Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa skręt po regenaracji orbitrola

magazyn1111 04 Lip 2012 18:24 4182 7
  • #1 04 Lip 2012 18:24
    magazyn1111
    Poziom 8  

Witam Mam duży problem. W maszynie allroad oddałem do regeneracji orbitol w firmie hydrotor,. Oczywiście reklamowałem go ale firma hydrotor zapewnia mnie że orbitol jest przetestowany na ich stanowisku i działa ok. po załączeniu i podłączeniu wszystkich węży i odpowietrzeniu maszyna działała ok. ale później po kliku godz pracy przednie koła się skręcają a tylne ze znacznym, opóźnieniem, lub nie odpijają maksymalnie w lewo lub w prawo. dziwi mnie to że dwa przewody z orbitola do siłowników są po przez trójniki rozdzielone na dwa siłowniki, więc nie rozumiem dlaczego te tylne koła nie chcą lub chcą z opóźnieniem kręcić. z tylnych kół idzie jeden przewód na zawór trójdrożny i dwoma wraca na zasilanie jakby do pętli, całość z tyłu ma chyba wbudowane dwa zawory zwrotne. Nie wiem jak sobie z tym już poradzić może możecie coś pomóc?

Data założenia: 04/7/2012

0 7
  • #2 04 Lip 2012 22:22
    noel200
    Poziom 23  

Miałem kiedyś podobną akcję. okazało się że jeden z tych zaworków się zacinał. Poszedł do wymiany i nie było więcej problemów.

0
  • #3 05 Lip 2012 17:02
    magazyn1111
    Poziom 8  

witam
    ma Pan na myśli te zaworki które pracują jakby w obiegu kołowym ( zamkniętym) prawdopodobnie są to zawory zwrotne które puszczają oleju w przeciwną stronę?
    dziękuje

0
  • #4 05 Lip 2012 17:34
    noel200
    Poziom 23  

U mnie tylko jedna oś była skrętna i nie miałem trójników. Zawór z kolei miałem tylko jeden i odchodziły od niego trzy lub cztery rurki. Teraz nie pamiętam gdzie był dokładnie wpięty ani co dokładnie robił, ale był tylko ten jeden w całym układzie i po prostu przyszło do głowy żeby w niego stuknąć, a nóż pomoże i do razu zadziałało, więc było od razu jasne, że się zacina.
    Przez kilka dni zanim przyszedł nowy to trochę kluczem 27 oberwał :P

0
  • #5 05 Lip 2012 22:13
    magazyn1111
    Poziom 8  

dzięki dam znać czy pomogło

0
  • #6 31 Lip 2012 12:33
    Kermit154
    Poziom 12  

Witam.

Zaworki moga to byc tzw. bliźniaczy zamek hydrauliczny. Usterka może tkwić w uszkodzonym zaworze lub uszkodzonym siłowniki układu skrętu (może przelewać na tłoku).

Liczę że ten orbitrol faktycznie jest sprawny. Domyślam się że usterka występuje na rozgrzanym oleju od hydrauliki także na 90% obstawiał bym usterkę tych zaworów.

0
  • #7 27 Cze 2016 21:20
    panki888
    Poziom 8  

Mam też problem z orbitrolem zakupiłem nowy i chodził dobrze.
    Jak się rozgrzał to właśnie ciężko chodzi kierownica.
    Dodam że to ciągnik Ferguson. I czytając temat pewnie mam
    wrażenie że też jest źle ustawiony zawór albo się zacina.

0
  • #8 30 Cze 2016 22:05
    DoIT
    Poziom 10  

panki888 napisał:
    Mam też problem z orbitrolem zakupiłem nowy i chodził dobrze.
    Jak się rozgrzał to właśnie ciężko chodzi kierownica.
    Dodam że to ciągnik Ferguson. I czytając temat pewnie mam
    wrażenie że też jest źle ustawiony zawór albo się zacina.

Zarzuciles nas ta ilością informacji ale statystycznie stawiam na padająca pompę.

0
  Szukaj w 5mln produktów