Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel-kontrolka godzin pracy

gje 02 Lip 2012 20:13 2681 6
  • #1 02 Lip 2012 20:13
    gje
    Poziom 9  

Mam plik Excela zawierający kilka arkuszy wykazem pracy pracownika (każdy ma swój arkusz) na końcu jest kontrolka która podaje sumę godzien pracownika na danym stanowisku. Czy stanieje inny sposób przenoszenia wartości (do kontrolki) niż funkcja SUMA.JEŻELI()?

0 6
  • #2 02 Lip 2012 22:05
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

gje napisał:
    Czy stanieje inny sposób przenoszenia wartości...
    Na pewno. A co jest nie tak z w/w?

0
  • #3 03 Lip 2012 22:29
    gje
    Poziom 9  

tworzyć dla 50 pracowników to trochę czasu zajmie myślałem ze jest może jakaś szybsza metoda

0
  • #4 03 Lip 2012 22:42
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Wrzuć przykład z co najmniej jednym arkuszem (jeśli pozostałe mają identyczną strukturę). Ważne, żeby układ był zgodny z oryginalnym. Formuły można tak skonstruować, żeby same pobierały argumenty (piszesz raz w jednej komórce i kopiujesz/przeciągasz wg potrzeb).

Jeśli skoroszyt jest wynikiem "radosnej twórczości", pozostaje VBA i jakaś stała (nazwa w nagłówku lub coś podobnego) dla "zorientowania" się w arkuszu...

0
  • Pomocny post
    #6 03 Lip 2012 23:56
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Spróbuj w ten sposób. W C2 wklej

Code:
    =SUMA.JEŻELI(ADR.POŚR("' "&C$1&"'!B$3:B$181");$B2;ADR.POŚR("' "&C$1&"'!AH$3:AH$181"))
    i możesz kopiować we wszystkie strony.
    Jest jeden kłopot. Nazwy arkuszy rozpoczynają się od spacji, w nagłówkach jest różnie. W formule przyjąłem, że spacja jest tylko w nazwie arkusza. Dlatego usuń je (nadmiarowe spacje) z nagłówków lub jakoś znormalizuj po swojemu.

0
  • #7 04 Lip 2012 19:23
    gje
    Poziom 9  

DZIĘKI
    DZIAŁA SUPER jest to szybsza metoda

0