Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KKE3101/02-wywala E2 na wyświetlaczu lodówki

Jacekser 04 Lip 2012 20:45 4619 1
  • #1 04 Lip 2012 20:45
    Jacekser
    Poziom 16  

Witam .W tym modelu jest oddzielna zamrażarka(dół) i lodówka(góra).Już kiedyś reanimowałem sterownik z dobrym skutkiem.Teraz chodzi tyko zamrażarka ,lodówka wyświetla E2.Na stole udało mi się zasymulować czujniki(wydają się być OK-0,8Kom rezystancji w 20st.C)ale symulując różne rezystancje dla temp.lodówki wyświetla się albo E1 lub E2.Co oznacza E2(zapewne ERROR)?Czy wystarczy założyć dwa oddzielne mech.termostaty i połączyć z zaworem rozdzielającym(jest tylko 1 agregat)?.Za sterownik chcą dość dużo kasy a sprzęt na tyle wiekowy ze chyba już nie warto pakować w niego więcej niż koszt 2 termostatów.Proszę o szybką odpowiedź bo mamy baaaardzo ciepłe lato.Pozdrawiam forumowiczów.

dodane po ok 1 godz.

Udało mi się wygooglowąć taką informację(po angielsku)
    http://www.refrigeration-engineer.com/forums/...read.php?4821-Bosch-Fridge-Freezer-Error-Code
    "It's a thermistor error, the internal evaporator one... but disconnect the fridge and freezer ones first in turn to see if the error changes. If it is the internal one, you should see an arrow impression on the paper covering the insulation which marks the spot to dig(at the back of the freezer.) Usually this error occur when water ingresses the push on tags, shorting out the thermistor.

Now the bonus... 9 times out of 10, you don't need to buy a spare, as there will probably be nothing wrong with the error giving thermistor. Remove and fit the fridge thermistor in the place of the internal one... clean and dry the internal one you removed and refit it inside the fridge.

You will need to repair the insulation with two pack brown foam insulation and foil tape.
    Good luck "
    Wygląda to na czujnik rozmrażania

0 1
  • Relpol
  • #2 29 Lip 2012 12:20
    Jacekser
    Poziom 16  

Piszę do czego doszedłem.
    E1-błąd czujnika lodówki(górna część);
    E2-błąd czujnika rozmrażania(tył, w piance izolacyjnek,wytłoczona strzałka na
    okleinie izolacji pokazuje miejsce zainstalowania,aby się dostać trzeba"wygrzebać" go z tej izolacji,potem ponownie zaizolować;
    E3-błąd czujnika zamrażarki
    Błędy pokazują się gdy rezystancja czujnika NTC wychodzi poza granice użytkowe(400om-1800om).Rezystancja czujników w temp.25st.C-853 om
    (3 identyczne)
    UWAGA!Oryginalny czujnik jest dobrze izolowany ze względu na występowanie na nim napięcia sieci 230VAC!Sterownik też nie jest izolowany od sieci!

Udało mi się zasymulować czujnik (E2) rezystorem 1Kom i uruchomić lodówkę.

Płytka dodatkowa z przekaźnikiem w miejsce triaka(chodzi od 5 lat)

Schemat podłączenia czujników i wył. drzwi

Czujnik P20-M3-ZMMP-IY4 do kupienia w NORTH Koszalin

0