Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston lodówko - zamrażarka mtm1712f pyka i się wyłącza.

03 Lip 2012 08:54 3012 5
 • Poziom 19  
  Witam, mam problem z lodówko-zamrażarką na początku przytrafiało się to bardzo rzadko ale teraz wyłącza się kilkanaście razy dziennie. Lodówka pyka po czym się wyłącza jak się ją otworzy to światło nie świeci, trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka odczekać około 1 minuty i włączyć do prądu, lodówka zaczyna działać ale za jakieś 20-30min. sytuacja się powtarza. Jest to bardzo uciążliwe i denerwujące przecież nie będę siedział przy niej całą noc żeby nie rozmroziła wszystkiego co jest w zamrażalniku. Co może być przyczyną? Lodówka firmy ariston.
  Moderowany przez mrhari:

  Temat poprawiłem.

  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 18  
  Jeśli światło nie świeci to wygląda na brak dopływu prądu, sprawdź czy nie jest poluzowany któryś przewód zasilający.
 • Specjalista AGD
  Podaj model - naklejka za pojemnikiem na warzywa, po lewej.
 • Poziom 19  
  Jest to lodówka ariston mtm 1712 f
  A co do kabli to raczej nie możliwe bo wystarczy wyjąć i włożyć po chwili wtyczkę nie dotykając lodówki i zacznie działać.

  PS zauważyłem że teraz gdy włącza się agregat od razu lodówka pyka "niby" coś chłodzi i się wyłącza, wszystko co jest w zamrażalniku zaczęło się już rozmrażać:/
  co robić Panowie? Proszę o pomoc
 • Poziom 33  
  Co prawda nie znam tego modelu ale w innych modelach aristona lubiły "lecieć" moduły elektroniczne, w 90% przypadków dawało się je naprawiać. Jeżeli to możliwe to niech kolega zamieści zdjęcie takiego modułu.
 • Poziom 19  
  żeby zamieścić takie zdjęcie musiałbym ją rozebrać a jak na razie od ok. godziny działa, ruszałem termostatami od lodówki i zamrażalnika aż coś "pykło" i od tamtej pory działa zobaczymy jak długo.

  edit:
  lodówka przestała działać fachowiec stwierdził że szkoda naprawiać.