Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-Link dir-300 Proszę o szybką odpowiedz.

zieloczek100 04 Jul 2012 14:19 3373 21
Telkom Telmor
    zieloczek100
    Level 38  
    Witam, jestem "laikiem" w sprawach sieciowych i w jej oznaczeniach (znaczenia słów związanych z siecią)
    Kupiłem dzisiaj router d-link dir-300 i podłączyłem go pod kabel od telefonu a drugim kablem pod komputer, ale jak się doczytałem w internecie to nie jest modem ADSL. Co mogę zrobić aby to zadziałało?
    Mam obecnie internet z Ery i mam modem webracer 821
    Proszę o jasne i przejrzyste podpowiedzi dla kogoś tak mało doświadczonego w sprawach sieci jak ja ;)
  • Telkom Telmor
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Możesz podłączyć modem do routera i powinno zadziałać .
    Oczywiście będzie potrzebna jeszcze konfiguracja routera .
    zieloczek100
    Level 38  
    chyba router do modemu ? albo o ja źle mówię ;)
    Jakim kablem i jak to zrobić ;)
    CO i jak mam zrobić?
  • Telkom Telmor
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Można router do modemu , możesz to zrobić na 2 sposoby .Twój modem ma wyjście ethernet rj45 i właśnie to przyłączasz do routera na Wan , lub z tego co wiem to mozesz podłączyć router jako switch wtedy podłączasz na Lan i do pozostałych 3 lan portów routera inne komputery, lub kożystasz z wifi.
    W każdym przypadku jest potrzebna odpowiednia konfiguracja routera
    zieloczek100
    Level 38  
    Czyli modem podłączyć do gniazdka telefonicznego kabel który był podłączony do komputera podłączyć do wejścia lan w routerze tak?
    A jeszcze jedna sprawa jak usunąć hasło wi-fi w routerze bo podczas konfiguracji ustawiło sie jakieś hasło którego nie znam ;[

edit. zresetowałem go i odłączyłem od zasilania i jest ok, a miałem już nim o podłogę rzucać ^^
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Bez nerwów , dokładnie jak piszesz modem do gniazdka telefonicznego i dalej jak piszesz , jeśli chcesz kożystać z wifi to router trzeba ustawić jako AccesPoint ( punkt dostępowy), no i jeszcze skonfigurować zabezpieczenia wifi .
    Co do resetowania routera to z tyłu jest taka dziurka a w niej przycisk reset.
    zieloczek100
    Level 38  
    już to zrobiłem ;)
    Ja będe chciał, żeby pod router (pod D-link) był podłączony jeden komputer kablem a drugi komputer poprzez wi-fi i ewentualnie telefon pod wi-fi.
    Musze coś ustawiać żeby to tak działało?
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Musisz ustawić router w tryb AccesPoint , uaktywnić wifi w routerze bo domyślnie jest wyłączone (chyba jest wyłączone)
    zieloczek100
    Level 38  
    internet po kablu działa teraz pobawię się z wi-fi
    gdzie orientacyjnie mogę znaleźć tą funkcję?
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Nie znam dokładnie menu tego routera ale gdzieś znajdziesz typ połączenia bedzie tam napisane ( Acces point lub infrastructure )
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Nie znam dokładnie menu tego routera ale gdzieś znajdziesz typ połączenia bedzie tam napisane ( Acces point lub infrastructure )
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    zieloczek100
    Level 38  
    Same problemy raz nie chce działać internet na komputerze wyskakuje okno modemu, raz na telefonie chce się połączyć to wyskakuje to okno... szkoda słów ;[
    Jakieś pomysły?
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Trochę to będzie trudne ale trzeba będzie zrezygnować z połączenia AccesPoint i połączyć się w trybie Router , czyli wydzielić sobie sieć , router podłączyć do modemu ale nie w gniazdko Lan tylko w Wan i skonfigurować router .
    zieloczek100
    Level 38  
    Kolega ma podjechać do mnie za ok godzinę, może coś wymyślimy bo ogólnie jest tak:
    Mój i siostry komputer działa po kablu, mój telefon samsung Wave działa w Wi-fi taty telefon Sony Ericsson elm widzi sieć łączy się z nią ale jak wchodzę w internet i chce wejść na jakaś stronę wyskakuje to okno które wyskakiwało mi przy podłączeniu routera do komputera bez użycie modemu.
    Dziwne to dla mnie.
    Marek nie wiem o co chodzi z twoją propozycję to coś takiego: ?
    http://www.truecafe.net/doc/wifi_setup_w7.html
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Nie zupełnie nie to .
    W tej chwili Twój router robi jako Switch , ale w normalnej pracy powinien robić jako router,
    T-mobile dopuszcza pracę switcha na tym modemie. Jeśli skonfigurujemy router jako router to wydzieli nam osobną sieć i twoje komputery i telefony będą pracować za tak zwaną "maskaradą" . postaram się ściągnąć instrukcję od dir300 i pomóc Ci to skonfigurować.

