Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena Technisat hn-17 + wzmacniacz we-24

04 Lip 2012 22:09 2868 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z opisanymi wyżej podzespołami. Przeprowadziłem się do Rzeszowa, i postanowiłem założyć dekoder DVB-T + antene do łapania telewizji naziemnej. Nie wiem czemu poszedłem na zakupy do sklepu dużej sieci agd i rtv. Sprzedawca doradził mi ten zestaw, czyli Dekoder Technisat CE-T, antene Technisat hn-17, oraz jakis fabryczny zasilacz. Problem polega na tym że po podłączeniu wszystkiego do "kupy" dekoder nie widzi żadnego kanału. Kable zarobiłem prawidłowo, antena ustawiona w dobrym kierunku. Proszę o jaką kolwiek pomoc w tym temacie, czy to wina anteny, czy moze dekoder jest uszkodzony. W antenie znajduje się jakiś przedwzmacniacz o niskim stopniu zakłóceń który nie jest podpinany do zasilania. Jeśli coś jest niezrozumiałe, postaram się wytłumaczyć ponownie.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Moderator
    Nie ma przedwzmacniacza "o niskim poziomie zakłóceń", co najwyżej "niskim poziomie szumów".
    Wzmacniacz w Rzeszowie to średni pomysł ale dekoder powinien odbierać chociaż MUX3 z Baranówki.
    A gdzie dokładniej w tym Rzeszowie..?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Nowe Miasto, ul. Rejtana. Na razie kierunek Krosno. Czyli jaka diagnoza, co może mu dolegać? Dekoder chciałbym zostawić bo ze względu na funkcje jest dość fajny. Co z tą anteną, i jak to podłączyć bo coś może robię źle.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    mastahtbg napisał:
    Nie wiem czemu poszedłem na zakupy do sklepu dużej sieci agd i rtv. Sprzedawca doradził mi ten zestaw, czyli Dekoder Technisat CE-T, antene Technisat hn-17, oraz jakis fabryczny zasilacz.
    ale wiadomo, czemu Ci taki doradził... :D

Co to za antena - pokojowa, zewnętrzna, gdzie ją montowałeś?

mastahtbg napisał:
    W antenie znajduje się jakiś przedwzmacniacz o niskim stopniu zakłóceń który nie jest podpinany do zasilania.
    typowa antena wyposażona we wzmacniacz, aby działać musi mieć podane zasilanie - albo z zasilacza antenowego, albo z dekodera DVB-T. Nie ma zasilania - nie ma odbioru.

irekr napisał:
    Nie ma przedwzmacniacza "o niskim poziomie zakłóceń", co najwyżej "niskim poziomie szumów".
    każdy wzmacniacz charakteryzuje się kilkoma podstawowymi parametrami, z których dwa są jak najbardziej istotne - to właśnie poziom szumów oraz maksymalny poziom wyjściowy wzmacniacza - inaczej mówiąc - to właśnie poziom zakłóceń generowanych przez wzmacniacz.

W ogólności dwa wzmacniacze będą miały różny poziom zakłóceń intermodulacyjnych dla tego samego poziomu wyjściowego, więc jeden z nich będzie wzmacniaczem o niższych (czy małych, jak kto woli) zakłóceniach. W tym przypadku sprzedawca mógł więc mieć rację, jeśli ten wzmacniacz w antenie jest rzeczywiście wysokopoziomowy...
  • Poziom 9  
    _cheetah_ napisał:
    ale wiadomo, czemu Ci taki doradził... :D

Ja dalej nie wiem czemu.

_cheetah_ napisał:
    Co to za antena - pokojowa, zewnętrzna, gdzie ją montowałeś?

Antena zewnetrzna szerokopasmowa, barierka na balkonie, kierunek (rzeszów) baranówka

_cheetah_ napisał:
    typowa antena wyposażona we wzmacniacz, aby działać musi mieć podane zasilanie - albo z zasilacza antenowego, albo z dekodera DVB-T. Nie ma zasilania - nie ma odbioru.

to sie zgadza, byl zasilacz antenowy od strony dekodera.

Problem zażegnany, zepsuty wzmacniacz w antenie, oraz zasilacz antenowy. Wymieniłem na nowe, i wszystko zaczęło śmigać. Denerwujące jest to ze niby bezpłatna tv naziemna, a pierwsze co znalazło to kanały kodowane których jest trzykrotnie więcej niż tych "działających"

Dzięki wielkie za pomoc w rozwiązaniu problemu, odwdzięczam się punktami, a może kiedyś jakimś napojem chłodzącym. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.