logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Polo 9N '02 - Różnice między czujnikami temp. parownika 6Q0907543A i 6Q0907543D

ViP3R 05 Lip 2012 12:44 15520 5
REKLAMA
  • #1 11073757
    ViP3R
    Poziom 20  
    Klimatyzacja działa rano kiedy jest zimno natomiast w dzień kiedy auto stoi w słońcu i się nagrzeje niestety nie działa
    W serwisie zdiagnozowano uszkodzenie czujnika temp parownika.
    Wymontowałem czujnik i jego model to 6Q0907543A natomiast w większości sklepów dostępny jest 6Q0907543D, który to podobno jest zamiennikiem tego z końcówką A.
    Czy ktoś się orientuje czym one się różnią i czy jest jakieś ryzyko zamontowania zamiennika?
  • REKLAMA
  • #2 11076402
    suchloc
    Poziom 2  
    Witaj, mam dokładnie ten sam problem. Też po przeczytaniu różnych forów internetowych stwierdziłem że to ten czujnik.

    Mam pytanko do ciebie - czy udało Ci się dowiedzieć czy ten symbol również pasuje, oraz drugie pytanie, czy ten czujnik było trudno wyciągnąć? Wiem że jest on po stronie kierowcy, nad pedałami obok modułu komfortu, do którego wchodzą dwa zielone kabelki. Jeśli możesz napisz mniej więcej jak Ci się to udało naprawić i czy pomogło :)

    Będę wdzięczny, pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 11088324
    ViP3R
    Poziom 20  
    Kierowałem się zdjęciami z TEJ dyskusji.

    Po wyciągnięciu kostki z przewodami pociągnij za to w czym siedziała (bez problemu da się wymacać ręką) i delikatnie wyciągnij. Zapamiętaj tak to siedziało. Ja zapomniałem i później przez chwilę się głowiłem.
    Po zamontowaniu 6Q0907543D klimatyzacja działa i mam nadzieję, że tak zostanie :)
  • REKLAMA
  • #4 11089308
    suchloc
    Poziom 2  
    Dzięki, już sobie poradziłem. Robiłem to bez zdjęć na ślepo ale udało się zlokalizować ten czujnik po zielonych kabelkach. Ale jest ukryty nieźle i wysoko nad pedałem gazu. Też zapomniałem jak go wyciągnąłem i miałem lekkie problemy z włożeniem nowego ale poszło nawet szybko. Jedyne co to poraniłem sobie całe dłonie od tej blachy na której wisi moduł komfortu.

    Wymiana czujnika pomogła - klimatyzacja teraz chodzi bez zarzutu.
  • REKLAMA
  • #5 11101757
    bratpit
    Poziom 1  
    Faktycznie czujnik ulokowany jest w takim miejscu , że cieżko jest się do niego dobrać , szczególnie odpiąć kostkę od niego , pociąłem całą ręke. Warunek dostanie się do niego jest wyjęcie modułu komfortu oraz jego uchwytu koszyczka , którego się wysuwa. czujnik wymieniłem i klima hula jak nowa. Ręka się goi :)
  • #6 11217127
    ViP3R
    Poziom 20  
    Temat uznaję za wyczerpany.
REKLAMA