Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic dmc - fz 45 błąd stabilizatora

sasanp 03 Jul 2012 10:30 2792 6
 • #1
  sasanp
  Level 12  
  Witam posiadam aparacik jak w temacie. Od jakiegoś czasu wyskakują mi jakieś dziwne komunikaty: (błąd systemu stabilizator) lub (wyłącz i włącz aparat). Wcześniej działo się to raz na jakiś czas teraz wyskakuje co parę sekund. proszę o pomoc jak to naprawić.

  Dodano po 55 [sekundy]:

  Witam posiadam aparacik jak w temacie. Od jakiegoś czasu wyskakują mi jakieś dziwne komunikaty: (błąd systemu stabilizator) lub (wyłącz i włącz aparat). Wcześniej działo się to raz na jakiś czas teraz wyskakuje co parę sekund. Proszę o pomoc jak to naprawić.
 • #2
  gajmix
  Level 32  
  Nie wiem jakiej porady się spodziewałeś, ale nie istnieje inny sposób naprawy niż rozebranie aparatu i zlokalizowanie usterki. Tym bardziej że opis jest dosyć enigmatyczny i trudno tu coś zdiagnozować, oprócz uszkodzenia stabilizatora oczywiście.
 • #3
  sasanp
  Level 12  
  A jednak obyło się bez rozkręcania, uprzejmy pan z serwisu powiedział, że aparat mógł zawilgotnieć. Polożyłem aparat na słoneczku tak żeby promienie nie padały na wyświetlacz. Po 30 minutach problem znikł.
 • #4
  gajmix
  Level 32  
  Nie chcę cie martwić ale uprzejmy pan z serwisu zapomniał ci powiedzieć że wysuszenie aparatu tylko oddala problem w czasie.
 • #5
  sasanp
  Level 12  
  Ważne ze jeszcze posłuży. skończy sie gwarancja to bede go rozkręcać :P
 • #6
  darkotkt
  Level 15  
  Odłożenie problemu w czasie może doprowadzić do kolejnych usterek jeżeli aparat był zalany/zawilgocony. Pan serwisant nie wie co mówi. Z elektroniki trzeba usunąć wszystkie ślady zalania łącznie z tymi pod układami scalonymi
 • #7
  sasanp
  Level 12  
  Aparat został wysłany do serwisu, został wymieniony scalak stabilizatora obrazu i aparacik działa poprawnie pozdrawiam :) .