Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

partycja recovery vs zmiana rozmiaru 2 partycji C i D na laptopie LENOVO

03 Lip 2012 22:40 4008 5
  • Poziom 15  
    Witam !
    Mam partycje recovery i dysk fabrycznie dziwnie podzielony dysk c ok 420 GB, a d 50 GB. No i chcialem zmienić rozmiary mozna powiedziec na odwrót. Po drodze mialem konflikt sterowników i chcialem użyć ukrytej partycji a tu masz nie dziala fabrycznne przywracanie. Oddałem to serwisu a tu spowrotem te same rozmiary. I tu mam pytanie czy da sie tak zmienić ich wielkość zeby odzysk tez dzialał?
    Z góry dzieki za pomoc i pozdrawiam:-)
    Przy oddawaniu do serwisu dołączyłem info zeby zmienili partycje ale żadnego odzewu.:-(
  • Poziom 36  
    Da się tak zrobić - trzeba skopiować recovery, zmienić ustawienia i z powrotem wgrać na dysk.
  • Poziom 28  
    Po co ci to recovery ? Jest na początku dysku czyli najszybsza część dysku się marnuje.
    Odpal kompa z parted magic, skasuj recovery , zostaw tylko 100 MB boot, 35-50 GB system, resztę skasuj i stwórz jedną wielką partycję 420GB. Wywal zbędny syf lenovo itp, ustaw wszystko w windowsie wedle uznania, zainstaluj co tam potrzebujesz, zrób backup systemu za pocą clonezilla albo acronis.

HP to już w ogóle leci po bandzie, tworzą 100 MB boot, 450 GB win7, 15 GB recovery data i 100 MB recovery boot, cztery partycje zajęte i nie ma komu zabrać. Wszystko pewnie po to żeby często odwiedzać ich serwis.
  • Poziom 15  
    no tak ale czy zmiana partycji nie skasuje mi gwarancji?

Dodano po 13 [minuty]:

yang32 napisał:
    Da się tak zrobić - trzeba skopiować recovery, zmienić ustawienia i z powrotem wgrać na dysk.

juz próbowałem przywracam reca i uruchamiam go przyciskiem przy włączniku a tu masz komunikat jak bym boota skasował systemowi a Win 7 odpala sie normalnie:-(
  • Poziom 36  
    Bo trzeba to bylo zrobić umiejetnie i wcześniej zabezpieczyc bootrecorda.
  • Poziom 15  
    poczekam na koniec gwarancji i bede sie bawił