Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium DCI dziwne zachowanie po odpaleniu

szyniu 04 Jul 2012 10:30 3239 7
 • #1
  szyniu
  Level 20  
  Witam serdecznie autko jak w temacie silnik DCI 2004r.
  Problem polega na tym że autko po zapaleniu (głównie jak przestoi noc ) a właściwie to tylko po odstaniu dziwnie zaczyna pracować pojawia się błąd ABS, zjazd do warsztatu, usterka naprawa bardzo pilna. Po diagnostyce wychodzi usterka w szynie CAN diagnozując EECU,VECU,ABS w tych właśnie sterownikach jest zanotowana usterka CAN.. Szyna sprawdzona gdzie tylko oko dostrzegło,wszędzie kontakt, podmieniłem VECU, i nadal nic. Gdy autko odpali rano i raz sobie zatarakota wyskoczą błędy to potem już nie ma problemu pracuje bez żadnych komplikacji. Baterie ok rozrusznik kręci poprawnie na szynie jakieś 2,5v i 120om podciągające sam już nie wiem co to może być. I żaden w tym problem że tak się dzieje ale jak się okaże że nie odpali wcale gdzieś w Polsce to będą jaja i dla tego chcę rozwiązać ten wredny problem. Z góry dzięki wszystkim zainteresowanym.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Może brakuje masy silnika? Sprawdź napięcia na bateriach rozruszniku i alternatorze w momencie odpalania. No i wiazke zaslajacą Edc.
 • #4
  szyniu
  Level 20  
  Dokładnie tak, problem pojawia się w momencie zgaśnięcia kontrolki STOP na desce, jak tylko upuszczę ciśnienie i kontrolka się zaświeci tylko co ino po jej zgaśnięciu silnik zatarakocze i zapalają się ww. błędy przez malutki moment a potem jest ok jak pisałem co to za objaw.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  szyniu
  Level 20  
  Czyli problem nie byle jaki ale nic złego się z tym nie dzieje wszystkie z tą przypadłością auta pracują normalnie tak? Bo jak będzie to powodować jakieś komplikacje to trzeba będzie znaleźć przyczynę tej wrednej usterki.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  szyniu
  Level 20  
  Czyli paliwo do baku i kita w gaz i tak trzeba będzie zrobić.
  Tematu nie zamykam bo może znajdzie się ktoś co rozwiązał ten problem i się pochwali jak to rozgryzł.