Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik Pojazdów Samochodowych-Klasa Mercedesa vs TECHNIK MECHATRONIK

kata451 05 Lip 2012 13:35 1934 1
  • #1 05 Lip 2012 13:35
    kata451
    Poziom 6  

Witam , dziś się dowiedziałem że dostałem się na TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH- KLASA PATRONACKA MERCEDESA . I mam do was pytanie , czy może wiecie ile taki mechanik zarabia w aso mercedesa . Zastanawiam się jeszcze nad Mechatronikiem-specjalność mechatronika samochodwa . Myślałem także żeby w przyszłości pójść na politechnike na budowe maszyn i automatyke lub coś podobnego i czy po skonczeniu klasy mercedesa , też przyjmują na wyżej wymieniony kierunek na politechnice ?

• #2 05 Lip 2012 14:30
    maciej_333
    Poziom 33  

Studiować możesz po dowolnej szkole średniej. Wystarczy zdana matura. Nie ma znaczenia czy to będzie liceum, czy jakieś technikum. Uzyskanie tytułu technika też nie ma znaczenia przy przyjęciu na studia.

Przykładowo ja skończyłem technikum elektroniczne, potem studia na UTP w Bydgoszczy - kierunek Elektronika i Telekomunikacja.

Pozostaje kwestia jakie mogą być zarobki w zawodzie technik mechanik. Pracę pewnie znajdziesz, ale początkowo Twoja pensja wyniesie najniższą średnią krajową. Możliwe, że mniej, jeśli to będą praktyki zawodowe/staż. Po zdobyciu niezbędnego doświadczenia nie liczyłbym raczej na większą pensję niż 2000zł netto.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME