Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki piekarnik (electrolux)

destructor_0 05 Lip 2012 12:17 2918 1
  • #1 05 Lip 2012 12:17
    destructor_0
    Poziom 9  

Witam,

Upatrzyłem sobie 2 piekarniki Electroluxa:

1. EOB3311AOX

2. EOB33100X

Przy czym na temat tego drugiego trochę opinii jest to na temat tego pierwszego jeszcze nic. Po analizie instrukcji i porównaniach (na rosyjskiej stronie electroluxa są obydwa, na polskiej tylko ten 1):

Ten 1 posiada:
    - termoobieg
    - sonda do mięsa
    - akustyczny sygnał zakończenia ale się sam nie wyłącza

Ten 2 posiada:
    - zamiast termoobiegu ma wentylator w połączeniu z grzałkami
    - sygnał akustyczny zakończenia i sam się wyłącza (timer)

Różnica w cenie to 1 jest droższy o 300 zł. Podobno termoobieg bardziej jest przydatny niż ten wentylator, nie wiem na ile w tym prawdy. Za to 2 sam się wyłącza a1 nie, nie wiem czy się korzysta z tej funkcji bo nie korzystałem.

Proszę o wasze komentarze i propozycje.

W sklepie zaproponowano mi Amicę bo ma wszystko co wyżej obydwa i jeszcze rożen (z którego moi znajomi nie korzystają) i inne bajery. Z tym, że obecnie mam stary jak świat piekarnik Amici i piecze w cały świat. Mam też lodówkę i pralkę i nie jestem z nich zadowolony (starsze typy). Także jestem uprzedzony do tej marki, choć płytę gazową od nich wezmę. Porównałem w sklepie konstrukcję Amici i Eletroluxa i ta druga marka wygląda mi na lepiej wykonaną jeśli chodzi o wnętrze piekarnika, bo to jest najważniejsze. Zewnętrzny wygląd to kwestia gustu.

Nie chcę wkładów katalitycznych i pyrolizy, wolę łatwo czyszczącą się emalię.

0 1
  • #2 05 Lip 2012 20:34
    patryk260983
    Poziom 18  

Zdecydowanie szukaj piekarnika z termoobiegiem - lepiej się piecze (i bardziej równomiernie) niż grzałki +wentylator, a poza tym sam termoobieg zużywa mnie energii niż wentylator w połączeniu z grzałkami. Dla przykładu termoobieg - 2 kW w Amice, grzałka dolna + górna + wentylator - 2,5 kW w Beko (u nich tą funkcję nazywają termoobiegiem, a sama grzałka pierścieniowa nie:-)

0