Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sterowników urządzeń na USB Win 7

02 Lip 2012 19:47 2096 4
  • Poziom 8  
    Mam pewien problem - nie działają mi niektóre urządzenia na USB jak czytnik kart, drukarka HP i i mp3 Philips Go Gear. Mam Win 7 64bit.

Wszystko mam wrażenia pojawiło się jak usunąłem drukarkę HP Deskjet F4180 instalowaną przez printserver w routerze i próbowałem zainstalować lokalnie.

Przy instalacji HP Deskjet F4180 nie znajduje system sterowników pomimo ściągnięcia najnowszej paczki z supportu HP.

Druga sprawa to czytnik kart Integral Memory - pojawia się w menedżerze urządzeń brak sterowników Generic IC1230-M.

I trzecie to wspomniany Philips Go Gear- nawet nie zaczyna ładowania przez USB.

Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, system, próbowałem znaleźć stery przez Windows Update, przez wyszukiwanie online dla konkretnego urządzenia i nic z tego nie wyszło. Naprawa Win 7 z płyty też nic nie dała.

Może ktoś ma pomysł co robić?
  • Poziom 43  
    Wykonaj przywracanie systemu do czasu za nim:
    mrewiu napisał:
    jak usunąłem drukarkę HP Deskjet F4180
  • Poziom 8  
    adamadi33 napisał:
    Wykonaj przywracanie systemu do czasu za nim:
    mrewiu napisał:
    jak usunąłem drukarkę HP Deskjet F4180

nie mam już punktu sprzed bo to było z 2 tyg temu
  • Poziom 19  
    Mam to samo z czytnikiem uzb i drukarką, driver easy załatwił sprawę kamerki ale skoro aktualizowałeś to nie wiem.
    Może starsze wersje podejdą
  • Poziom 16  
    Może być tak że system blokuje sterowniki bo są nie podpisane cyfrowo przez microsoft (takie "udogodnienie w wersji 64bit) zanim uruchomisz system wciskaj F8 i z menu wyboru wybierz opcje uruchom system bez podpisu cyfrowego czy bez sprawdzania sterowników ( nie pamiętam dokładnie) wtedy gdy się uruchomi podepnij niedziałające urządzenie powinno się normalnie zainstalować. Tylko może być tak że przed każdym uruchomieniem czytnika czy mp3 będziesz musiał w ten sposób uruchamiać system, ale może też zainstalować się raz i później będzie działać.