Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ariston nbaa 34 nf nx, wartości NTC

02 Lip 2012 21:42 3068 1
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Zepsuła mi się lodówka. Pojawił się alarm dźwiękowy oraz zaczeły zapalać się po kolei diody temperatury od zamrażarki. Pomiar temperatury w zamrażarce dał wynik -18 C. Podejrzewam uszkodzony czujnik temperatury. Czy ktoś wie jaka powinna być rezystancja czujników temperatur. Po za akceptowaniu alarmu mam spokój na kilka godzin do ponownego alarmu. Proszę o poradę. Ironia losu jestem chłodniarzem od 12 lat i nigdy nie naprawiałem domowych lodówek :D
  • Poziom 10  
    Witam może być tak że z urządzenia uciekło trochę czynnika przez nieszczelność i zamrażalnik będzie chłodziła jak diabeł jednak do chłodziarki już on nie dochodzi a elektronika sczytuje to jako przekroczony czas pracy agregatu lodówka chodzi jednak w chłodziarce nie uzyskuje odpowiednio niskiej temperatury /może być wiele opcji sprawdzić wszystkie uszczelki // może być termistor chłodziarki jest on najczęściej w parowniku chłodziarki z tyłu lodówki bawiłem się kiedyś w te klocki trzeba wyciąć piankę w (ładne prostokąty)poszukać termistora i zastąpić go nowym najczęściej ma taką samą rezystancję co w zamrażarce później dokładnie przykleić taśmą sztywny papier z dziurkami i wstrzelić piankę montażową // aha jak w lodówce występuje nieszczelność to ścianka plastikowa w chłodziarce jest odklejona od parownika trzeba wymacać czy jest przyklejona tak jak w prawidłowo pracujących chłodziarko zamrażarkach (nie powinna być nadmuchana)