Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA w bmw e30 prośba o opinie(dobór i połączenie klocków)

02 Lip 2012 18:09 1243 4
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich jako że nowy tu jestem.
    Kompletuje zestaw ca i potrzebuję fachowej opini czy w miarę dobrze zestawiłem całe audio.
    A mianowicie:
    #jednostka sterująca sony GTX 929u (ale zastanawiam sie nad zmianą na alpine np. ida-x305s o ile jest sens)
    #Wzmacnaicz to hifonics xx-olympus
    #przód (zabudowa w drziach na dystandach) dls r6a
    #w bagażniku re audio se 12 d2 w skrzyni BR ok 38l.
    #rca ro sinuslive czerwone 3.5m poprowadzone środkiem pod wykładziną (nagłośnienei przód)
    #drugie rca to caliber 5m pod sub, ale tez zmienie na rca sinuslive
    # zasilanie to 2x 35mm2 ok 2m (aku w bagazniku)
    # aku 82AH
    #dynamo 90A
    # kondensator 1.5F dietz (nie wiem czy potrzebny)

A teraz:
    Muzyki jakiej słucham to rock, metal i tym pochodne choć czasem jakieś prodigy.
    Zależy mi na jakości dzięku żeby przy "cichy" jak i "głośnym" słuchaniu było w mairę czysto i kalrownie, ale i miało łupnięcie.

Czy ten wzmak da radę (z tego co wyczytałem to bez problemu.)
    Jak spiąć sub ? 2 czy 4om?
    Czy przewód remote poprowadzić razem z rca czy osobno przy progu?

Proszę o opinie i przepraszam o ile źle coś napisałem.

Zacznij od FAQ Nazara.
  • Poziom 7  
    Dziekuje za odeslanie do faq.
    Wiele mi to wyjasnilo.
    Z tego co sie doczytalem to generalnie wszystko gra, a nawet kable zasilajace moge dac spokojnie 25mm.
    Wyczytalem, ze kable do zwrotnic tez trzeba ukladac z dala od kabli zasilajacych. U mnie jedna strona polozony jest przewod zasilajacy a z dugiej pod podloga jest pompka paliwa.
    Czyli musialbym je pociagnac srodkowym tunelem razem z rca.
    Kondesator oczywiscie wepne bo same tego zalety. Jak napisalem wczesniej to dietz 1,5F z wlasnym bezpiecznikiem. Nie jestem pewien ale to hybryda.

Nie wiem jednak 2 rzeczy.
    Radio? Czy warto je wymieniac jak napisalem w pierwszym poscie?
    I wzmacniacz? Czy jest to dobry wybor. I czy mimo, ze lepiej bylo by to napedzic dwoma osobnymi wzmakami na przod i subwoofer, to czy tu zda sgzamin?

I mala prosba. Na necie nie ma wiele o xx-olympus a manual ktory znalazlem to opis jak podlaczyc ale brak dokladnych technicznych.
    Czy ktos moglby pomoc znalesc szczegolowy manual.

p.s. Przepraszam ale nie mam polskich znakow na tym komputerze.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Radio i wzmacniacz grać będą ale to produkty które nie wznoszą na wyżyny CA.
  • Poziom 7  
    Czyli wzmacniacz nie jest , ze sie

Dodano po 8 [minuty]:

Czyli wzmacniacz nie jest , ze sie prostacko wyraze; dobry.
    E30 to trudna sprawa, chociazby ze wzgledu na silnik podnoszenia szyb ktory znajduje sie za glosnikiem. Dlatego tez planuje sub w bagaznik i w miejsca gdzie kiedys ktos mial glosniki w tylnej polce same maskownice dla wygladu z przelotem do komory bagazowej (fi 50-63).
    Chcialem tylko sie upewnic czy ten wzmak "uniesie" przod plus sub.

Co do radia to tysiace postow juz o tym bylo.
    Pytam czy zmiana na ten model wybrany przez mnie lub inny polecony bedzie zauwazalna. (chcialbym miec podlaczenie pod iphone a ten to oferuje nawet przez bluetooth)

Dodano po 18 [minuty]:

I generalnie mialbym kupca na tego hifonicsa, warto sie go pozbyc? W co takim razie zainwestowac?
  • Poziom 7  
    Z tego co wyliczyłem to wzmacniacz ma 2 bezpieczniki 80A, ale przy 4 omach i 12v wychodzi mi pobór z rzędu 20A na kanał.
    Obecnie siedzi tam po 80, ale to by sie zgzadzało o ile przetwornik by pracował w rezystancji 1om.
    Na kondesatorze nie ma żadnego bezpiecznika (musi być)a wychodzi mi że 40om starczy, jak i na kablu przy akumulatorze.