Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka elektryczno - gazowa Amica - nie odpala największy palnik.

Jarson161 04 Lip 2012 20:56 22174 4
  • #1 04 Lip 2012 20:56
    Jarson161
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z kuchenką elektryczno - gazową Amica (tą z wyświetlaczem po środku) w której nie odpala największy (najczęściej używany) palnik. Gdy przekręcam i przyciskam kurek, iskrownik działa, ale nie słychać ulatniającego się gazu, jak w pozostałych 3 palnikach po przekręceniu i wciśnięciu kurka, które palą bez problemu. Dopiero po około 1 -1.5 minucie takiej zabawy z przekręcaniem i wciskaniem kurka zapala, ale płomień nie pali się równo tylko pulsuje. Mało tego jak już zapali i się rozgrzeje to ponownie zapali bez problemu ale nadaj pulsuje. Dzieje się tak od 2 tygodni a kuchenka ma już 4 lata. Nadmienię że wyczyściłem dysze i sprawdziłem kurek, pozostałe 3 palniki zapalają bez problemu. Proszę o pomoc we wskazaniu usterki, bo nie chce kupować i wymieniać części na oślep.

1 4
  • #2 04 Lip 2012 23:02
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Zdejmij kurek i podłóż podkładkę jedną lub dwie na oś zaworu ,a dyszę radzę wymienić niewielki koszt powodzenia .

5
  • #3 05 Lip 2012 20:20
    Jarson161
    Poziom 2  

Podkładki pozakładałem na początku próby naprawy, nawet dwie ale nic nie pomogło, dysza jest chyba ok bo zamieniałem z innymi palinkami i działały. Czy możliwe jest żeby ten zawór co otwiera się kurkiem nawalił?

0
  • #4 05 Lip 2012 21:27
    zbigniew3107
    Poziom 20  

Dysze podmienia się na takie same ta z dużego palnika nie może być zamieniana z innymi ma swoją średnicę i powinna być wymieniona na taką samą jeśli nadal nie będzie palił palnik to zawór do wymiany .

4
  • #5 03 Sie 2012 13:24
    renata2458
    Poziom 1  

Witam serdecznie ,mam podobny problem z kuchenka Amica .Chodzi mi o to że .,do puki są zimne palniki normalnie sie zapalają .Jeśli po dłuższym gotowaniu ,chcę ponownie odpalić to mi nie odpala ani iskrownik ani nie wydobywa się gaz .Zapałka zapalam ale gaśnie.A gdy dłużej przytrzymam zapłon to potem sam iskrzy.
    Tak samo jest jak sa zimne palniki ,przy odpalaniu iskrzy ale nie zapala sie i wybucha gaz który nagromadził się .Co to mam być .Kuchenka ma juz 12 lat.Dysze wymienione i kominki też i płytki na wierzchu tez .

2