Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espase II,trudno zapala

04 Lip 2012 23:16 1626 16
  • Poziom 9  
    Witam! Mam renault espase II, 2,2 BENZYNA I LPG, od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem go zarówno jak jest zimny jak i ciepły. Po wymianie świec, przewodów zapłonowych, kopułki i palca rozdzielacza nie poprawiło się, silnik najpierw pali na dwa cylindry i dopiero po chwili zaczynają pracować następne, dzieje się tak na benzynie jak i na gazie, Mechanik powiedział że trzeba wymienić parownik od gazu więc go wymieniłem ale żadnej poprawy przy odpalaniu, poprawiła się natomiast praca silnika na gazie jak już odpali. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Co z ciśnieniem w cylindrach i z zaworami?
  • Poziom 9  
    Nie sprawdzałem, ale postaram się sprawdzić, silnik co prawda ma przejechane 400 tyś km, ale jest bardzo żwawy,raczej na brak mocy to nie narzekam, problem tkwi w zapalaniu,ubytku oleju czy płynu chłodzącego też nie zauważyłem,dziś trochę przy nim grzebałem, i zanim się zagrzeje to silnik faluje, czasami jak jest zagrzany to też mu się zdarzy pofalować (przeczytałem że to od lewego powietrza i dziś sprawdzałem czy wszystko jest szczelne i niema pękniętych przewodów czy sparciałych uszczelek) może w czujniku zapłonu na kole zębatym jest problem?
  • Poziom 9  
    Dziś sprawdziłem ciśnienie na cylindrach, na 1 - 12,1, na 2-12, na 3-11,9, na 4-12,1
    chyba nie ma czego się przyczepić?
  • Poziom 15  
    Sprawdź może najpierw rzeczy które są błahostką. Może po prostu zapchałeś gaźnik\wtrysk? Sprawdź czy nie przestawił ci się zapłon (mało prawdopodobne ale przy wibracjach możliwe).
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem wtryski, wszystkie przewody wyczyszczone, dziś dostałem przyrząd do sprawdzania zapłonu, ale nie wiem gdzie szukać znaków do sprawdzania zapłonu.
  • Poziom 15  
    Co to za przyrząd? Jakieś dane? Może zrób tradycyjnie? Śrubokręt w cylinder i jedziesz ;D
  • Poziom 9  
    stroboskop do ustawiania zapłonu
  • Poziom 15  
    Przykro mi nie znam takiego narzędzia;/
  • Poziom 33  
    Nie słyszałeś o lampie stroboskopowej ?

Do autora : a diagnostyki wykonać nie można???
  • Poziom 15  
    No nie słyszałem. Znalazłem w necie że ona błyska wraz z momentem uderzenia iskry.
  • Moderator Samochody
    Może byście tak przestali pisać bzdury o ustawianiu zapłonu w tym samochodzie.
    Koło foniczne jest wyfrezowane w kole zamachowym, a czujnik przykręcony do skrzyni, jak to się może przestawić ?
  • Poziom 9  
    Poszperałem w necie i znalazłem co prawda w j. rosyjskim opis układu zapłonowego, i z rysunków wynika że zapłon ustawia się tylko w silnikach 2,8l V6 a w moim nic chyba że czujnikiem zamontowanym właśnie między silnikiem a skrzynią biegów, też wątpię że czujnik sam się przestawił, chyba że powoli nawala i to może być przyczyną? Choć jak już zapali to silnik pracuje.
  • Poziom 15  
    Hmm wyczyść filtr powietrza.
  • Poziom 36  
    redliniak1996 napisał:
    Hmm wyczyść filtr powietrza.

Tego typu porady to spora przesada nawet jak na "początkujący"
    Papier toaletowy wypierzesz?
  • Poziom 15  
    To raczej nie jest z papieru toaletowego ;) Może nie dostawać powietrza i ma ciężko zapalić ale powinien się też gorzej zbierać itp. Nie przemyślałem tamtego a po zapaleniu silnik pracuje normalnie ;/
  • Poziom 9  
    dziś nastąpił przełom, w końcu coś padło, jeździ na gazie, za to na benzynie ani drgnie. Byłem u mechanika (nie jednego)każdy ma różną teorię na przyczynę tego stanu rzeczy i dość kosztowną w usunięciu.Elektryk prosił mnie abym się dowiedział jaki u mnie działa wtrysk paliwa, ja wiem tylko że jest wielopunktowy to silnik 2,2l benzyna chodzi o to czy wtryski działają pokolei lub parami lub wszystkie naraz.
    Jak by ktoś mi odpowiedział to z góry dziękuję