Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amica ecotronic 800 - nie rozpoznany kod błędu

suchychleb 05 Lip 2012 16:10 2307 3
  • #1 05 Lip 2012 16:10
    suchychleb
    Poziom 2  

Szanowni Państwo,
    pralka Amica Ecotronic 800 nie kończy właściwie cyklu. Migają diody "pracuje", "gotowa" oraz pozostałe, te, które się ustawiło do cyklu prania, ale niezwiązane z opisanymi w instrukcji kodami błędu.

W praktyce objawia się to tym, że pralka nie odpompowuje wody właściwie (do końca), choć silnik i pompka spustowa zdają się pracować normalnie. Ta druga jest już zdaje się mocno zużyta (chodzi głośno), ale wciąż pracuje. Czyściłem filtr spustowy i nic to nie daje.

Co to może być i jeśli będzie to trudno własnym sumptem naprawić, to jakich kosztów się spodziewać i czy w ogóle warto inwestować w tę pralkę? Nie jestem elektronikiem, ale jestem osobą pojętną i patrząc na jakieś podpowiedzi potrafiłbym zdaje się zdiagnozować usterkę.

0 3
  • #2 05 Lip 2012 21:35
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Przypuszczam iż warto inwestować + - 50,00zł. za silnik pompy spustu wody.
    Który jak w poście napisano nie wypompowuje wody i głośno pracuje.

0
  • #3 08 Lip 2012 22:41
    suchychleb
    Poziom 2  

Tak jak pisałem powyżej: akurat silnik pompki działa, mimo że głośno, to jednak pompuje wodę. Sprawdziłem naocznie: kręci łopatkami. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna sprawa. Ta pralka jest wyposażona w aktywny system zraszania prania wodą od góry (mało efektywny, ale to inna sprawa). Realizowane jest to przez otwór na górze fartucha. Sądząc po odgłosach - pompa spustowa i jej silnik realizują także pompowanie do tegoż otworu w fartuchu. Zauważyłem, że w momencie, kiedy na końcu cyklu płukania pralka ma odpompować wodę, to włącza się silnik pompki spustowej, ale wpompowuje wodę właśnie do tego "aqua spray" czy jak to się tam nazywa, zamiast wypompowywać do węża spustowego. Jakie urządzenie tym steruje?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lip 2012 23:06
    nares
    Specjalista AGD

suchychleb napisał:
    Jakie urządzenie tym steruje?

Wpisz w szukajkę "zawór przesterowania", a dowiesz się wszystkiego.

0