Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bezprzewodowe wyświetlanie filmów z starego PC do telewizora

rybcio007 04 Lip 2012 09:52 1570 6
  • #1 04 Lip 2012 09:52
    rybcio007
    Poziom 6  

Witam wszystkich mam taki problem którego nie mogę rozwiązać, chodzi mi o bezprzewodowe wyświetlanie filmów z mojego komputera(starego) do nowego telewizora. Wiem że istnieje taka funkcja Intel® Wireless Display (WiDi) jednak to jest w nowych systemach pracujących na windows 7 mój komputer ma takie właściwości systemowe Windows Xp professional dodatek service Pack 1, i pracuje na intel Pentium(R) 4 CPU 2.80GHZ oraz ma 512 MB RAM. Chcę przesyłać filmy do telewizora Sony kdl nx 720. Telewizor jest wyposażony w DLNA i podłączony do tej samej sieci co komputer. Dodam że jak włączałem filmy z nowego laptopa mojego brata z Windows 7 wszystko działało tak jak należy i telewizor wyświetlał film.
    Więc mam pytanie czy na rynku są teki adaptery które były by kompatybilne z moim komputerem? Dziękuje za odpowiedzi :)

0 6
  • #3 04 Lip 2012 11:35
    rybcio007
    Poziom 6  

spróbuje ale proszę o dalsze podpowiedzi :)

Dodano po 51 [minuty]:

coś mi nie wychodzi ale nie ma po prostu do kupienia jakiś adapterów ?

Dodano po 28 [minuty]:

po prostu stawiam urządzenie w środku domu i wyświetla mi filmy na telewizorze przez sieć wi-fi bezprzewodowo, jest coś takiego ?

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #4 04 Lip 2012 12:53
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

rybcio007 napisał:

po prostu stawiam urządzenie w środku domu i wyświetla mi filmy na telewizorze przez sieć wi-fi bezprzewodowo, jest coś takiego ?

Masz komputer, na którym trzymasz filmy, jest podłączony do tej samej sieci, co telewizor. Nic więcej nie trzeba. Zainstaluj i skonfiguruj, co podałem i będzie działać. Jeśli chcesz oddzielne urządzenie, to potrzebujesz NASa z DLNA, na którym będziesz trzymał filmy, np. takiego: http://bit.ly/MTxniu ale ten akurat nie ma WiFi. Z WiFi, drożej, np. taki: http://bit.ly/MTycYl

0
  • #5 04 Lip 2012 13:47
    rybcio007
    Poziom 6  

a to wykonalne jeśli nie mam ps3 ?

Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #7 06 Lip 2012 11:24
    Emanz
    Poziom 2  

Ale jest niuans czy chodzi o fimy (AVI, MPG itp) czy film taka płyta DVd (np. z biblioteki - VOD). Poprzez program Nero Home bez problemu odtwarzam te pierwsze ale TV nie moze odtworzyc tych drugich. Chyba jest to po stronie nero a nie (raczej TV). czy jest jakis inny sposób?

Regulamin pkt 3.1.13. /Olek II/

0