Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do 2500 zł do xbox 360 slim i filmów z pendriva w HD - poradździe.

04 Lip 2012 23:21 1566 3
  • Poziom 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 20 M^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Jak siedzę przed telewizorem to z prawej strony. Od Zachodu.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony CRT 29'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD, Filmy z pen-driva koniecznie w rozdzielczości 720 i 1080 format mkv z napisami,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka przez dekoder. Vectra
    10 .Jakie urządzenia? Xbox 360 slim i czasami laptop.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Teraz są wakacje wiec po zakupie pewnie z 6-8 godzin dziennie, może więcej i tak przez 2 miesiące ;P Chyba że się znudzi szybciej ;)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Wolałbym matową ze względu na nasłoneczniony pokój, ale to dodatkowy koszt więc jakoś zniósł bym może błyszczącą.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, koszykówka teraz olimpiada w londynie i filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, mam od tego laptopa;)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Oj przez najbliższe 2 miesiące pewnie z 6 h dziennie.
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, samsung, może sony ale słyszałem że z serwisem jest nie za ciekawie, Nie chcę sharpa jakoś nie przemawia do mnie ta marka,
    17. Preferencje co do wielkości? minimum 40' najlepiej coś około 46'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niepłynny obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Po równo.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie, zbędny dodatek jak dla mnie.

Ogólnie telewizor do xboxa i filmów z pendriva bądź laptopa.
    Zastanawiałem się nad plazmą, ale zważywszy na to, że będzie często używany do gier gdzie są statyczne obrazy ( np. tabela wyników w NBA 2k12) oraz długi czas używania raczej wolałbym LCD LED. Chyba że źle doczytałem ;) No i chciałbym żeby jednak miał szybszy czas reakcji i większą częstotliwość.
  • sprzedawca - konsultant
    Samsung 40 d5500 będzie spełniał potrzeby
  • Poziom 8  
    A może jednak coś innego bo poczytałem opinie o tym TV i tylko około 20-30 % wypowiedzi jest pozytywna. Piszą że strasznie klatkuje szybkie sceny i kompletnie nie nadaje się do grania... W komentarzach znalazłem taki model

PANASONIC TX-L37E30E

Co o nim sądzisz ?? tylko to 37 cali... i jak to panasonic troche problemy z napisami, ale matowa matryca, szybkość obrazu też dobra. Może Panasonic ma coś podobnego tylko w rozmarze 42 albo 46??;> Ewentualnie jeszcze jakiś model bo ten samsung UE40D5500 jednak mnie zniechęcił opiniami ludzi ;)
  • sprzedawca - konsultant
    Te Samsung ma też taki sam input lag więc nie ma problemu z graniem.

Panasonic beędzie dobry - tu masz test i opinie:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html

Ale do grania stricte to Philips 42 PFL 4007
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83378-ph...est-otwarty-philips-uwaga-wracamy-do-gry.html

lub 40 PFL 5507
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html