Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie

04 Lip 2012 11:27 7822 9
  • #1 04 Lip 2012 11:27
    2026546
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 04 Lip 2012 13:51
    mędrek82
    Poziom 11  

Niewiele opinii o tej pralce jaki i innych z nowej linii pralek Front Mastercoka wynika zapewne z faktu że jest są to nowe modele obecne na rynku od niecałego roku - potrzeba więc czasu by użytkownicy zacżęli się wypowiadać a czasem brak opinii świadczy dobrze o produkcie....bo nie ma żadnych zastrzeżeń;-)
    Mam w ofercie te pralki i wypowiedzieć moge się pozytywnie: są to pralki pochodzące z najnowocześniejszej fabryki pralek w Europie (fabryka we Wrocławiu-modele wyższe z tej linii (o pojemności 8 kg i więcej )produkcja Hispzańska). Serwis Mastercook i części są najtańsze na rynku-gwarantuje to łatwość dostępności wszystkich oryginalnych części, szybko i tanio. Co do samych pralek ich budowy i parametrów: blacha nie jest cienka, obudowa bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją wykonana ze stali nierdzewnej, zabezpieczona przed rdzą. Pralki mają małe zużycie wody i energii - model PFD-1237 w klasie A++-jest duży wybór programów w tym krótkich i ekonomicznych jak np program do prania codzinnego opti A45 ( tu różnica jest taka , że inne pralki też mają krótkie programy prania ale ważne jest by tym samym jakość prania była ok i zużycie wody i energii na niskim poziomie - ten program to gwarantuje). Isteniej w tych pralkach też możliowść skrócenia czasu trwania programów przy pełnym załadunku nawet o 30% lub 50%. Jeżeli chodzi o poziom głośności to parametry mniej wiecej na tym samym poziome co w pralkach u innych producentów(z tej półki cenowej, o podobnej pojemności i ilości obrotów) czyli standardowo poziom 54-58 dBA (w tych Mastercookach podają, że 56dBA -czyli przyzwoicie)
    Instrukcja serwisowa jest dostępna ale dla serwisów/serwisantów. Przedłużenie gwarancji jest możliwe za dodatkową opłatą.
    Ogólnie stwierdzę, że są to naprawe przyzwoite pralki trochę niedoceniane może ze względu na fakt, że marka kojarzy się głównie ze sprzętem do gotowania, pieczenia-tymczasem gdyby się zagłębić w temat okazuje się, że mają też bardzo przyzwoite zmywarki i pralki rodzimej produkcji

0
  • #3 05 Lip 2012 13:31
    2026546
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 05 Lip 2012 22:18
    jozek_i
    Poziom 21  

Ja mam od 3 miesięcy Mastercooka PFD-1226
    Jest ona że niemal identyczna o tą którą pan pyta.
    Uważam że to są pralki średniej klasy, moja po 2 miesiącach o mało co by nie wyszła z łazienki ale to się jej raz czy dwa razy z darzyło przy wirowaniu.
    Wyświetlacz dotykowy jest spoko ale nie jest to takie oczywiste nieraz po dotknięciu fukcje się nie zmieniają a powinny ( Mam namyśli programy na których dane funkcje są dostępne ), jak by ten wyświetlacz nie był całkiem dopracowany.
    Do tej pory pralka pracuje u mnie bezawaryjnie.
    Ma kilka przydatnych programów można je skracać itd...
    Pozytywny argument to to że ma rozbieralny zbiornik co prawda przy wymianie łożysk trzeba ją praktycznie całą rozebrać bo niema możliwości odkręcenia z przodu obudowy.

Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie

Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie

Pralka Mastercook PFD-1237 - prośba o opinie

0
  • #5 06 Lip 2012 17:31
    2026546
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 06 Lip 2012 21:47
    jozek_i
    Poziom 21  

Tak obciążnik jest betonowy ale dokładnie nie znam składu tego betony.

A tak na marginesie ta pralka ma 2 obciążniki drugi jest u dołu zawieszony od przedniej strony Pod fartuchem.

0
  • #7 09 Lip 2012 01:18
    2026546
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 09 Lip 2012 09:36
    mędrek82
    Poziom 11  

Poza większą pojemnością bębna i nieco innym wyglądem zewnętrznym jest jeszcze lepsza klasa bo A+++-mniejsze zużycie wody i energii.

0
  • #9 03 Lis 2012 21:47
    gugu2
    Poziom 13  

Mastercook to dobra firma polecam

1
  • #10 07 Kwi 2015 20:35
    hromani
    Poziom 10  

Właśnie dzisiaj po 4 latach odstawiłem taką pralkę do lamusa.
    Ułamał się krzyżak bębna podczas wirowania i jednocześnie sypnął się moduł.
    Jak ktoś potrzebuje coś do przeszczepu to proszę pisać.
    A miała być taka solidna ☻

0