Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników gdn 20/60 ze zmiana impedancji 8 na 15ohm, gdzie?

03 Lip 2012 17:45 1751 10
  • Poziom 9  
    Witam
    Ponieważ żona zagroziła, że wywali moje stare kolumny ( scherzo 200 ) postanowiłem w końcu spiąć poślady i przywrócić im dawną świetność. Z kupnem nowych kondensatorów do zwrotnic, głośników średnio oraz wysoko tonowych nie było problemów. Ale z 15ohm'owa wersją głośnika GDN 20/60 to już inna bajka. Dlatego skupiłem 4 używane wersje 8Ω i zamierzam wysłać je do regeneracji/naprawy ze zmianą impedancji na 15Ω. Od kilki dni próbuję bezskutecznie znaleźć info na temat serwisu używającego dobrej jakości części/oryginalnych. Pisałem do umifonu, oni wykonują naprawę na częściach made by umifon. (W necie znalazłem kilka niepochlebnych opinii na temat używanych przez nich cewek). Więc me pytanie brzmi, gdzie mogę takiej regeneracji dokonać?
  • Poziom 13  
    Oryginalnych cewek już nie dostaniesz, a umifon ma zbliżone do oryginału.
  • Poziom 9  
    Polecasz umfon?
  • Poziom 24  
    Gość w Mrągowie robi takie rzeczy.
    Namiar na PW.
    pozdrawiam
    andy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Jak grał na przesterze to co się dziwić.

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Znów Tarot w akcji?
    Zastanawiające jest oszacowanie przyczyny uszkodzenia bez żadnych dowodów.
    Ostrzeżenie.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Uzyskałem odpowiedź bezpośrednio z tonsila, że naprawami niestety już się nie zajmują i nie mogą polecić żadnego serwisu ponieważ mogą robić naprawy na chińskich podzespołach.
    1996arek dałeś mi do myślenia... kilka lat temu nie było takiej możliwości. (dlatego kupiłem 4xgdn 20/60/3 8ohm, praktycznie nie używane. Czekają na lepsze czasy?!) Dlatego też skupiłem zniszczone używki w celu regeneracji ze zmianą impedancji. Na alledrogo spotkałem się z głośnikiem tonsil GDN 20/80/3 15ohm, pasował by?
  • Moderator Akustyka
    Tekno napisał:
    Na alledrogo spotkałem się z głośnikiem tonsil GDN 20/80/3 15ohm, pasował by?
    Nie bardzo.
    Zrób tak jak chciałeś. Zamów podzespoły w umifonie i zregeneruj. Układ magnetyczny, sądząc po parametrach, jest taki sam.
    Ja wielokrotnie zamawiałem cewki w umifonie, nawet nie do głośników Tonsilu. Zawsze były profesjonalnie nawinięte i jak do tej pory, żadna nie uległa uszkodzeniu.