Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat grzejniki + podłogówka do oceny

05 Lip 2012 10:30 6399 6
  • Poziom 15  
    Czy taki układ będzie prawidłowo działać?

Z góry dziękuje za opinie ewentualne sugestie.
  • Poziom 10  
    Brakuje podmieszania wody na rozdzielacz z podłogówki oraz rurki zasilające podłogę powinny wychodzić od strony rotametrów.
  • Poziom 15  
    podmieszanie wody czyli za pomocą pompy ?
    "rurki zasilające podłogę powinny wychodzić od strony rotametrów" - które rurki bo nie rozumiem?

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Odwróciłem rotametry na wejście czy teraz będzie dobrze?
    Czy temperatura wody która przepływa przez głowice z kapilarą nie będzie za niska na piętrowy rozdzielacz?
  • Poziom 10  
    Tak jak w drugim temacie napisałem:
    Taki układ może tylko funkcjonować jeśli na grzejniki nie pójdzie większa temperatura niż 45st. Czyli tylko wtedy gdy są przewymiarowane.
    Jeśli nie trzeba zaraz za kotłem zrobić rozgałęzienie instalacji.
    Przykładowo na parterze ten rozdzielacz dwuparametrowy a przed nim nitka na piętro z dodatkową pompą, ponieważ pompa z rozdzielacza powodowałaby że większość ciepła poszła by na rozdzielacz a nie na piętro.

Postaram się jutro wstawić rysunek.

• Poziom 24  
    jarosru - ta dodatkowa pompa dla grzejników jest niepotrzebna. Wystarczy wyregulować przepływy i będzie OK.
    Ponadto na dole obowiązkowo dwa osobne rozdzielacze do podłogówki i grzejników, aby grzejniki pracowały na wyższej temperaturze niż podłoga.

Pierwszy pomysł z tego tematu to nieporozumienie, które nie miało by prawa działać poprawnie.
  • Poziom 15  
    Wracam do tematu. Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.
    jarosru - na rysunku zastosowałeś rozdzielacz dwufunkcyjny z pompą ?
    czy pompa która jest w piecu kospel (podnoszenie 6 metrów) nie wystarczy?