder. Też tak często mi się w nim zdarzało a do tego czasem nawet obraz się rozszczepiał, albo dźwięku nie było jak się coś nagrywało a otworzyłem w trakcie nagrywania tv, godzina źle się wyświetlała i czasami źle nagrywany był film. Więc wnerwiłem się i poszedłem do punktu Cyfry i powiedziałem co jest grane, koleś od razu wymienił mi na inny dekoder, znaczy taki sam model DSI83 ale inny dekoder i teraz tylko godzina się źle wyświetla ale reszta działa poprawnie.

PS. ahaa, nie zapomnij wyjąć karty abonenckiej z dekodera jak pójdziesz go zareklamować bo musisz ją włożyć do nowego dekodera który dostaniesz :)
  • Poziom 9  
    Ja od kilku dni posiadam sagemcom DSI 83, chciałem przejrzeć zdjęcia na "penie" ale dekoder nie widzi go. Po podłączeniu wyskakuje info czy formatować (daję nie), po przejściu do menu - odtwarzacz multimedialny na dole widnieje napis że żadne urządzenie nie jest podłączone. Co może być przyczyną???? Posiadam pendrive 8GB
  • Poziom 9  
    a w jakim formacie masz zapisane te pliki zdjęciowe, ? JPG, PNG, ? bo być może nie potrafi odczytać jakiegoś innego formatu zdjęć, ja sprawdziłem teraz i podpiąłem Pena 4GB i też wszedłem w "5 ODTWARZACZ MULTIMEDIÓW" no ale wyświetliła się zawartość czyli "DYSK 1" a poniżej 3 foldery "ZDJĘCIA, MUZYKA, WSZYSTKIE PLIKI" no i jak kliknąłem "Zdjęcia" to są one wyświetlone i działają. Sprawdziłem w instrukcji ale nic nie znalazłem żeby coś pisało jakie typy plików odczytuje a jakich nie ale może spróbuj zapisać zdjęcie w rozszerzeniu jako .JPG i sprawdź czy działa bo u mnie śmiga.

natomiast widzę, że jak podpiąłem dysk twardy 500 GB na którym nagrywam filmy w tym dekoderze to też mi pisze w tym miejscu "Brak urządzeń.Podłącz dysk usb i ponownie uruchom odtwarzacz multimediów" , haha ciekawe bo jak wejdę w "3 Moje nagrania" to tam filmy są i działają a w "5 Odtwarzacz multimediów" nie widzi go ;]
  • Poziom 9  
    W_1_T_o napisał:
    a w jakim formacie masz zapisane te pliki zdjęciowe, ? JPG, PNG, ? bo być może nie potrafi odczytać jakiegoś innego formatu zdjęć, ja sprawdziłem teraz i podpiąłem Pena 4GB i też wszedłem w "5 ODTWARZACZ MULTIMEDIÓW" no ale wyświetliła się zawartość czyli "DYSK 1" a poniżej 3 foldery "ZDJĘCIA, MUZYKA, WSZYSTKIE PLIKI" no i jak kliknąłem "Zdjęcia" to są one wyświetlone i działają. Sprawdziłem w instrukcji ale nic nie znalazłem żeby coś pisało jakie typy plików odczytuje a jakich nie ale może spróbuj zapisać zdjęcie w rozszerzeniu jako .JPG i sprawdź czy działa bo u mnie śmiga.

natomiast widzę, że jak podpiąłem dysk twardy 500 GB na którym nagrywam filmy w tym dekoderze to też mi pisze w tym miejscu "Brak urządzeń.Podłącz dysk usb i ponownie uruchom odtwarzacz multimediów" , haha ciekawe bo jak wejdę w "3 Moje nagrania" to tam filmy są i działają a w "5 Odtwarzacz multimediów" nie widzi go ;]

zdjęcia mam w jpg, ale mi wogóle nic nie widzi, ani katalogów - tak jakby nie był podłączony. Jak weszłem w MOJE NAGRANIA to wyskoczył komunikat że brak urządzeń usb
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Wie ktoś jak sformaować dysk po przełączeniu z dekodera DSI83 do komputera? Niby na liście menadżera urządzeń dysk jest a w "moim komputerze" nie i nie widzę nigdzie opcji formatowanie.
    Pozdro.
  • Poziom 9  
    to co nagrałeś przez dekoder na dysk, w komputerze nie uruchomisz - możesz tylko go sformatować w taki sposób:
    -podłącz dysk do kompa
    teraz wejdź w: Panel sterowania-(ustaw wygląd klasyczny) Narzędzia administracyjne-Zarządzanie komputerem-Zarządzanie dyskami- zaznaczasz swój dysk klikasz na niego PPM i "Formatuj"
  • Poziom 1  
    Hej, mam ogromny problem podobny do powyższego - mam dysk zewnętrzny który niestety został sformatowany po podłączeniu do dekodera. Dekoder zrobił to automatycznie - jest dostosowany do nagrywania, oglądania i timeshiftingu. Okazało się, że dysk widnieje w zarządzaniu dyskami, jednakże nie posiada żadnej nazwy. czytałam na forach i wszyscy radzą żeby dodać literkę w nazwie dysku, jednakże tutaj jedyne dostępne opcje to "usuń wolumin" oraz "pomoc". na różnych forach wyczytałam, że pomocny jest format na typ pliku "ntfs" gdyż dekoder sformatował wszystkie dane na nikomu nieznane rozszerzenie. Bardzo zależy mi na odzyskaniu danych z dysku,dlatego formatowanie nie wchodzi w grę. Próbowałam użyć darmowej wersji Partition Guru jednakże ciężko jest mi to ogarnąć (za dużo opcji do wyboru) i poza tym nie jestem pewna czy akcja którą wybiorę nie spowoduje utraty danych. czy możecie mi pomóc w tej beznadziejnej sytuacji? czy znacie jakiś sposób jak nie tracić danych i jednocześnie sprawić żeby ten dysk mógł być znowu używany na komputerze?
  • Poziom 9  
    Muszę Cię zmartwić, ale raczej nie uda Ci się odzyskać danych...ja kiedyś też tak miałem no i musiałem się pogodzić z utratą danych. Owszem dekoder cyfry+ zapisuje jakiś nieznany typ którego nie uruchomisz w kompie, a jak chcesz używać tego dysku w kompie to na dekoderze Ci nie będzie chodził i wtedy musisz sformatować na typ NTFS abyś mogła wrzucać pliki większe niż 4 GB.
  • Poziom 9  
    W_1_T_o napisał:
    to co nagrałeś przez dekoder na dysk, w komputerze nie uruchomisz - możesz tylko go sformatować w taki sposób:
    -podłącz dysk do kompa
    teraz wejdź w: Panel sterowania-(ustaw wygląd klasyczny) Narzędzia administracyjne-Zarządzanie komputerem-Zarządzanie dyskami- zaznaczasz swój dysk klikasz na niego PPM i "Formatuj"

Witam mam ten sam problem i postąpiłem zgodnie ze wskazówkami ale nie da się niestety nic zrobić ( formatowanie) tylko mam podświetloną funkcję usuń partycję, gdyż widzi mi dysk jako dwie partycje.