Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór taniego i taniego w drukowaniu oraz niezawodnego kombajnu

tygrysek12 03 Jul 2012 11:55 1510 7
    tygrysek12
    Level 9  
    Poszukuje taniego w eksploatacji urzadzenia wielofunkcyjnego z płaskim skanerem i opcja drukowania dwustronnego. Urzadzenie ma byc tez dosc tanie przy czym tanie oznacza dla mnie przedział cenowy do 300-400 złotych z naciskiem na taniosc w eksploatacji
    Drukuje niestety duzo czasami nawet bardzo duzo wiec urzadzenie musi więc byc wytrzymałe, niezawodne i do tego w miare tanie w ekspoatacji bez zadnych chamskich zagrywek ze strony producenta w razie skonczenia sie tuszu i potrzeby jego uzupełnienia .
    Dotychczas uzywałem Lexmarka serii X5000 sporo dobrego słyszałem o produktach firmy Brother. Mam nadzieje ze podrzucicie mi swoje typy.
    Głownie chodzi mi jak mówiłem o koszty eksploatacji, cene urządzenia oraz jego niezawodność. Pozostałe elementy mają przy tym mniejsze znaczenie.

Z góry dziekuje za okazaną mi pomoc i pozdrawiam. To forum jest naprawde pomocne.
    SEDNO
    Level 18  
    Ja kupiłem sobie Brother MFC-J825DW i spełnia wymienione wymagania, tyle że kosztowała na morelach 600zł.

Myślę, jednak, że znajdziesz spokojnie tańsze wersje z duplexem, zwracaj tylko uwagę na rodzaj tuszy, żeby zamienniki były tanie.
    tygrysek12
    Level 9  
    Wychodzi mi ze najtanszy brother z duplexem kosztuje w granicach 500 złotych i szczerze myslałem ze bedzie jednak taniej w zwiazku z tym zastanawiam sie czy ktos zna sprzet tanszy, który spełniłby podane wyzej oczekiwania.
    darozegaro
    Level 14  
    Jeżeli w zakresie 300-400 to faktycznie brother i to atramentowy.
    Bo laserowy będzie droższy.
    Generalnie kupując Brothera to tusze lub tonery będą tanie sprawdź w sklepie tonerico.
    Ostatnio drukarki brother są bardzo na czasie ze względów na tanią eksploatację.
    Pamiętaj jednak o tym iż atramentówki trzeba od czasu do czasu przedrukować.
    Tak aby tusz przeszedł przez głowicę bo zacznie przysychać dysze w głowicy.

Na gwarancji chyba w zegarze drukarki ustawione jest samoczynne włączenie aby czyściło głowicę . O ile jest urządzenie włączone do sieci 230V.
    I chyba tyle jak coś to pisz. Chętnie pomogę
    SEDNO
    Level 18  
    Wszystkie drukarki Brothera od dłuższego czasu, o ile nikt nic w nich nie modyfikował, automatycznie czyszczą głowicę co kilka dni więc nic nie zasycha, tylko drukarka musi być cały czas podłączona do prądu. W stanie wstrzymania nie pobiera dużo energii więc bez paniki o to ;).
    Albatroz
    Level 15  
    Lexmark, seria S. Tusze drogie i drukarka za mądra, na zamiennikach 5x tańszych z allegro, można drukować 2x więcej.
    Link do pewnej opowieści:
    living-online.pl.tl/%3Ccenter%3EZak%26%23322%3Bamany-system-w-zmowie-z-drukark%26%23261%3B%3C-s-center%3E.htm
    tygrysek12
    Level 9  
    SEDNO wrote:
    Ja kupiłem sobie Brother MFC-J825DW i spełnia wymienione wymagania, tyle że kosztowała na morelach 600zł.

Myślę, jednak, że znajdziesz spokojnie tańsze wersje z duplexem, zwracaj tylko uwagę na rodzaj tuszy, żeby zamienniki były tanie.

I ta własnie drukarke w koncu wybrałem-zobaczymy czy słusznie :D
    SEDNO
    Level 18  
    Docenisz ogrom funkcji z pewnością, jeżeli zależy Ci na dużej szybkości i dużej jakość wydruków możesz trochę narzekać, ja biorąc pod uwagę moje potrzeby nie narzekam. ;)

Jeżeli masz w planach dużo drukowania, zainteresuj się "wiecznymi pojemnikami na tusz", są wersje w których pojemniki te wystają tak, że nie da się domknąć klapki, ale mieści się więcej tuszu, albo w takim samym rozmiarze jak oryginały.
    Ja ze względów estetycznych i średniego natężenia drukowania wybrałem 2 opcję.

Do takiego zestawu dostajesz dużą ilość tuszu w buteleczkach, zestaw strzykawek igieł i innych akcesorii i masz naprawdę małe koszty drukowania na przyszłość. :)

Koszt takiego zestawu o ile mnie pamięć nie myli to coś ok. 70zł.