Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka siemens typ SD13GT1S nie wypuszcza wody

04 Lip 2012 21:26 5163 13
  • Poziom 9  
    moja zmywarka Siemens SD13GT1S nie wypuszcza wody. Wybrałem całą wodę, oczyściłem filtr(był czysty) w studzience nie było żadnych części stałych. Oglądałem filmik na forum, ale dotyczy innego typu zmywarki. Mam pytanie: czy aby dostać się do pompy trzeba rozkręcić od wewnątrz śruby mocujące studzienkę i wybudować ją? Proszę o radę, bo mimo pewnych zdolności mechanicznych jestem w tym temacie zielony.
  • Specjalista AGD
    afred69 napisał:
    czy aby dostać się do pompy trzeba rozkręcić od wewnątrz śruby mocujące studzienkę i wybudować ją?
    Nie. Najlepszy, ale niełatwy dostęp do pompy jest od spodu.
  • Poziom 9  
    dzięki. Nie chciałbym jej wybudowywać. Jeżeli i tak niełatwy sposób jest od spodu, to może jednak pofatygować się i rozkręcać o wewnątrz. Czy tak też można? Czy dojdę do pompy?Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    afred69 napisał:
    Czy tak też można? Czy dojdę do pompy?
    Nie. Nie.
  • Poziom 9  
    Posłuchałem Cię kolego, wybudowałem zmywarkę, przeniosłem do piwnicy i przystąpiłem do rozbiórki. Odkręciłem lewy bok, odnalazłem pompę i rzeczywiście ; aby ją wyciągnąć, trzeba jeszcze odkręcić przednią osłonę pod drzwiczkami,a potem zbiorniki i kolektor z hydrostatem. Pompę wyczyściłem i sprawdziłem niezależnym źródłem, pracuje spokojnie. Zabudowałem wszystko w odwrotnej kolejności, podłączyłem i:najpierw nie chciała pobrać wody, potem po kilku minutach podjęła pracę w normalnym programie i wydawało sie że wszystko OK. Drugi raz już był problem z włączeniem, cały czas agregat szorujący pracuje, zaś wody nie pobiera. Teraz to już kompletnie wariuje. Co może być przyczyną? Proszę , POMÓŻCIE. NIE WIEM CZY JA ODDAĆ NA ZŁOM, CZY TEŻ MOŻE BYĆ JAKIŚ BANALNY BŁĄD I WARTO JESZCZE TROCHĘ SIĘ POMĘCZYĆ.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Ja mam problem tego typu ze u mnie ten sam model zmywarki nie pobiera wody. Pompa dziala bo jak wlewam wode do komory recznie (dzbankiem) to wypuszcza cala wode. Polozylem zmywarke na plecy i z dna wyleciala woda na podloge. Po chwili postawilem zmywarke i dzilala. Pracowala na programie 140minut przy temp. 65stC. Po chwili kiedy wstawilem drugie mycie (na ten sam program) to po 70min problem znow sie pojawil. Na poczatku myslalem ze to suszenie ale jak ja wylaczylem zresetowalem zegar znow nie pobieralo wody. Mysle ze aqua-stop sie zalancza i blokuje pobor wody przez to ze woda jest zablokowana w plaszczu. Dobrze mysle?? Jezeli tak to podpowiedzcie mi jak sie do tego zabrac ??

Z gory dzieki za pomoc :)

Dodano po 43 [minuty]:

Wiecie co ?? Teraz normalnie zglupialem ;p odkrecilem lewy bok (stojac przodem do zmywarki) i zmywarka dziala. podejrzewam dwie rzeczy - albo zawor ktory sprawia ze woda jest dostarczana do zmywarki jest przerdzewialy albo moze cos nie laczy przy drzwiczkach zmywarki jak sie ja zamyka. Chociza dziwne to bo jak zmywarka niedziala jak otworze drzwiczki to zmywarka "burczy" jak dziala to po otwarciu drzwiczek sie zatrzymuje jej praca.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Mój problem sie skończył. Zasięgnąłem porady u serwisanta, który poradził abym kilka razy zresetował programator. Tak zrobiłem dwukrotnie, pompa odpompowała resztki wody i rozpoczął sie normalny cykl programu. Zmywarka pracuje poprawnie.
  • Poziom 2  
    szypek72 napisał:
    Masz gdzieś wyciek. Musisz go zlokalizować.

No ok, a masz pomysł KOLEGO (:)) jak rozmontować dolną tace?? bo woda musi chyba jakoś z tamtą lecieć bo jak przechylam zmywarkę to woda leci w miejscu gdzie jest nóżka. próbowałem jakoś odkręcić dolną tace ale nie chce zejść. Najgorsze w tym wszystkim jest to że widzę ze na tacy znajduje się pompa i dojścia węży. Nie wiem czy czegoś nie spierdocze :/
  • Poziom 9  
    Ja przewróciłem zmywarkę do góry nogami i rozbierałem od góry wszystko. Oczywiście najpierw lewy bo, oraz cały płat zbiorników przelewowych, wtedy jest dopiero dobre dojście do pompy, przewodów elektrycznych z kostkami przyłączowymi, oraz węży hydraulicznych. Tylko się tego nie bój. Zapamiętaj kolejność demontażu i w takiej kolejności zmontuj wszystko. Życzę powodzenia. :D
  • Poziom 2  
    A powiedzcie mi prosze - waz ktory jest na prawym boku zmywarki (stojac twarza do maszyny) i dochodzi do boku komory myjacej jest wezem ktory wpuszcza wode do komory przy plukaniu czy jest to waz w ktorym leci powietrze przy suszeniu. Powiem szczerze ze pierwsza opcja wydaje mi sie bardzo dziwna bo jest on luzny i jeszcze woda bieglaby z dolu do gory wiec strasznie by wyciekala. Wole sie dopytac o Wasza opinie.
  • Poziom 9  
    Nie jestem pewien, ale myślę że cała część hydrauliczna mieści sie w lewym boku. :D
  • Poziom 2  
    chyba masz racje bo obserwowalem ten waz podczas mycia i niezauwazylem tam wody. malo tego po zakonczeniu mycia wyjalem go i byl cieply ale nie mokry wiec raczej to do powietrza jest. wychodzi na to ze ten model zmywarki nie ma natrysku wody z boku. wiec chyba niestety bedzie to pompa:/ musze jeszcze spr. i zobaczyc czy sie oplaca ewentualna wymiana.