Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie do silników krokowych

16 Sty 2005 19:44 1799 4
  • Poziom 10  
    Cześć mam pytanko?
    Potrzebuję sterownika ( ewentualnie sterowników ) do sterowania dwoma silnikami krokowymi typu: 42BYGH118-01 ( 1,8st, 42Ncm ) 12V , 0,5A bipolarny
    Lub 2,5V , 1,7A bipolarny
    Silniki będą pracowały na przemian. Chodzi mi o to żeby pierwszy wykonał pewne przesunięcie a następnie drugi. Wyłączenie ich może być za pośrednictwem wyłączników krańcowych. Na koniec chcę żeby wróciły do punktu wyjścia. Chcę żeby można było zadać im określoną prędkość ewentualnie ilość kroków gdy nie zastosuję wyłączników krańcowych.
    Chodzi mi o cały komplet poza silnikami tzn. sterownik +coś jeszcze do regulacji prędkości i ilości kroków ( ewentualnie ).
    Proszę o jakiekolwiek informacje.
    Dziękuję.
    Bartekaudi(malpa)op.pl
    Zieliński Bartosz.
    robtar(malpa)list.pl
  • Poziom 10  
    Cześć mam pytanko?
    Potrzebuję sterownika ( ewentualnie sterowników ) do sterowania dwoma silnikami krokowymi typu: 42BYGH118-01 ( 1,8st, 42Ncm ) 12V , 0,5A bipolarny
    Lub 2,5V , 1,7A bipolarny
    Silniki będą pracowały na przemian. Chodzi mi o to żeby pierwszy wykonał pewne przesunięcie a następnie drugi. Wyłączenie ich może być za pośrednictwem wyłączników krańcowych. Na koniec chcę żeby wróciły do punktu wyjścia. Chcę żeby można było zadać im określoną prędkość ewentualnie ilość kroków gdy nie zastosuję wyłączników krańcowych.
    Chodzi mi o cały komplet poza silnikami tzn. sterownik +coś jeszcze do regulacji prędkości i ilości kroków ( ewentualnie ).
    Proszę o jakiekolwiek informacje.
    Dziękuję.
    Bartekaudi(malpa)op.pl
    Zieliński Bartosz.
    robtar(malpa)list.pl
  • Poziom 35  
    Witam.
    Ze sterownikami nie ma żadnych problemów.
    http://www.db.ebot.pl/index.html
    W Twoim przypadku do silnika 42BYGH118-01 najlepiej będzie pasował sterownik SMC 62 .
    Jeżeli chodzi o programator który będzie sterował SMC 62 będziesz musiał napisać oprogramowanie względnie zlecić zrobienie programatora. Jeżeli będziesz miał pytania - kontakt na maila.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Witam...

Najprościej to na jakimś tanim procesorku (np.89c2051) + końcówka mocy - jak poszukasz na forum to znajdziesz prawie gotowe układy - musisz jednak trochę ruszyć głową i dostosować to do swoich potrzeb, ale gotowca (z programem) raczej nie znajdziesz. Dużo informacji znajdziesz na:

www.cnc.elektroda.net

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Proszę na początek odwiedzić stronę www.wobit.com.pl.
    Następnie proszę podać co jeszcze brakuje do szczęścia ?
    Pozdrawiam