Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive, niewidoczna partycja

03 Lip 2012 12:56 6718 11
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie.

Mam problem z pendrivem firmy Sandisk model Cruzer Contour.
    Po podpięciu do komputera (Windows 7) system instaluje prawidłowo wszystkie sterowniki, pendrive jest widoczny w menadżerze urządzeń.

W "Mój komputer" pendrive melduje się jako "Dysk wymienny" - ikona jest przezroczysta, po próbie dostania się na dysk wyskakuje komunikat włóż dysk do stacji dysków dysk wymienny (jak na screen shocie).

Prawdopodobnie uległa uszkodzeniu partycja zawierająca dane.
    Czy jest jakiś domowy sposób aby przywrócić pendrive do życia?
    Pendrive oczywiście zawiera dosyć ważne dane, jeśli udałoby się je odzyskać było by świetnie, jeśli jednak jest to problem mogę pogodzić się z faktem ich utraty.

Pendrive, niewidoczna partycja
  • Poziom 8  
    Może niepoprawnie przydzieliło mu literę. Ja czasem tak miałem z pendrive to tak to własnie wyglądało w Windows 7. Spróbuj tak:
    odpal cmd, wpisz
    Code:
    diskpart

następnie
    Code:
    list disk

dysk 0 to Twój wewnętrzny, USB będzie miał dysk 1 chyba że masz więcej wewnętrznych, następnie wpisujesz
    Code:
    select disk 1 
    - chyba że ma inny numer
    następnie piszesz
    Code:
    list partition

i wpisujesz
    Code:
    select partition 1
    - gdzie 1 to numer dysku
    i na koniec piszesz
    Code:
    assign
  • Spec od pamięci masowych
    Sprawdź na innym komputerze, gdzie nie był jeszcze podłączany ten pen czy da się zrobić kopię za pomocą USB Image Tool!
    Sprawdź też czy da się odzyskać jakiekolwiek dane z tego pena i czy po odzyskaniu dają się przeglądać - zastosuj EaseUS Data Recovery Wizard Free Edition (limit 1GB na odzyskanie danych).
    I daj może też zrzut przy podłączonym penie do USB z programu:
    Załączniki:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W byle jakim Linuksie zrobisz obraz dysku w konsoli narzędziem dd. Narzędzie fdisk -l pokaże stan tablicy partycji wszystkich dysków.
  • Poziom 10  
    A ja tak podpytam "Cruzer Contour" to nie jest przypadkiem wersja z U3?
  • Poziom 27  
    A czy pendrive działał wcześniej poprawnie? Bo różne pendrive'y to różne technologie. Np. TEN. Przy takim rozwiązaniu przy jakimś wstrząsie karta teorytycznie mogłaby wypaść, stąd taki komunikat w Win7.
  • Poziom 27  
    Niestety nie odzyskasz danych z tego pena. Padła tablica partycji. Najprawdopodobniej podłączyłeś go do komputera z wirusem.
  • Poziom 13  
    Jak dobrze pamiętam to chyba odzyskiwałem partycje na penie programem dmde, zastanawiam się czy program test disk nie znalazł by tej partycji. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
  • Poziom 10  
    proponuje uzyc polecenia chkdsk /r tylko nie pamietam czy na win7 tez tak to sie nazywa, napewno pod XP
  • Poziom 19  
    Witam , proponuje użycie,, SDFormatter'' lub innego o podobnym działaniu :arrow:

Dodano po 4 [minuty]:

aplikacja jest darmowa :)
  • Spec od pamięci masowych
    Prawdopodobnie od 3 lipca autor tematu nie zaglądał na "Elkę" i dalsze "postowanie" chyba jest bez sensu?
    Może poczekajmy na odpowiedzi (do pozostałych -> bez urazy)?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11067029#11067029
  • Poziom 21  
    Poddałem się.
    DMDE - znajduje pendrive ale wyświetla komunikat, że urządzenie nie jest gotowe
    Easus - nie widzi pendrive
    SD Formater - nie widzi pendrive
    Diskpart - nie listuje partycji
    USB Image Too - nie widzi pandrive

Pendrive idzie pod młotek.
    Dziękuję wszystkim serdecznie za fachowe porady i pomoc.
    Pozdrawiam, temat zamykam.