Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Candy Holiday 81 - nie obraca bębnem

krfel 02 Lip 2012 17:55 1717 2
  • #1 02 Lip 2012 17:55
    krfel
    Poziom 9  

Witam,

Sytuacja z moja pralką przedstawia się nastepująco:
    1. załączamy program i jest nabierana woda do pewnego poziomu
    2. następnie programator kręci się (i wydaje dziwne dźwieki) ale nic się nie dzieje - nie obraca bębnem ani nie włącza grzałki
    3. Tak się dzieje aż programator zatrzyma się tuż przed miejscem gdzie powinno nastąpić wylanie wody i wtedy się blokuje (przestaje się obracać silniczek i wydawać dźwięki)
    4. jeżleki przesuniemy programator krok do przodu pralka zaczyna wylewać wodę. Woda zostaje wylana całkowicie z bębna ale pompa nie przestaje działać - kręci cały czas i programator nie rusza z miejsca

Proszę o poradę od czego rozpocząć szukanie usterki?

Dodam, że najpierw pralka wywaliła różnicówkę i bezpiecznik główny zanim zaczął się opisany problemy (mogło to być związane z wodą bo były problemy z przeciekiem)

Moderowany przez mrhari:

.

• #2 04 Lip 2012 18:32
    krfel
    Poziom 9  

Po długich poszukiwaniach znalazłem, że w module sterującym (REMCO-5035 C) jest przepaloną zwora B12 i mocno nadtopiony sąsiedni rezystor R76.
    Czy ktoś ma doświadczenie z tym modulem i podobną usterką? Co mogło spowodować taką usterkę?

Zastanawiam czy jest duże ryzko uszkodzenia jakiś innych elementów pralki gdy (po wstawieniu nowej zwory i rezystora) zamontuję ten modul w pralce aby sprawdzić czy to pomogło?

• #3 06 Lip 2012 16:20
    krfel
    Poziom 9  

zworę i rezystor wymieniłem. Moduł zamontowałem i pralka działa :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME