Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston lodówko - zamrażarka mtm1712f pyka i się wyłącza.

zubrstw 03 Lip 2012 08:54 2691 5
  • #1 03 Lip 2012 08:54
    zubrstw
    Poziom 19  

Witam, mam problem z lodówko-zamrażarką na początku przytrafiało się to bardzo rzadko ale teraz wyłącza się kilkanaście razy dziennie. Lodówka pyka po czym się wyłącza jak się ją otworzy to światło nie świeci, trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka odczekać około 1 minuty i włączyć do prądu, lodówka zaczyna działać ale za jakieś 20-30min. sytuacja się powtarza. Jest to bardzo uciążliwe i denerwujące przecież nie będę siedział przy niej całą noc żeby nie rozmroziła wszystkiego co jest w zamrażalniku. Co może być przyczyną? Lodówka firmy ariston.

Moderowany przez mrhari:

Temat poprawiłem.

0 5
  • #2 03 Lip 2012 09:17
    warka2000
    Poziom 18  

Jeśli światło nie świeci to wygląda na brak dopływu prądu, sprawdź czy nie jest poluzowany któryś przewód zasilający.

0
  • #3 03 Lip 2012 09:20
    nares
    Specjalista AGD

Podaj model - naklejka za pojemnikiem na warzywa, po lewej.

0
  • #4 03 Lip 2012 09:23
    zubrstw
    Poziom 19  

Jest to lodówka ariston mtm 1712 f
    A co do kabli to raczej nie możliwe bo wystarczy wyjąć i włożyć po chwili wtyczkę nie dotykając lodówki i zacznie działać.

PS zauważyłem że teraz gdy włącza się agregat od razu lodówka pyka "niby" coś chłodzi i się wyłącza, wszystko co jest w zamrażalniku zaczęło się już rozmrażać:/
    co robić Panowie? Proszę o pomoc

1
  • #5 03 Lip 2012 16:43
    tolo
    Poziom 33  

Co prawda nie znam tego modelu ale w innych modelach aristona lubiły "lecieć" moduły elektroniczne, w 90% przypadków dawało się je naprawiać. Jeżeli to możliwe to niech kolega zamieści zdjęcie takiego modułu.

0
  • #6 03 Lip 2012 16:47
    zubrstw
    Poziom 19  

żeby zamieścić takie zdjęcie musiałbym ją rozebrać a jak na razie od ok. godziny działa, ruszałem termostatami od lodówki i zamrażalnika aż coś "pykło" i od tamtej pory działa zobaczymy jak długo.

edit:
    lodówka przestała działać fachowiec stwierdził że szkoda naprawiać.

0