Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana alarmu w samochodzie - kilka pytań.

mgen 16 Sty 2005 18:32 2489 9
  • #1 16 Sty 2005 18:32
    mgen
    Poziom 11  

Witam.

Kupiłem uzywany samochód i między innymi dlatego, że od poprzedniego właściciela otrzymałem tylko jednego pilota alarmu (Skorpion z1m) to sądzę, że całe urządzenie nalezy wymienić.

Upatrzyłem sobie alarm silicona (miałem juz w poprzednim aucie i dla mnie to jest sprzęt "sprawdzony") i taki chcę kupić - znalazłem go na allegro (zresztą od użytownika udzielającego się tutaj - tak przynajmniej sądzę :) )

Samochód - Honda Accord `96 (modele 96-98)
    I teraz pytania:
    1. (tzw. problem egzystencjalny) - Ostał mi się w "graciarni" czujnik udarowy silicona. Czy Waszym zdaniem mogę sobie udpuścić montaż ultradźwięków instalując ten udarowy. Czy może lepiej jest zainstalować i ultradźwięki i czujnik udarowy. A może lepiej tylko ultradźwięki? Co sądzicie? W sumie zbicie szyby czujnik udarowy też wykryje (wstrząs)...

2. Gdzie mogę szukać informacji czy do mojego samochodu "bezproblemowo" da się podłączyć domykanie szyb (wszystkie cztery)? Alarm silicona w wercji ultimate CD ma wbudowaną funkcję Komfort - ale pytanie czy samochód ją ma? Czego szukać w schemacie elektrycznym? Bo jeśli w tym samochodzie nie da się tego uruchiomić to wyrałbym tańszą wersję - Ultimate ARS.

3. Czy alarmy silicona mogą (drugim kanałem) otwierać bagażnik? Mógłym zainstalować odpowiedni siłownik - myślę, że byłoby to wygodne.

Z góry dziękuję za pomoc.

pzdr.
    Michał

0 9
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2005 21:26
    wloc
    Spec od samochodów

Najlepiej jak sa zamontowane obydwa czyjniki jesli chodzi o domykanie to przytrzymaj klucz na zamknieciu i zobacz czy domkna sie szyby jesli nie to trzeba bybylo dokupic modol domykania szyb a jesli chodzi o alarm skorpiona to tez jest to dobry polski produkt brakujacy pilot mozna dokupic i wprogramowac

0
  • Pomocny post
    #3 16 Sty 2005 21:58
    kzaw
    Poziom 27  

Co do czujników to zdecydowanie zamontowałbym ultradźwieki, wstrząsówkę też bym dorzucił. Z funkcją komfort to jest tak jak napisał kolega wloc. Z drugiego kanału można zrobić sterowanie otwieraniem bagażnika.Potrzeba tylko dorzucić przekaźnik.

0
  • #4 16 Sty 2005 22:22
    mgen
    Poziom 11  

ok. Dzięki. Zamontuję obydwa.

Co do skorpiona - wiem, że to dobry produkt, zostawiłbym gdybym auto po jakimś znajomym miał, a tak trochę obawy mam. Poza tym, przy montażu nowego zobaczę jak był zamontowany tamten, może sie jeszcze okazać, że alarm był a jakby go nie było :)

Nie wiecie co z tym bagażnikiem? Jak dotąd, znalazłem tylko alarm Prestige (pilot z czterema przyciskami) z wyraźnie opisaną tą funkcją a mógłbym przysiąc, że któryś z Siliconów taką funckję miał.

pzdr.
    Michał[/quote]

0
  • Pomocny post
    #5 16 Sty 2005 22:59
    jacq
    Poziom 22  

Silicon Ultimate CD ma możliwosć otwierania bagażnika pilotem, ARS niestety nie ma wyjścia kanału dodatkowego.

0
  • #6 17 Sty 2005 00:40
    mgen
    Poziom 11  

jacq napisał:
    Silicon Ultimate CD ma możliwosć otwierania bagażnika pilotem, ARS niestety nie ma wyjścia kanału dodatkowego.

Ok. Rozumiem. Znalazłem w instrukcji kabel zielony/biały - sterowanie np. klapą bagażnika. Ale mam pytanie: W jaki sposób się to odbywa? Czy np. przy rozbrojeniu alarmu muszę powtórnie nacisnąć "otwartą kłódkę" i wówczas pojawi mi się sygnał na tym przewodzie? Czy sygnał może pojawia się zawsze przy rozbraniu alarmu? To ostatnie byłoby bezsensu bo klapa by mi się zawsze odchylała po otwarciu drzwi :)

Aha. Czy ultradźwięki mogę pozostawić te które są po alarmie skorpiona?

pzdr.
    Michał

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

wloc napisał:
    jesli chodzi o domykanie to przytrzymaj klucz na zamknieciu i zobacz czy domkna się szyby jesli nie to trzeba bybylo dokupic modol domykania szyb

Sprawdziłem. Niestety szyby nie reagują na przystrzymanie klucza w pozycji zamknij. W takim razie montaż domykania pozostawię sobie na deser (innym razem).

pzdr.
    Michał

0
  • Pomocny post
    #7 18 Sty 2005 15:16
    hippis
    Poziom 14  

kazdy alarm Silocona posiada otwieranie klapy-tylko nier kazdy ma wypuszczony kabel z centralki CD chyba posiada działa to nastepujaco: po wyłaczeniu alarmu nacisnij kłódke otwarta i przytrzymaj az syrenka szczeknie raz,wtedy na tym przewodzie zielny z jakims tam(nie pamietam)pojawi sie impuls masy 1 sek.podłacz przez przekaznik siłownik lub specjalny elektromagnes do otwierania klap i bedzie działało. Co to komfortu to trzeba w Hondzie moduł do szyb,sprawdz tez czy posiadasz centralny w drzwiach lierowcy bo przewaznie jest tylko stycznik bez silniczka! pozdrawiam

0
  • #8 18 Sty 2005 15:58
    mgen
    Poziom 11  

hippis napisał:
    po wyłaczeniu alarmu nacisnij kłódke otwarta i przytrzymaj az syrenka szczeknie raz,wtedy na tym przewodzie zielny z jakims tam(nie pamietam)pojawi się impuls masy 1 sek.podłacz przez przekaznik siłownik lub specjalny elektromagnes do otwierania klap i bedzie działało.

Ok. Dzieki. Tak sądzilem.

Cytat:
    Co to komfortu to trzeba w Hondzie moduł do szyb,sprawdz tez czy posiadasz centralny w drzwiach lierowcy bo przewaznie jest tylko stycznik bez silniczka! pozdrawiam.

Tak, już się zorientowałem. Moduł już kupiłem. Co do siłownika to rzeczywiście go niema w drzwiach kierowcy - ale zainstalował ktoś wcześniej siłownik (zwykły).

pzdr.
    Michał[/quote]

0
  • #9 02 Lut 2005 01:37
    oli
    Poziom 10  

do skorpiona mozesz zaprogramowac i dokupic pilota ,automatyczne wpisujac trzeciego pilota ten pierwszy (ten ktorego nie dostales) zostanie usuniety! iedzie wszystko chodzic

0
  • #10 02 Lut 2005 15:56
    mgen
    Poziom 11  

oli napisał:
    do skorpiona mozesz zaprogramowac i dokupic pilota ,automatyczne wpisujac trzeciego pilota ten pierwszy (ten ktorego nie dostales) zostanie usuniety! iedzie wszystko chodzic

Już pozamiatane. Alarm zmieniony.

pzdr.
    Michał

0
  Szukaj w 5mln produktów