Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki piekarnik (electrolux)

destructor_0 05 Jul 2012 12:17 4262 1
    destructor_0
    Level 18  
    Witam,

Upatrzyłem sobie 2 piekarniki Electroluxa:

1. EOB3311AOX

2. EOB33100X

Przy czym na temat tego drugiego trochę opinii jest to na temat tego pierwszego jeszcze nic. Po analizie instrukcji i porównaniach (na rosyjskiej stronie electroluxa są obydwa, na polskiej tylko ten 1):

Ten 1 posiada:
    - termoobieg
    - sonda do mięsa
    - akustyczny sygnał zakończenia ale się sam nie wyłącza

Ten 2 posiada:
    - zamiast termoobiegu ma wentylator w połączeniu z grzałkami
    - sygnał akustyczny zakończenia i sam się wyłącza (timer)

Różnica w cenie to 1 jest droższy o 300 zł. Podobno termoobieg bardziej jest przydatny niż ten wentylator, nie wiem na ile w tym prawdy. Za to 2 sam się wyłącza a1 nie, nie wiem czy się korzysta z tej funkcji bo nie korzystałem.

Proszę o wasze komentarze i propozycje.

W sklepie zaproponowano mi Amicę bo ma wszystko co wyżej obydwa i jeszcze rożen (z którego moi znajomi nie korzystają) i inne bajery. Z tym, że obecnie mam stary jak świat piekarnik Amici i piecze w cały świat. Mam też lodówkę i pralkę i nie jestem z nich zadowolony (starsze typy). Także jestem uprzedzony do tej marki, choć płytę gazową od nich wezmę. Porównałem w sklepie konstrukcję Amici i Eletroluxa i ta druga marka wygląda mi na lepiej wykonaną jeśli chodzi o wnętrze piekarnika, bo to jest najważniejsze. Zewnętrzny wygląd to kwestia gustu.

Nie chcę wkładów katalitycznych i pyrolizy, wolę łatwo czyszczącą się emalię.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    patryk260983
    Level 19  
    Zdecydowanie szukaj piekarnika z termoobiegiem - lepiej się piecze (i bardziej równomiernie) niż grzałki +wentylator, a poza tym sam termoobieg zużywa mnie energii niż wentylator w połączeniu z grzałkami. Dla przykładu termoobieg - 2 kW w Amice, grzałka dolna + górna + wentylator - 2,5 kW w Beko (u nich tą funkcję nazywają termoobiegiem, a sama grzałka pierścieniowa nie:-)