Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit W104T obraca się programator dioda miga 8 razy

kepin 03 Lip 2012 22:46 2149 7
  • #1 03 Lip 2012 22:46
    kepin
    Poziom 10  

Witam. Więc mam taką pralkę objawy są takie jak w opisie. Ustawiam program pralka się włącza pobiera wodę potem ponownie pobiera wodę nagle zaczyna spuszczać wodę i programator zaczyna kręcić się w koło a dioda miga 8 razy. Raz na jakiś czas pralka załapie i przez powiedzmy 2 tygodnie pierze ok ale potem problem wraca. Zauważyłem jeszcze że czasami jak pralka przejdzie cały cykl i odblokują cię drzwi i gaśnie dioda od drzwi i normalnie wyłączam pralkę to nagle dioda ta od blokady drzwi się zapala ale takim słabszym światełkiem lekko pulsującym jak by jakieś przebicie było na tą diodę bo nie powinna się wcale palić. Drzwi są odblokowane.

Dodam że najpierw wezwałem fachowca i niby walnięta była pompa więc wymienił. Po trzech miesiącach problem powrócił, pompa była na gwarancji ale fachowiec stwierdził że to co innego i że się nie opłaca naprawiać.

Nie znalazłem serwisówki czy kodów błędu wiedz nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i to moja pierwsza styczność z pralkami.

0 7
  • #3 03 Lip 2012 23:12
    kepin
    Poziom 10  

nares napisał:
    Wymień grzałkę.

Nie chciał bym podważać opinii ale czy to na 100% grzałka i po wymianie będzie ok? Komunikat diody właśnie o tym mówi?

Ewentualnie gdzie taką grzałkę kupić? To po modelu pralki czy po mocy?

0
  • #4 03 Lip 2012 23:26
    nares
    Specjalista AGD

kepin napisał:
    Nie chciał bym podważać opinii

Więc nie podważaj. Miernik do łapy i sprawdź grzałkę R 25-30 Ohm, oraz na przebicie do obudowy - zakres miernika minimum 50MOhm.

0
  • #5 04 Lip 2012 18:37
    kepin
    Poziom 10  

Sprawdziłem grzałkę i ma 30 lub 31 Ohm. Obudowa bębna jest plastikowa więc przebicie na uziemienie sprawdziłem i niby nic nie wskazywało ale mam tani miernik do 2000 KOhm. Co ciekawe zauważyłem że ktoś obciął przewód uziemienia grzałki, pewnie ten fachowiec.

Wykonałem jeszcze taki test. Włączyłem program i jak pralka pobierała wodę to wlałem do niej gorąco wodę około 50 stopni i pralka normalnie zaczęła prać i przeszła cały cykl.

Czy to wskazuje że tylko grzałkę trzeba wymienić?

0
  • #6 12 Lip 2012 23:03
    kepin
    Poziom 10  

Ktoś coś jeszcze podpowie?

0
  • #8 03 Maj 2014 14:34
    kepin
    Poziom 10  

Pralka poszła na złom ale stawiam na grzałkę. Dzięki za pomoc.

0