Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wejście liniowe w Alpine TDA-7561R

Madrass 03 Jul 2012 19:14 3547 4
 • #1
  Madrass
  Level 12  
  Witam serdecznie, jakie są możliwości podpięcia odtwarzacza (iPod, telefon itp) do samochodowego kaseciaka Alpine TDA-7561R. Po pierwsze to w ogóle mam problem, żeby odszukać do czego służą wszystkie gniazda na tylnej płycie tego radia. Znalazłem jedynie legendę do największej kostki. Niestety wśród pinów tej kości nie ma wejścia liniowego.

  Czuję, że takowe wejście znajduje się pod tym okrągłym podobnym do DIN. Foto poniżej (na lewo od kostki z pinami).
  Wejście liniowe w Alpine TDA-7561R  Doszedłem do tego, ponieważ ponoć można nabyć coś takiego:
  http://www.installer.com/photosx/aai-alpa.jpg

  Powiedzcie mi koledzy czy da radę wpiąć się tam z wejściem. Jeśli tak to bardzo bym prosił o schemat pinout tego gniazda.


  Tak na marginesie to kolega z elektrody miał podobny problem ze starszym radiem, które też jest oparte na TEA-6320. Oto link: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic722418.html
  Musiał on kombinować z przecinaniem zworek itd. Proszę dać mi znać czy w moim przypadku też to będzie konieczne. Pozdrawiam serdecznie! :)
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Słuchaj masz tam zwykły Ainet i przejściówka na mini jack kosztuje od 10-25zł ale jest konieczność w menu wybrać AUX i nie wiem czy masz taką możliwość w tym radiu .

  Tu sprawdzałeś? http://www.studio24.prv.pl/
 • #3
  Madrass
  Level 12  
  Witaj powalla! Brakowało mi właśnie informacji o typie złącza. Myślałem, że to jakieś niestandardowe. Teraz już znalazłem sobie legendę pinów Ai-NET bez problemu.
  Wejście liniowe w Alpine TDA-7561R

  Rozumiem, że piny 1, 2, 3, 7, 8 nie są konieczne do poprawnego działania wejścia liniowego? Mimo wszystko wygląda na to, że kroi nam się problem. Nie mogę teraz dokładnie sprawdzić, ale wydaje mi się, że pod SOURCE było tylko RADIO i TAPE... Gdyby było AUX, czy cokolwiek innego to bym zapamiętał. Aktualnie radio leży rozkręcone. Jest że tak powiem priorytet czasu rzeczywistego i nie opłaca mi się ściągania wtyczek gniazda i kostki przez Internet. Dlatego dobrałem się do PCB, żeby wylutować te złącza i w ich miejsce dać wymagane przewody.

  Kurcze martwi mnie to, że nie ma w sofcie wyboru zewnętrznego sygnału. :( Mimo to jestem dobrej myśli. W końcu po co by się trudzono, żeby umieszczać Ai-NET i prowadzić do niego ścieżki na płytce. Pozdrawiam serdecznie powalla!

  EDIT: No tego się nie spodziewałem. Teraz się przyjrzałem i na spodniej płycie na PCB jest przełącznik dwustanowy zatytułowany "Ai-NET". Aktualnie jest w pozycji "NORM", druga opcja to "EQ/DIV". Mi EQ wygląda na jakiś korektor, natomiast co to DIV, to nie mam pojęcia. Może to właśnie wybór źródła?