Dodano po 4 [minuty]:

W tej chwili powinieneś mieć tak skonfigurowany :
    Z instrukcji obsługi: Jeżeli chcesz podłączyć router D-Link do innego routera, aby użyć go jako punktu
    dostępowego sieci bezprzewodowej (Access-point) i/lub switcha, postępuj zgodnie z
    poniższą instrukcją:
    · wyłącz UPnP™

· wyłącz DHCP
    · zmień adres LAN IP na dostępny w lokalnej sieci. Porty LAN routera nie mogą
    przyjmować adresów z DHCP innego routera.
    Aby podłączyć urządzenie do innego routera wykonuj kolejno:
    1. Podłącz zasilanie do routera. Podłącz komputer, za pomocą kabla
    Ethernet, do jednego z portów LAN routera. Upewnij się, że adres IP
    komputera to 192.168.0.XXX, gdzie XXX to liczba z zakresu 2-254.
    Jeżeli musisz zmienić ustawienia, zapisz bieżącą konfigurację przed
    zastosowaniem zmian. W większości wypadków, komputer będzie miał
    włączoną opcję automatycznego pobierania adresu IP. W takiej sytuacji
    nie będzie konieczne wprowadzanie zmian w adresacji - zostaną one
    przeprowadzone automatycznie.
    2. Otwórz przeglądarkę internetową, w polu adresu wpisz
    http://192.168.0.1 i przyciśnij Enter. Po pojawieniu się ekranu logowania
    do routera, z menu rozwijanego wybierz konto administratora „Admin” i
    pozostaw pole hasła puste, a następnie naciśnij przycisk logowania.
    3. Wybierz zakładkę Advanced > Advanced Network i odznacz opcje
    Włącz UPnP (Enable UPnP). Kliknij przycisk Zapisz ustawienia (Save
    settings).
    4. Wybierz zakładkę Setup > Network Settings i odznacz opcję Włącz
    serwer DHCP (Enable DHCP Server). Kliknij przycisk Zapisz ustawienia
    (Save settings).
    5. W sekcji Ustawienia routera (Router Settings) wpisz dostępny w
    lokalnej sieci adres IP i maskę podsieci. Kliknij przycisk Zapisz
    ustawienia (Save settings). Jeżeli w przyszłości użytkownik będzie
    potrzebował skorzystać z menu konfiguracji routera będzie musiał użyć
    nowego adresu IP. Zamknij przeglądarkę i przywróć ustawienia
    adresacji IP komputera zmienione w kroku 1.
    6. Odłącz kabel Ethernet z routera i przyłącz komputer ponownie do
    Twojej sieci.
    7. Podłącz kabel Ethernet do jednego z portów LAN routera i połącz go z
    innym routerem. Nic nie podłączaj do portu Internetu (WAN) routera
    D-Link.
    8. Router D-Link został skonfigurowany do użycia jako switch. Pozostałe 3
    porty LAN mogą zostać wykorzystane do połączenia z innymi
    urządzeniami Ethernet i komputerami. Aby skonfigurować sieć
    bezprzewodową otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres IP
    przypisany do routera D-Link. Zapoznaj się z dalszymi rozdziałami
    dotyczącymi ustawień i zabezpieczeń sieci bezprzewodowej, aby ją
    poprawnie włączyć i skonfigurować.
    zieloczek100
    Level 38  
    Przeczytałem wszystko, na chwile obecną wszystko działa, ale jeżeli okaze się że znowu jest coś nie tak to będę myślał dalej.
    Na chwile obecną dziękuje za pomoc ;)

Dodano po 2 [minuty]:

a może lepiej oddać tego d-link i kupić to: http://www.komputronik.pl/product/131335/Sprz..._1&utm_medium=banner&utm_campaign=retargeting
    W tym 8level chyba nic nie będę musiał kombinować?
    Z tego co widzę to rotuer DSL więc chyba taki jest m potrzebny?

I jeszcze jedno karta sieciowa bezprzewodowa będzie mocniej odbierałą sygnał niż telefon?, ponieważ router kupiony został w celu aby u siostry podłączyć kartę bezprzewodową a w tym miejscu telefon bardzo słabo sciąga sygnał a odległość nie jest duża.
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Trochę mnie nie było ,jak wszystko działa to bym nie kombinował , zawsze można kupić router adsl tylko pytanie czy będzie działał z twoim dostawcą internetu, ja osobiście jeszcze nie robiłem routera zamiast modemu w T-mobile.
    Co do karty wifi lub telefonu to ciężko powiedzieć , wszystko zależy od czułości jednego czy drugiego , najlepiej pożyczyć na chwilę kartę i sprawdzić
    Pozdrawiam!!
    zieloczek100
    Level 38  
    karta bezprzewodowa i te same problemy wi-fi, mam edimaxa router z adsl ale nie posiada on wi-fi ;[
    Kolega pożyczył mi swojego edimaxa bezprzewodowego i jak coś z tym będzie nie tak to podłącze edimaxa.
    zieloczek100
    Level 38  
    a mam jeszcze jedno pytanie czy w takim routerze można sprawdzić kto wchodził na jakie strony?
    EDIMAX AR-7084gA
    i jakie hasła wpisywał itp?
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Nie na routerze nie sprawdzisz kto gdzie chodził , itp. możesz tylko sprawdzić "logi" tzn. kedy włączył komputer i jak długo był w sieci.
    zieloczek100
    Level 38  
    ok, dzieki, d-link poszed na wymianane i jezeli beda mieli 2 na sklepie to sprawdze dzisiaj jak dziala.
    Edimax od kolegi ktorego podalem model dziala bardzo dobrze.