Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka elektryczno - gazowa Amica - nie odpala największy palnik.

Jarson161 04 Jul 2012 20:56 29419 4
 • #1
  Jarson161
  Level 2  
  Witam,
  mam problem z kuchenką elektryczno - gazową Amica (tą z wyświetlaczem po środku) w której nie odpala największy (najczęściej używany) palnik. Gdy przekręcam i przyciskam kurek, iskrownik działa, ale nie słychać ulatniającego się gazu, jak w pozostałych 3 palnikach po przekręceniu i wciśnięciu kurka, które palą bez problemu. Dopiero po około 1 -1.5 minucie takiej zabawy z przekręcaniem i wciskaniem kurka zapala, ale płomień nie pali się równo tylko pulsuje. Mało tego jak już zapali i się rozgrzeje to ponownie zapali bez problemu ale nadaj pulsuje. Dzieje się tak od 2 tygodni a kuchenka ma już 4 lata. Nadmienię że wyczyściłem dysze i sprawdziłem kurek, pozostałe 3 palniki zapalają bez problemu. Proszę o pomoc we wskazaniu usterki, bo nie chce kupować i wymieniać części na oślep.
 • #2
  zbigniew3107
  Level 20  
  Zdejmij kurek i podłóż podkładkę jedną lub dwie na oś zaworu ,a dyszę radzę wymienić niewielki koszt powodzenia .
 • #3
  Jarson161
  Level 2  
  Podkładki pozakładałem na początku próby naprawy, nawet dwie ale nic nie pomogło, dysza jest chyba ok bo zamieniałem z innymi palinkami i działały. Czy możliwe jest żeby ten zawór co otwiera się kurkiem nawalił?
 • #4
  zbigniew3107
  Level 20  
  Dysze podmienia się na takie same ta z dużego palnika nie może być zamieniana z innymi ma swoją średnicę i powinna być wymieniona na taką samą jeśli nadal nie będzie palił palnik to zawór do wymiany .
 • #5
  renata2458
  Level 1  
  Witam serdecznie ,mam podobny problem z kuchenka Amica .Chodzi mi o to że .,do puki są zimne palniki normalnie sie zapalają .Jeśli po dłuższym gotowaniu ,chcę ponownie odpalić to mi nie odpala ani iskrownik ani nie wydobywa się gaz .Zapałka zapalam ale gaśnie.A gdy dłużej przytrzymam zapłon to potem sam iskrzy.
  Tak samo jest jak sa zimne palniki ,przy odpalaniu iskrzy ale nie zapala sie i wybucha gaz który nagromadził się .Co to mam być .Kuchenka ma juz 12 lat.Dysze wymienione i kominki też i płytki na wierzchu tez .