Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opony Kormoran , warto kupic ?

wosiekpl 04 Lip 2012 23:46 33366 14
  • #1 04 Lip 2012 23:46
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam Serdecznie

Wracajac dzisiaj z pracy mialem nieprzyjemne zdarzenie. W czasie jazdy wbila mi sie srubka w prawe przednie kolo. Kiedy staralem sie ja wyciagnac , z opony zaczelo wychodzic powietrze wiec wiecej nie ruszalem i pojechalem powoli do domu. Po drodze wstapilem do warsztatu z oponami aby zobaczyc jakie maja ceny nowych opon. W moim samochodzie ( citroen xsara 2 hdi ) zakladam opony Michelin 195/55/R15 -85H i nowe kosztuja ok 120 E za sztuke. Przy okazji zobaczylem ze sprzedaja nasze Kormorany , dlatego tez ciekaw jestem jaka maja one opinie. Wg sprzedawcy , Kormorany to produkt Michelin , tylko ze nizszej jakosci. W fabryce gdzie pracuje , przyjedza duzo Tirow i dosc duzo ma albo Kormorany albo Stomile.
    Warto je kupic ? Wiem ze Michelin sa lepsze ale musze miec na uwadze ekonomie. Wkoncu w Hiszpani kryzys :D

2 14
  • #2 04 Lip 2012 23:50
    telbod
    Poziom 31  

Przyjedz do kraju, u nas za 250 zł je dostaniesz.

2
  • #3 05 Lip 2012 00:19
    markovip
    Poziom 34  

A tam kryzys...
    To nie wiem gdzie je kolega kupuje, u mnie jest promocja i z wymianą za 195/65/R15 Micheline Saver wołają tylko 75€.
    Do tego taki kupon. :)
    Opony Kormoran , warto kupic ?

Pozdrawiam

0
  • #5 05 Lip 2012 04:56
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam

Opona jest juz zuzyta , ma chyba zrobione juz 35000km i widac ze jest juz lekko popekana dlatego tez nadszedl czas aby ja wymienic ( obie z przodu , z tylu jedna jest z 2010 i druga 2011 roku , takie mi zalozyli w zeszlym roku i nie kapnolem sie ) i nie oplaca sie naprawiac. Codziennie do pracy robie tam i z powrotem w sumie 85 km wiec opony musza byc dobre bo raz jade sam a raz w piec osob .
    Wymienic je chce w Toledo bo tu mieszkam. Oferty na Michelin nie widzialem i z waszych odpowiedzi nie wynika czy warto takie kupic czy nie ?

Pozdrawiam

1
  • #6 05 Lip 2012 09:46
    mjoy26
    Poziom 2  

Wiesz co ja miałem kiedyś Kormoranki w ibizie były to 175/70/R13 jeździłem na nich dwa sezony letnie i byłem z nich bardzo zadowolony więc ja osobiście polecam opony Kormoran

0
  • #7 05 Lip 2012 14:35
    markovip
    Poziom 34  

W zeszłym tygodniu też przebiłem oponę - załatanie - 9€.
    Michelin Saver założyłem pod koniec 2007 roku i jeszcze jeżdżę (dziennie ~50km).

Ja bym jednak polecał markowe opony. Różnica to często 10-20€, a pojeździsz dłużej i BEZPIECZNIEJ! Według jakiś wewnętrznych testów Michelin ścierają się wolniej, z resztą, stąd nazwa...

1
  • #8 07 Lip 2012 23:43
    PCcepuk
    Poziom 19  

wszystko zależy od jakości i ceny, a marka ???? to juz nie do końca

kupiłem na wiosne na przód do swojego 4x4, Goodyear Wrangler HP All Weather - podobno najlepsze !!!
    do tej pory w porównaniu z oponami jakie miałem michelin synchro czy KUMHO All powiem tak: dramat !

Niby markowe, niby najlepsze...
    opony wyją tak jak by samochod łożysk z przodu nie posiadał, przy obecnych tem. +30'c piszcza co zakręt, twarde i nie komfortowe (skacze samochod jak taczki),
    nie co lepsza dorga hamowania, ale w porownaniu w powyzszym -nie kupie ich juz wiecej,
    tak wiec jezeli roznica jest duza to kupuj -przynajmniej serce nie bedzie bolało

3
  • #9 08 Lip 2012 19:40
    aliali
    Poziom 14  

Warto.
    Poprzednie miałem Kormorany i były rewelacyjne. Dałem się namówić nie wiedzieć czemu na Fuldy. Szybko się zużyły a trzymanie na drodze zwłaszcza suchej to tragedia.

1
  • #10 08 Lip 2012 20:07
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Dla ścisłości, opony Kormoran produkowane są w Serbii, i to już nie są "nasze" opony.

-1
  • #11 08 Lip 2012 21:03
    fvnl
    Poziom 15  

aliali napisał:
    Szybko się zużyły a trzymanie na drodze zwłaszcza suchej to tragedia.
    Ile zapłaciłeś za sztukę i w jakim rozmiarze ?

-1
  • #12 09 Lip 2012 09:18
    karola44-81
    Poziom 27  

A czy te Kormorany mają jakąś nazwę modelową, czy konkretne oznaczenie?
    Tak jak z Dębicą, zimowa frigo-wg. mnie bardzo dobra opona, natomiast letnia passio- nie lubię i nie polecam.

1
  • #13 09 Lip 2012 18:11
    aliali
    Poziom 14  

To był model 2000. Nie wiem ile kosztował bo kupiłem razem z samochodem. Dzisiaj już model nie produkowany. Ale znajomy co już niejeden komplet zdarł łącznie z tymi z wyższych półek też chwalił Kormorany chociaż inny model. Więc wyrobiłem sobie dobre zdanie na ich temat.

0
  • #14 09 Lip 2012 18:30
    fvnl
    Poziom 15  

Dobre opony - dobrze kosztują... Co tu ukrywać. Te Kormorany to tanizna przecie ~350 za 18 cali cenią, to wolę kupić używki Toyo czy podobne...

1
  • #15 11 Lip 2012 20:23
    wosiekpl
    Poziom 21  

Witam

W koncu zdecydowalem sie na opony Continental i takie zamontowalem. Treaz z przodu sa dwie Continental i z tylu Michelin. Kiedys mialem Pirelli ale nie bylem zbyt z nich zadowolony.

Pozdrawiam

PS Mysle ze mozemy ten temat zamknac

0