Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

most wifi z Netgear DGN2000 na Linksys Cisco WAG120N

ozecky 03 Jul 2012 09:55 2163 1
    ozecky
    Level 1  
    Witam,

Proszę szanownych Forumowiczów o pomoc.

Mam pytanie dotyczące połączenia po wifi dwóch routerów w celu zwiększenia zasięgu wifi w domu.

Odpowiedzi szukałem w rożnych miejscach w necie i na elektrodzie ale nie znalazłem żadnych wskazówek.

Mam w domu skonfigurowany dostęp do netu (neostrada) na routerze (DGN2000 Netgear), wszystko śmiga poprawnie ale tylko na I piętrze, czyli tam gdzie jest zainstalowany router.
    Na parterze z siłą sygnału jest znacznie gorzej.
    Zastanawiam się czy mogę wykorzystać w celu zwiększenia sygnału drugi router (WAG120n Linksys).

Schemat sieci jaka chcę uzyskać jest taki:
    most wifi z Netgear DGN2000 na Linksys Cisco WAG120N

Czy ktoś z Was orientuje się czy można ze sobą połaczyc w trybie mostu po wifi te dwa modele?
    Czy mogę ewentualnie liczyć na jakieś Wasze wskazówki/sugestie dotyczące ustawień?

pozdrawiam.
    F1X
    Level 20  
    1. Nie ma możliwości zestawienia Bridge na tych urządzeniach. Netgear nie posiada takiej funkcji. Z instrukcji obsługi wynika, że ma on tylko tryb AP (Access Point).

2. To, co miałeś na myśli żeby osiągnąć pożądany efekt to tryb Repeater jednakże Linksys go nie posiada (Netgear również). Tryb ten też raczej by nie rozwiązał sytuacji. Nadal byłoby niestabilnie ponieważ tryb ten sprawdza się jeżeli jest słaby sygnał ale docierają wszystkie pakiety a tutaj część z nich jest zapewne gubiona przez jedną kondygnację.

3. Najlepszym rozwiązaniem jest pociągnąć kabel od jednego routera do drugiego, ustawić na każdym routerze tryb AP i taką samą nazwę sieci. Pozostaje kwestia czy masz taką możliwość.