Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[WinXP] Komputer notorycznie zawiesza się (GMER, inne programy).

04 Lip 2012 12:57 1202 6
  • Poziom 8  
    Witam,

od pewnego czasu mam problem z komputerem z Win XP z dodatkiem Service Pack 2. Zawiesza się nawet w trybie awaryjnym, tzn. myszka i klawiatura przestaje działać, zegar tylko czasami działa po zawieszeniu. Odbywa się to od około dwóch miesięcy, z czego ok. 1 miesiąc był problem, następny miesiąc go nie było, a teraz znowu jest.
    Dodam, że komputer sam się nie odwiesza oraz wolniej się uruchamia. Zauważyłem również, że przez mniej więcej 20 sekund po włączeniu się komputera gdy kliknę ikonkę antywirusa (ESET Smart Security 5) wyskakuje mi menu, w którym widać wyraźnie przycisk "Włącz ochronę" (czyżby antywirus był wyłączony?). Zdjęcie w załączniku.
    Dodatkowo, po zainstalowaniu MBAM (który też się zawieszał), gdy zrestartowałem komputer program... zniknąl, tzn. nie było jego plików w Program Files (był tylko pusty folder).

Niestety nie posiadam loga z GMER, gdyż w trybie zwykłym i awaryjnym zawieszał się, po jakimś czasie odwieszał się, a następnie pokazywał dwa komunikaty, które udało mi się uwiecznić na zdjęciu. Dodam je wieczorem.

Logi w załączniku.
  • Poziom 35  
    Podaj pełną specyfikację komputera wraz z zasilaczem i jego napięciami.
    Do tego przetestuj pamięci RAM za pomocą Memtest.
    Daj SMART dysku twardego.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie widze zwiazku z tematyka tego dzialu.

Sprawdz temperatury w SIW.
    Ram -> memtest.org
    Dysk -> CrystalDiskInfo i daj screen.

Przy okazji wykonaj skrypt w OTL:

:OTL
    IE - HKCU\..\SearchScopes\{171DEBEB-C3D4-40b7-AC73-056A5EBA4A7E}: "URL" = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=FXTV5&o=101699&src=crm&q={searchTerms}
    O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
  • Spec od komputerów
    Nie wazne skad uruchomisz memtest, moze byc i hirens.
  • Poziom 8  
    Po kilku testach RAMu okazało się, że najstarsza kość jest zepsuta. Wyjąłem ją i problem rozwiązany.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.